Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 30.12.2009, 21:19:06
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Eu nu stiu de e sau nu vocea parintelui Boca, insa are ceva iesit din comun, e atat de blanda si dulce...
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 30.12.2009, 21:23:40
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Eu nu stiu de e sau nu vocea parintelui Boca, insa are ceva iesit din comun, e atat de blanda si dulce...
Cu siguranta are ceva iesit din comun... Dar ai ascultat cu atentie ce spune, " ca de exemplu taranul nu mai trebuie sa faca nimic, deoarece are Dumnezeu grija de recolta lui si altele..., hmmm,...?..mie-mi confirma ceea ce cred eu despre el, fara judecata, asa ca o observatie treaza,... dar, Dumnezeu sa-l odihneasca, nu mai comentez
Reply With Quote
  #23  
Vechi 30.12.2009, 23:55:21
eucred's Avatar
eucred eucred is offline
Member
 
Data înregistrării: 19.11.2009
Locație: ***
Religia: Ortodox
Mesaje: 83
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sovidiu Vezi mesajul
Cine este acest Arsenie Boca, si ce puteti sa-mi spuneti si mie din ce ne-a sfatuit care doresc o buna schimbare a vietii mele personale...? E greu sa iti schimbi viatza pe care ai dus-o, te obisnuiesti cu multe si sa te schimbi mi se pare dificil... De exemplu parca nici nu prea mai am timp sa citesc o carte buna, totul se desfasoara parca cu repeziciune in perioada actuala, internet, tv, massmedia, ... si uitarea cel putin mie imi survine foarte rapid...

Un suflet trist este un suflet cu luminile stinse.
Pr Arsenie Boca
Reply With Quote
  #24  
Vechi 31.12.2009, 12:44:31
alinajjj alinajjj is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 29.12.2009
Mesaje: 4
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Eu nu stiu de e sau nu vocea parintelui Boca, insa are ceva iesit din comun, e atat de blanda si dulce...
as vrea sa cred ca este vocea parintelui deoarece intr-adevar este foarte blanda insa cred ca ar fi trebuit sa se mediatizeze mai mult acel filmulet daca ar fi adevarat
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parintele Arsenie Boca lore86 Mari Duhovnici si predicile lor 175 16.08.2023 13:17:46
parintele Arsenie Boca 06dec Mari Duhovnici si predicile lor 34 07.12.2013 18:02:21
PARINTELE ARSENIE BOCA elena4018 Mari Duhovnici si predicile lor 76 04.12.2013 17:31:22
Parintele Ilie Cleopa catre Parintele Arsenie Boca Laurentiu Mari Duhovnici si predicile lor 0 04.02.2007 15:57:47