Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 15.12.2011, 00:17:43
sunsray
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit situatia unor orfelinate

nu credeam(adica nu imi trecuse prin gand) sincer ca este asta.....O mai fi si acum asa ceva??

http://www.youtube.com/watch?v=bvL_D...eature=related
Reply With Quote
  #2  
Vechi 15.12.2011, 07:28:49
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Da,cumplit...bietele fiinte sunt pe jumatate salbaticite,iar traumele i-au mutilat pe viata.
Daca a fost filmat in 90,acum sunt probabil in jur de 20 si ceva de ani.Nu vreau sa ma gandesc ce s-a ales de ei...
I prezent probabil lucrurile nu mai stau chiar asa,insa nici foarte departe.Tragedii se petrec si in anumite azile de batrani.
O alta tragedie este a acelor tineri care au implinit 18 ani,iar aceste institutii ii arunca,total nepregatiti,din nici un punct de vedere in lume.Am auzit niste povesti teribile,iti rup sufletul in doua efectiv.
Se pare ca in anumite institutii de acest gen se lucreaza cu mafia celor care fac trafic de organe.Sunt copiii nimanui,nimeni nu ii apara.
Totul,dupa usile inchise si cu contributia indiferentei noastre...
Daca am intelege ca nu doar copiii de sange sunt ai nostri,ci toti copiii,ca nu doar bunicii sau parintii in varsta merita grija si afectiunea noastra,ci si bunicutul ramas singur pe lume fara o ruda ori babuta care cerseste zgribulita langa o patiserie,ca nu doar animalele din casa noastra,ci si cele de pe strazi sunt ale noastre...societatea asta ar fi alta,lumea s-ar schimba,ar fi una mult mai buna!
Desigur,sunt multi oameni minunati,care se lasa sa devina instrumentele iubirii si pacii lui Dumnezeu,chiar sunt si ei imi arata ca se poate,insa din pacate sunt mult prea putini raportand la societatea noastra sau la numarul fiintelor care au nevoie de suportul si ajutorul nostru.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
In cautarea unor persoane disparute... daniel Preotul 7 20.12.2013 13:07:40
Copii din orfelinate UNNOOM Generalitati 0 20.12.2012 15:10:19
Case de copii, orfelinate, azile de batrani. l.olteanu Generalitati 14 28.11.2011 03:37:25
Situatia copiilor in orfelinate costel Generalitati 12 18.11.2009 11:52:22
sa fie din cauza unor vraji arifa Vrajitoria 5 16.09.2008 23:55:29