Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #191  
Vechi 01.05.2009, 11:27:30
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Nina, draga mea ortodoxă din îndepărtata Canadă, mereu te-am simțit aproape, prin cele scrise aici și nu în ultimul rând , prin frumoasa ta pagină personală ce o reactualizezi atât de inspirat și frumos. Bunul Dumnezeu și Prea Sfânta Fecioară, să-ți fie alăturea tot timpul , iar norii negrii să se risipească pentru totdeauna din viața ta. Te rog să-mi ierți "polemicile"neinspirate și să primești din partea mea și a soției mele Stela, un sincer și călduros : La mulți ani cu sănătate și numai bucurii !

Multumesc mult Cristi, tie si sotiei tale pe care o salut din "calduroasa" Canada!

Nu-ti face probleme de polemici, daca n=ar exista, inseamna ca am fii toti ca si clonati=o singura minte, o singura idee, un singur implus.
Confruntarea-daca este constructiva, face foarte bine, deci nici o problema.

Va urez si voua multe bune lucruri de la Doamne-Doamne, cele pe care le doriti, si cele care Domnul considera necesare pentru voi.
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #192  
Vechi 01.05.2009, 14:06:54
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Implicit

LA MULTI ANI ! Sanatate multa, credinta si dragoste, BUCURIA MANTUIRII, draga Nina! Toate gandurile bune le transmit si familiei tale ! cu drag, Georgeta
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
  #193  
Vechi 01.05.2009, 15:00:35
adorcrysti
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

La Multi ani!Transmit cu drag aceasta urare bunei si dragei mele prietene Nina din partea mea,a sotiei si a scumpului nostru puiut.Fie ca bunul Dumnezeu sa te ocroteasca in fiecare clipa a vietii,pe tine si pe cei dragi tie.Sa te bucuri de orice moment al vietii.Multa sanatate.
Attached Images
File Type: jpg dsc09063.jpg (90,9 KB, 2 views)
File Type: jpg lalele-regale.jpg (23,7 KB, 2 views)
File Type: jpg 1eb4708bfd5541e190a3e3533b1ff4ce.jpg (40,0 KB, 3 views)
File Type: jpg clivia.jpg (33,3 KB, 1 views)
File Type: jpg buchet-131.jpg (98,4 KB, 9 views)
Reply With Quote
  #194  
Vechi 01.05.2009, 15:52:59
anne's Avatar
anne anne is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 148
Smile La multi ani!!!

[SIZE=3]Frumoasa Nina, prietena draga,[/SIZE]
[SIZE=3][/SIZE]
[SIZE=3]Iti doresc din suflet sa te bucuri de fiecare raza de soare, de fiecare floare, de fiecare pata de verdeata, de fiecare zambet din viata ta![/SIZE]
[SIZE=3] LA MULTI ANI![/SIZE]
[SIZE=3][/SIZE]
[SIZE=3]Primeste astazi urarile noastre de bine si nu uita ca undeva, in tara ta natala, sunt oameni care se gandesc la tine si te poarta-n gand si-n suflet cu mare drag.[/SIZE]
[SIZE=3]Si tot astazi, nu uita sa multumesti Domnului pentru toate cele ce au trecut peste tine si pentru toate cele ce vor veni. Fara incercari si greutati , stii bine, nu exista mantuire! (A fost usor sa treci peste petale, dar mult mai greu si dureros sa treci peste spini...) Asadar, fii tare! Poarta-ti crucea cu aceeasi curata credinta si, de ce nu, cu mult mai multa ravna si nadejde ca si pana acum![/SIZE]
[SIZE=3]LA MULTI SI BINECUVANTATI ANI, draga Nina![/SIZE]
__________________
"Dragostea indelung rabda; dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuieste , nu se lauda, nu se trufeste. Dragostea nu se poarta cu necuviinta, nu cauta ale sale, nu se aprinde de manie, nu gandeste raul. Nu se bucura de nedreptate , ci se bucura de adevar . Toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda. Dragostea nu cade niciodata..."
Reply With Quote
  #195  
Vechi 01.05.2009, 16:24:00
anne's Avatar
anne anne is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 148
Implicit Multumesc!

Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca Vezi mesajul
Dragi forumisti, desi prietena noastra Nina(patinina34) este f discreta in a ne divulga ziua ei de nastere vin cu urarea de:
[COLOR=red]INTRU MULTI SI BUNI ANI!!! [COLOR=black]d[/COLOR][/COLOR][COLOR=black]r[/COLOR]aga noastra Nina... anii ce vin sa treaca fara nostalgii si fara regrete, realizari pe toate planurile ptr tine si familia ta,un "vagon" de sanatate si putere ptr a duce crucea ce ti-a fost harazita....
Te imbratisez cu drag si iti trimit un modest tortulet din care sa te infrupti alaturi de Ivano si de Sasha:
[SIZE=3]Multumesc tare mult , draga MarinaAlca, ca ne-ai divulgat si noua acest secret![/SIZE]
[SIZE=3] Delicios, "modestul" tortulet! Nu mai e! Vezi? Nina ne-a servit pe toti din el ...[/SIZE]
__________________
"Dragostea indelung rabda; dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuieste , nu se lauda, nu se trufeste. Dragostea nu se poarta cu necuviinta, nu cauta ale sale, nu se aprinde de manie, nu gandeste raul. Nu se bucura de nedreptate , ci se bucura de adevar . Toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda. Dragostea nu cade niciodata..."
Reply With Quote
  #196  
Vechi 01.05.2009, 17:10:44
eu-cristina83 eu-cristina83 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2008
Locație: Undeva in minunata Romanie
Mesaje: 256
Implicit

LA MULTI ANI! Sa ai parte numai de bucurii alaturi de cei dragi, de sanatate si numai de bine.
__________________
"Asa sa traiesti pe pamant, ca si cum nu ai fi, dar la plecare sa lasi un gol in urma ta."-"Nebunul", Savatie Bastovoi
Reply With Quote
  #197  
Vechi 01.05.2009, 17:24:28
coralina's Avatar
coralina coralina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 708
Implicit

La Multi si Sanatosi Ani, draga Nina! Multe binecuvantari din partea Domnului si un aranjament de flori pentru tine!

__________________
Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa!
Preach the Gospel and, if necessary, use words.
Reply With Quote
  #198  
Vechi 01.05.2009, 17:59:28
andrei91 andrei91 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2008
Mesaje: 17
Implicit

LA MULTI ANI
Reply With Quote
  #199  
Vechi 01.05.2009, 18:21:33
Crestin_Simona
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

La multi ani!
Reply With Quote
  #200  
Vechi 01.05.2009, 18:34:35
monica.miholca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

La multi ani draga Nina, si la cat mai multe postari! mesajele tale sunt intotdeauna odihnitoare, si arata ca esti o persoana calda!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Membri ai familiilor regale vest-europene "cuce- PadreCory Generalitati 69 04.07.2010 18:14:17
Hristos a inviat! si pentru membri altor confesiuni crestine mihailt Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 6 09.04.2010 01:20:01
FORUM iosif Generalitati 16 30.06.2009 08:17:16
Aniversari nede_mar Generalitati 1 30.08.2008 16:59:34
Aniversari si comemorari ancah Stiri, actualitati, anunturi 9 31.08.2007 08:01:08