Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 09.03.2011, 15:32:08
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de philalex Vezi mesajul
Da, mersi pentru incurajari...cam asa stau lucrurile...din pacate....nu putem fi mai buni, deloc.....trebuie sa apara ala cu coarne sa ne dea cate o ispita....noroc, ca unii dintre noi avem coloana...Doamne ajuta!
Când ai zis coarne la ce te-ai referit, www, Klaus Kenneth, ...?
Reply With Quote
  #22  
Vechi 09.03.2011, 16:12:14
philalex philalex is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.05.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 517
Implicit

M-am referit la cel rau in genere....nu am studiat "personalitatile" astea...kenneth... in fine sa ne rugam, sa fie bine....

Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
Când ai zis coarne la ce te-ai referit, www, Klaus Kenneth, ...?
Reply With Quote
  #23  
Vechi 09.03.2011, 21:42:39
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de padrevicentiu Vezi mesajul
Orice ar fi 666 este numai simbolic!Nu va fi insemnat nicaieri cu nici un buletin biometric sau mai stiu eu ce minuni.
Prin semn se refera ca noi nu o sa mai facem semnul crucii cu voia noastra astfel nu vom avea hrana si apa necesara!Daca ar fi sa fim insemnati,am refuza si am deveni martiri,ceea ce pentru antihrist este prea usor,prefera sa ne lase flamanzi si insetati pana ne alaturam noi.Ce mai apar acum speculatii sunt false,menite sa induca omul in eroare de la motivul real al supunerii lui antihrist
Să crezi tu că nu va fi însemnat. Cum îți explici atunci că pe fiecare din acele cipuri se află număril fiarei 666 ? Nu e nimic simbolic, numărul realmente se află pe cip.

Și toate cititoarele vor citi 666 alături de nume. E lepădare? Desigur. E cădere? Una foarte mare!

Eu tare cred că ar trebui să taci în privința asta, să nu mai răspândești sminteli. Eu nu cred că tu cunoști această problemă mai bine decât: pr. Iustin Pârvu, pr. Adrian Făgețeanu, pr. Arsenie Papacioc, cuviosul Paisie Aghioritul și mulți mulți alții.

Pentru lămuriri - http://www.youtube.com/watch?v=9zTPynVsrbc ...
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #24  
Vechi 09.03.2011, 22:13:58
padrevicentiu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Să crezi tu că nu va fi însemnat. Cum îți explici atunci că pe fiecare din acele cipuri se află număril fiarei 666 ? Nu e nimic simbolic, numărul realmente se află pe cip.

Și toate cititoarele vor citi 666 alături de nume. E lepădare? Desigur. E cădere? Una foarte mare!

Eu tare cred că ar trebui să taci în privința asta, să nu mai răspândești sminteli. Eu nu cred că tu cunoști această problemă mai bine decât: pr. Iustin Pârvu, pr. Adrian Făgețeanu, pr. Arsenie Papacioc, cuviosul Paisie Aghioritul și mulți mulți alții.

Pentru lămuriri - http://www.youtube.com/watch?v=9zTPynVsrbc ...
Frate colaps,sincer mai lasa habotniciile ca nu iti face bine,acum daca este o coincidenta de ce trebuie sa faci atata caz?Ce fac eu nu este sminteala este ADEVARUL,o sa simti pe pielea ta cand o sa mori de foame si treci de partea Antihristului!
P.S Toti se bat in piept ca nu vor parasi credinta dar parca vad ca voi acestia foarte "smeriti" o sa cadeti foarte rau
Reply With Quote
  #25  
Vechi 10.03.2011, 01:01:45
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de padrevicentiu Vezi mesajul
Frate colaps,sincer mai lasa habotniciile ca nu iti face bine,acum daca este o coincidenta de ce trebuie sa faci atata caz?Ce fac eu nu este sminteala este ADEVARUL,o sa simti pe pielea ta cand o sa mori de foame si treci de partea Antihristului!
P.S Toti se bat in piept ca nu vor parasi credinta dar parca vad ca voi acestia foarte "smeriti" o sa cadeti foarte rau
Frate, doar Dumnezeu ne poate ține în dreapta credință. Nu facem ca Petru, noi zicem doar „Iată-mă Doamne, facă-se voia Ta cu mine și prin mine.”

Domnule, dar nu înțeleg cum coborâți voi ștacheta în halul ăsta. Dacă mă faci pe mine habotnic, atunci pe pustnici cum îi mai faci ? Ei sunt de 1001 de ori mai vrednici decât mine. Pe ei cum îi faci ? Super-habotnici ?

Tu dacă vrei așa să purcezi și să te compromiți moral și sufletește, de bună voie și nesilit de nimeni, atunci Dumnezeu să te ierte, n-am ce să zic.
Adică să accepți așa să primești o palmă peste Creștinism, de bună voie fără nici măcar să te opui.

Ai cuvântul atâtor părinți sfințiți, spune-mi, îi ignori ? Crezi tu că ei habar n-au ce înseamnă actup cu cip ? Spune-mi, vei desenea și o cruce lângă numele tău pe actul cu cip când îl vei lua ?

Iaca că mori de foame, asta era, mare scofală! Mai bine te-ai teme să nu mori de păcat ! Sau în lepădare, sau în compromis!
Așa ca de obicei noi cei ai zilelor noastre suntem niște gelatine fără nici cea mai mică verticalitate și TĂRIE, pe când cei din trecutul istoric al nostru (mai ales al țării noastre) erau fier forjat!

Dar ce să le pese oamenilor de asta ... Pentru ei sunt doar cuvintele habotnicului de Arsenie Papacioc, al borfașului legionar de Iustin Pârvu și al bătrânului nebun de Adrian Făgețeanu.

Ăsta-i omul de astăzi: Omul lepădării fără să fi primit nici măcar o palmă
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #26  
Vechi 10.03.2011, 15:14:47
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de padrevicentiu Vezi mesajul
Orice ar fi 666 este numai simbolic!Nu va fi insemnat nicaieri cu nici un buletin biometric sau mai stiu eu ce minuni.
Prin semn se refera ca noi nu o sa mai facem semnul crucii cu voia noastra astfel nu vom avea hrana si apa necesara!Daca ar fi sa fim insemnati,am refuza si am deveni martiri,ceea ce pentru antihrist este prea usor,prefera sa ne lase flamanzi si insetati pana ne alaturam noi.Ce mai apar acum speculatii sunt false,menite sa induca omul in eroare de la motivul real al supunerii lui antihrist
Mai întâi citește „Apocalipsa”!
Reply With Quote
  #27  
Vechi 10.03.2011, 16:46:42
padrevicentiu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
Mai întâi citește „Apocalipsa”!
Am citit apocalipsa,multumesc pentru atentie,in primul rand nu ii numesc pe pustnici habotnici ci sfinti.Eu cred ca asa pare mult mai greu decat daca refuzi un cip asa cum am zis este prea usor pentru noi,adica ne omoara si devenim maritiri si ne mantuim.Dar daca ramanem fara painea noastra cea de toate zilele sa stii ca multi chiar si dintre noi o sa ajunga de partea antihristului.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Care este biserica voastra de suflet ? anamaria.petre Generalitati 10 22.01.2013 16:10:37
Parerea voastra claudiu31 Intrebari utilizatori 0 04.09.2011 23:01:15
Am nevoie de parerea voastra! cipriang Generalitati 6 24.04.2010 23:36:50
Parerea voastra despre .Care sfarsit? tigerAvalo9 Generalitati 5 06.09.2008 08:29:07
PAREREA VOASTRA ! cristiboss56 Botezul 51 20.08.2008 16:51:03