Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 30.07.2010, 13:34:39
Nicole_Alma's Avatar
Nicole_Alma Nicole_Alma is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2010
Locație: Norvegia, dar romanca in suflet
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

Sa-mi ajute bunul Dumnezeu sa nu uit cine sunt, sa nu ma ratacesc, sa-mi dea putere si minte sa ma rog mai mult atat pt cei din jur cat si pt mine.
__________________
"Iubirea este înrudirea omului cu Dumnezeu. Ea unește la maxim persoanele umane fără să le confunde. În iubire se arată plenitudinea existenței." (Parintele D. Staniloae)
Reply With Quote
  #52  
Vechi 30.07.2010, 13:39:41
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Smile

Sa las ceva bun in urma mea si sa ma mantuiesc
Reply With Quote
  #53  
Vechi 30.07.2010, 14:27:38
adelina.e adelina.e is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.07.2010
Mesaje: 17
Implicit

Sa nu irosesc acest dar minunat "viata", sa gasesc ADEVARUL si sa traiesc ADEVARUL
Reply With Quote
  #54  
Vechi 19.08.2010, 19:17:00
parascheva parascheva is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Implicit

eu imi doresc sa se caiasca satana...si sa dispara astfel tot raul din lume.
Reply With Quote
  #55  
Vechi 20.08.2010, 22:18:05
vidoveczandrei's Avatar
vidoveczandrei vidoveczandrei is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.02.2010
Locație: oradea
Religia: Ortodox
Mesaje: 475
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru vidoveczandrei
Implicit

Eu as merge in Ierusalim sa vad toate locuri pe care Dumnezeu Fiul a calcat pe fiecare loc din acea tara.Sa vad mormantul Domnului sau Lumina
__________________
"Cand e vorba de lucruri trecatoare si pamantesti, suntem sarguitori si ravnitori, dar cand putem agonisi atat de usor pe cele netrecatoare si vesnice, noi intarziem si trandavim."Sfantul Ioan Gura de Aur
Reply With Quote
  #56  
Vechi 21.08.2010, 09:00:42
hanico's Avatar
hanico hanico is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.06.2007
Locație: Moldova lui Stefan
Religia: Ortodox
Mesaje: 135
Trimite un mesaj prin AIM pentru hanico
Lightbulb

Citat:
În prealabil postat de alexdu Vezi mesajul
Care este cel mai important lucru pe care doriti sa il faceti in viata?
Sa fiu utila, sa nu stea fara rost in mine darurile lui Dumnezeu. De irosirea lor mi-e cel mai teama!!!
__________________
Iisus e Lumina lumii, noi trebuie sa fim sarea pamantului!
Reply With Quote
  #57  
Vechi 21.08.2010, 15:56:55
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Cel mai important lucru este sa supravietuiesc, acest instinct mi s-a daruit ca fiind si cel mai acut . Daca nu supravietuiesc nu pot indrazni a considera nimic din ceea ce este mai sus ca fiind " cel mai important in viata " , supravietuirea insasi inseamna viata, supravietuire fizica, psihica si spirituala...restul decurg din ea.
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "

Last edited by ory; 21.08.2010 at 19:52:38.
Reply With Quote
  #58  
Vechi 22.08.2010, 21:44:33
I.Calin's Avatar
I.Calin I.Calin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 822
Implicit

Să mă smeresc.
__________________
Mulțumescu-Ți Ție, Doamne, pentru toate, pentru fiecare zi și pentru moartea ce va veni, Te ascult, Doamne și nici măcar după ascultare, nu-mi da mie, ci numai după voia Ta, ajută-mi părtaș să fiu binecuvântărilor Tale, acum și întru împărăția Ta. Amin.
Reply With Quote
  #59  
Vechi 24.08.2010, 11:59:30
windorin's Avatar
windorin windorin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.402
Implicit

Imi doresc, pe cat pot, ca in aceasta viata sa o castig pe cealalta, pe cea odihnitoare si luminoasa.
Toti vom trai vesnic, insa nu toti vom trai in odihna si bucuria prezentei lui Dumnezeu, a sfintior si a celor curati.
__________________
"Intru aceasta vor cunoaste toti ca sunteti ucenicii Mei, daca veti avea dragoste unii fata de altii." (Ioan 13,35)
"Va spun ca pentru orice cuvant desert, pe care-l vor rosti, oamenii vor da socoteala in ziua judecatii." (Matei 12,36)

Reply With Quote
  #60  
Vechi 29.08.2010, 14:40:55
unpaharcuapa's Avatar
unpaharcuapa unpaharcuapa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 29
Implicit

Cel mai important...hmm...sunt mai multe dar cel mai mult imi doresc sa ajut oamenii sa creada mai mult si mai mult in Bunul Dumnezeu.In aceste vremuri e tare greu cu atatea necazuri in jur e cam greu dar eu nu ma las.V-ati intrebat vreodata in drum spre munca sau in orice moment al zilei cand va intalniti cu diferite persoane cei in sufletul lor?cata bucurie si cata suparare?De unde incepe bucuria lor si unde se termina?De unde incepe durerea lor si unde se termina?Eu da m-am intrebat.Ce-o fi Doamne in sufletele lor?Suntem facuti din iubire si dragoste multa si noi prin viata noastra uitam de aceasta iubire si ne cufundam mult in angoasa noastra supravietuire.Oare de ce?Uitam pt ce suntem aici.... ne dorim mult si mai mult din tot si din toate...suntem cei ce stapanim pamantul si cine mai e ca noi...dar cand vine necazul atunci alergam la Domnul si-L rugam cu cerul si pamantul sa ne ajute ca asa si pe dincolo....El ne ajuta in functie de ceea ce cerem ...apoi o luam iar de la capat....un om linistit si iubit de Bunul Dumnezeu dupa chip se cunoaste.Hai sa ne rugam mai mult si sa fim mai buni unii cu ceilalti.E mare lucru dar se poate!Domnul Sa Va Fie In Suflet Toata Viata!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Daca dati de lucruri urate care va macina sufletul, ce faceti? cred_cu_adevarat Generalitati 22 12.01.2013 22:54:56
Cum aflu care este voia lui Dumnezeu in viata mea? Marcel_Ionut Generalitati 21 20.09.2012 01:23:18
Frumusetea naturii, un lucru de care nimeni nu se mai bucura? Simona-Marilena Generalitati 24 16.07.2012 21:12:01
Care este pozitia BOR fata de persoanele care fac doar cununuia civila? elom Nunta 38 16.08.2011 23:45:58
care-i cel mai rau lucru...? victortiti89 Generalitati 3 03.06.2011 00:11:04