Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 10.07.2009, 21:56:32
cristinamaria cristinamaria is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.04.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 292
Implicit

@Nevrednicul: E vorba de romanul Maestrul si Margareta.
@andreicozia: Doubt e un film american, recent, de anul trecut (a fost nominalizat la Oscar pentru cel mai bun rol principal feminin, joaca Meryl Streep si Phillip Seymour Hoffman).
Nostalgia lui Tarkovski? Daca despre el este vorba l-am vazut de muuuult. Tin minte ca mi-a placut, la vremea aceea eram fascinata defilmele lui Tarkovski (Sacrificiul- pe asta l-am vazut la Ciemateca in studentie, Nostalgia, Copilaria lui Ivan, Andrei Rubliov, Calauza - asta mi-a placut cel mai mult) dar nu intelegeam mai mult de 20% din ele. Mi-ar place mult sa le revad, am vazut cateva din ele in vanzare la Carturesti dar foarte scumpe, mai strang niste bani si poate dupa aceea ma arunc pe ele... Nu am vazut niciodata Solaris in versiunea originala (a lui Tarkovski) decat in versiunea moderna (cu George Clooney - nu mi-a placut, sunt convinsa ca originalul este muuuult mai bun). Pe torente nu prea gasesc filme rusesti si atunci cand gasesc nu gasesc subtitrarile (e adevarat ca nici nu ma pricep prea bine la cautat si nu prea am timp). Mi-ar place enorm sa revad Gara pentru doi - e unul din cele mai bune filme pe care le-am vazut vreodata. Am gasit la un centru de inchiriat Moscova nu crede in lacrimi (nu mi-a venit sa cred ca au asa ceva!) si evident ca mi-a placut mult sa il revad.
__________________
Imparatia lui Dumnezeu nu vine cu pandire. - Sf. Teofan Zavoratul
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
china avertizeaza rusia sunsray Stiri, actualitati, anunturi 4 09.12.2011 13:29:01
bravo pelerinilor Patrie si Credinta Pelerinaje la locuri Sfinte 6 21.10.2011 16:13:59
Renaste nazismul in Rusia? mihailt Generalitati 14 09.05.2011 07:56:23
BRAVO ROMANIA!!! Interzicerea drogurilor legale! andreicozia Generalitati 0 11.02.2010 17:26:32
Rusia xyz Pelerinaje la locuri Sfinte 34 09.02.2010 18:09:09