Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 20.07.2012, 01:26:17
myself00 myself00 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.03.2012
Locație: Câmpulung muscel
Religia: Ortodox
Mesaje: 650
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru myself00
Implicit

Citat:
În prealabil postat de apophis Vezi mesajul
Din cauza faptului ca multi useri de aici ma cam urasc, din motive de neinteles pentru mine, dar poate pertinente pentru ei, am ales sa fac un fel de mini sondaj de opinie.

Daca dvs, in majoritate, doriti sa nu mai postez nimic pe acest forum, ma voi conforma.

Asadar, va rog sa puneti un da sau nu, sau orice altceva care reflecta parerea voastra.
este 1:25 iar tu stai și deschizi topicuri inutile...!!! pierde-vară...

fii iluminat!!!
  #12  
Vechi 20.07.2012, 01:28:25
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Implicit

Ca sa intrebi tu. Daca nu postam pe forum acum , dormeai la ora asta. Asa aberezi cu drag si spor impreuna cu colegul tau bun crestin AlinaB.
  #13  
Vechi 20.07.2012, 01:29:36
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Implicit

Citat:
În prealabil postat de myself00 Vezi mesajul
este 1:25 iar tu stai și deschizi topicuri inutile...!!! pierde-vară...

fii iluminat!!!
Este 1:29 si tu stai si cometezi la topicuri inutile, pierde-noapte...

fii iluminat!!!
  #14  
Vechi 20.07.2012, 01:31:13
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anna Vezi mesajul
Tu ii acuzi pe crestini ca sunt neintelepti si reactioneaza cu patima, eu te-as sfatui sa fii un ateu intelept si sa nu-i bagi in seama pe cei care reactioneaza asa, adica sa ii pui pe ignore. Ia-i in seama doar pe cei care "nu te urasc" si totul va fi bine :D
Ce zici?
Un sfat bun de la o doamna! Dar uite ca eu am cerut raspunsuri de da sau nu si ei scriu romane in topicul meu de noapte.
  #15  
Vechi 20.07.2012, 01:34:11
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de apophis Vezi mesajul
Ca sa intrebi tu. Daca nu postam pe forum acum , dormeai la ora asta. Asa aberezi cu drag si spor impreuna cu colegul tau bun crestin AlinaB.
Amuzant, un ateu sa-ti reproseze ca nu esti "bun crestin".

Ca si cand "bunul crestin" ar trebui sa se raporteze la standardele imaginare ale ateului - imaginare ca n-are de unde sa stie ce e credinta, doar isi imagineaza si in baza imaginatiei tot imaginar si judeca.

Deci, dupa imaginatia ta, "bun crestin" e ala prost de bun care il lasa pe ala nesimtit si tupeist sa i se urce in cap.
  #16  
Vechi 20.07.2012, 01:40:09
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Amuzant, un ateu sa-ti reproseze ca nu esti "bun crestin".

Ca si cand "bunul crestin" ar trebui sa se raporteze la standardele imaginare ale ateului - imaginare ca n-are de unde sa stie ce e credinta, doar isi imagineaza si in baza imaginatiei tot imaginar si judeca.

Deci, dupa imaginatia ta, "bun crestin" e ala prost de bun care il lasa pe ala nesimtit si tupeist sa i se urce in cap.
" Bun crestin" l-am definit in functie de ce spuneti pe aici pe forum in citate copy paste din diferite carti si din ce mai spun unii useri demni de respect.

Eu vad ca ala prost de bun, oarecum tupeist si nu stiu daca nesimtit i se urca in cap celui care spune niste chestii care nu-i convin lui.
  #17  
Vechi 20.07.2012, 01:50:11
ioan cezar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Nu, desigur. Nu voiesc, nu imi place ideea ca ai putea sa te hotarasti sa pleci din motivele pe care le-ai precizat.
Totusi, uite si opinia (presupunerea) mea: daca vei continua asa (iar acum ma refer la stil, la modul de a comunica) probabil ca vei pleca, oricum, prin bannare.
Asa incat, daca vrei sa ramai, rugamintea mea e sa fii mai flexibil in comunicarea cu ceilalti useri, poate un pic mai ingaduitor. Eventual, sa intri in circuitul discutiilor pe diverse teme, unde multi forumisti scriu pur si simplu pentru a invata ceva, pentru a-si verifica niste ipoteze etc. si pentru a oferi altora o mana de ajutor. Nu toata lumea se da mare pe forum, cum poate iti pare uneori. Aici chiar functioneaza o comunitate, vei vedea daca ai rabdare sa experimentezi mai nuantat, mai bogat.
Eu asa cred, sa ma ierti daca am batut campii.
  #18  
Vechi 20.07.2012, 01:56:56
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Implicit

Eu vad ca apelati foarte des la banare. Asta e forumul cu cele mai multe amenintari de banari. Nu asta e solutia, solutia e tocmai flexibilitatea de care vorbesti, ceea ce se intalneste la putini useri de pe aici, din cate am studiat.

Acum, adminul pare destul de intelept, probabil ia in considerare si posturile celorlalti useri, nu doar pe ale mele. Mai exact, mai sus, userul AlinaB :) m-a cam facut nesimtit. Nu e nicio problema, nu ma deranjeaza, n-am simturile atat de dezvoltate precum dansa.

Cel mai mult imi place ca are un bodyguard care ii sustine ideile, acesta este 00opt.
  #19  
Vechi 20.07.2012, 02:24:39
ioan cezar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Alin si Lucian sunt oameni de la care eu unul am avut multe de invatat si am primit mult sprijin.
Acuma, ce sa zic, depinde ce vrei si tu pe forum, ce cauti. Eu am primit multe lucruri bune de la ei pentru ca eram proaspat convertit la Ortodoxie si cautam sa ma dumiresc, sa invat ceva. iar ei, impreuna cu altii, mi-au fost de mare sprijin.
daca tu nu vrei sa te folosesti de experienta si cunostintele crestinilor de pe aici, atunci da, e limpede ca esti nemultumit, intrucat ei sunt pregatiti si dornici de astfel de lucruri, iar nu de altele.
Chiar asa, daca vrei sa zici: tu ce ai vrea sa primesti de pe forum? Ce asteptari ai avea? Poate nu e imposibil sa le vezi implinite. Dar zi si tu macar una-doua, sa se dumireasca lumea, daca voiesti...
  #20  
Vechi 20.07.2012, 08:31:10
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Implicit

Mare lucru crezi ca e de asteptat de la forum? De fapt nu de la forum astept ceva, ci de la unii useri care se dau crestini si arunca citate din diferite carti, dar cand au ocazia, te calca in picioare numai pentru ca nu esti de acord cu ei, pur crestineste.

Sunt unii pe aici, pe care ii duce capul sa raspunda destul de interesant, fara sa fie greuceni. Nu ca m-ar impresiona unii care se maimutaresc crestineste, chipurile dand ei sfaturi, dar vroiam sa vad cum se comporta lumea. Am vazut! Forumul asta este echipat cu doi bulldogi educati in cel mai pur stil crestinesc, plin de piosenie si milostenie.

Nu mai spun ca isi permit sa ma intrebe, destul de nervosi chiar, ce caut eu pe forumul asta.

Pai ba baieti ( sau fete? ), v-ati luat tarla pe forum? Daca administratorul nu v-a omenit cu o bucata de forum a voastra, ciocu mic si joc de glesne, forumul asta este pentru toata lumea.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Fetita mea se bucura ca Dumnezeu o ajutat-o taluta Intamplari adevarate 22 23.11.2011 16:17:35
Daca Dumnezeu ne-ar parasi pentru o zi? CuzaSfant Intrebari utilizatori 10 08.10.2010 23:32:57
Va parasi Dumnezeu lumea pentru pacatele ei? costel Generalitati 23 03.09.2010 23:58:09
Cum se bucura omul curat? cred_cu_adevarat Generalitati 6 19.04.2010 21:48:30
Bucura - te ! cristiboss56 Rugaciuni 2 25.12.2008 00:20:47