Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 18.12.2011, 17:11:12
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Va rugam sa ne dati numele copiilor ,de familie si prenumele si localitatea de unde sunt.
Vrem sa stim si anul nasterii de la fiecare copil
Adresa de internet marimarin75 e a d-voastra?
Nu este suficient. Daca sunt bolnavi in familie, care au cancer asa cum se sustine cancer renal sa posteze imagine jpg continand copie xerox dupa certificatul medical, copie xerox dupa certificatul de deces, copie xerox dupa facturile neachitate etc.etc.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 18.12.2011, 17:29:51
alexalinadita alexalinadita is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.11.2011
Mesaje: 11
Implicit

Am spus ca mama copiilor a avut cancer renal,s-a luptat cu boala pana la data de 5Mai,anul acesta cand a decedat.Ajutorul l-am cerut pt copii .
Adresa de mail este adresa la care familia a cerut ajutor pt mama si acum pt copii.

Last edited by alexalinadita; 18.12.2011 at 17:33:07.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 18.12.2011, 17:30:45
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alexalinadita Vezi mesajul
Am spus ca mama copiilor a avut cancer renal,s-a luptat cu boala pana la data de 5Mai,anul acesta cand a decedat.Ajutorul l-am cerut pt copii .
Deci daca copiii nu mai au mama, care a murit de cancer renal, puneti dovada ca mama a avut cancer renal si ca a decedat. Scanati certificatele in format jpg si le postati pe forum.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 18.12.2011, 17:38:19
alexalinadita alexalinadita is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.11.2011
Mesaje: 11
Implicit

Vad ca vb.singura,familia nu a mai dorit sa postam actele deoarece alte persoane le-au copiat si le-au folosit pt.ei nu pt. familie.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 18.12.2011, 17:42:31
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alexalinadita Vezi mesajul
Vad ca vb.singura,familia nu a mai dorit sa postam actele deoarece alte persoane le-au copiat si le-au folosit pt.ei nu pt. familie.
Nu oferiti dovezi, nu puteti avea pretentia sa primiti ajutor!
Reply With Quote
  #16  
Vechi 18.12.2011, 17:50:19
alexalinadita alexalinadita is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.11.2011
Mesaje: 11
Implicit

Ultimul examen computer tomografic facut de Claudia are nr.1638 si este facut de dr.Viorel Rosu,daca sunteti din Bucuresti puteti verifica.Nu contest ca dv.nu aveti dreptate,dar,si familia are dreptate.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 18.12.2011, 19:35:46
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alexalinadita Vezi mesajul
Ultimul examen computer tomografic facut de Claudia are nr.1638 si este facut de dr.Viorel Rosu,daca sunteti din Bucuresti puteti verifica.Nu contest ca dv.nu aveti dreptate,dar,si familia are dreptate.

Va dati seama ca numai medicii din spital au acces la bazele de date care nu sunt pentru publicul larg. Insa dumneavoastra puteti scana hartiile eliberate si le puteti posta pe forum, ca dovada.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 19.12.2011, 14:14:39
AnnaKarenina90 AnnaKarenina90 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 210
Implicit

Pe de o parte, initiatoarea topicului are motive sa fie reticenta cand e vorba de aratat acte, daca e adevarat ca altii s-au folosit de ele in trecut pentru castiguri personale. Pe de alta parte si utilizatorii acestui forum au motive sa fie reticenti cand e vorba de banii lor, pentru ca, asa cum spunea cineva, resursele noastre sunt limitate, in ultima vreme mai mult decat in trecut. Eu zic ca daca cineva vrea sa ajute, sa scrie aici, iar dna sa trimita mesaje private cu un numar de telefon si o adresa unde poate fi contactata. Astfel fiecare va primi in privat detaliile si va decide daca e un caz real de copii nevoiasi sau o frauda.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 19.12.2011, 16:08:49
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AnnaKarenina90 Vezi mesajul
Pe de o parte, initiatoarea topicului are motive sa fie reticenta cand e vorba de aratat acte, daca e adevarat ca altii s-au folosit de ele in trecut pentru castiguri personale. Pe de alta parte si utilizatorii acestui forum au motive sa fie reticenti cand e vorba de banii lor, pentru ca, asa cum spunea cineva, resursele noastre sunt limitate, in ultima vreme mai mult decat in trecut. Eu zic ca daca cineva vrea sa ajute, sa scrie aici, iar dna sa trimita mesaje private cu un numar de telefon si o adresa unde poate fi contactata. Astfel fiecare va primi in privat detaliile si va decide daca e un caz real de copii nevoiasi sau o frauda.
Doamna ,nu stiu ce sa cred ,nu e greu sa scanezi niste documente.
Am cerut numele copiilor si data nasterii ,erau date usor de dat pe forum.
Vad ca nu vrea ,deci e posibil sa fie nume imaginare.
Se teme probabil sa nu cumva sa verificam
Nici localitatea unde locuiesc nu ne spune ,deci si aici e un smn de intrebare.
Am mai vazut cereri de ajutor mult mai veridice.
De asemenea numele doamnei difera de adresa de internet ,deci e nascuta in 75 si cum o cheama?
Reply With Quote
  #20  
Vechi 19.12.2011, 16:30:03
AnnaKarenina90 AnnaKarenina90 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Doamna ,nu stiu ce sa cred ,nu e greu sa scanezi niste documente.
Am cerut numele copiilor si data nasterii ,erau date usor de dat pe forum.
Vad ca nu vrea ,deci e posibil sa fie nume imaginare.
Se teme probabil sa nu cumva sa verificam
Nici localitatea unde locuiesc nu ne spune ,deci si aici e un smn de intrebare.
Am mai vazut cereri de ajutor mult mai veridice.
De asemenea numele doamnei difera de adresa de internet ,deci e nascuta in 75 si cum o cheama?
Da, intr-adevar. E o ecuatie cu multe necunoscute. Din cate am inteles, sunt de undeva din Tg-Jiu. Parca asa aparea acolo la cont. Nu stiu, daca cineva e dispus sa verifice mai amanuntit acest caz si sa ne transmita "rezultatele" ar fi ceva. Dar sunt atatea fraude pe internet zilele astea, ca nu stiu cine mai are rabdare.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
ajutor pentru o sarmana N.Priceputu Umanitare 31 24.05.2012 10:08:24
ajutor pentru Andrei lady67 Umanitare 0 28.04.2010 13:11:51
Ajutor pentru o manastire! nastac_miruna Umanitare 5 16.12.2008 16:07:44
ajutor pentru marius scristi Generalitati 2 17.08.2008 01:31:52