Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #17  
Vechi 27.06.2011, 14:44:20
scutariusilviu's Avatar
scutariusilviu scutariusilviu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2011
Locație: sv / falticeni
Religia: Ortodox
Mesaje: 19
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru scutariusilviu
Implicit :)

Citat:
În prealabil postat de Traditie1 Vezi mesajul
Legea atracției e o prostie, ca și ghicitul în visuri și alte superstiții. Mintea are într-adevăr puterea de a ne schimba structura personalității, dar nu de a influența întâmplările și fenomenele din exteriorul nostru, întâmplări care depind de acțiunile lui Dumnezeu sau ale oamenilor, nu de legi misterioase ale existenței.

Heaven, mesajele tale trădează o mare confuzie. Îți lipsesc lecturi teologice și cunoașterea principiilor de bază ale creștinismului. Dumnezeu este Persoane, adică Ființa înzestrată cu rațiune, voință și simțire. Nu este o forță impersonală sau nerațională.

Caută carțile lui Lossky, Stăniloaie, citește cărțile ascetice și teologice scrise de Sfinții Părinți și o să-ți dai seama de falsitatea și superficialitatea ideilor care te stăpânesc acum.
traditie1, imi pare rau dar trebuie sa te contrazic. aceasta lege chiar functioneaza. cu adevarat. nu stiu in ce proportie functioneaza pentru cei care nu-si dau seama de ea, pentru ca eu am impresia ca este un lucru in care crezi si tadaaammmm, works. it's a bullsh;t, pentru ca ajungi la un moment dat sa fii vai de capul tau, spiritual vorbind.
dar functioneaza! 100% nu este in concordanta cu ortodoxia, de asta si am renuntat la asa ceva. mi se pare o noua arma diavoleasca.
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Daca vinde cineva unele carti sunsray Stiri, actualitati, anunturi 4 20.03.2012 22:34:34
Este cineva inginer proiectant? Sau stiti pe cineva? JustNicol Generalitati 0 04.03.2012 19:43:18
E cineva inginer proiectant?Stiti pe cineva ? JustNicol Stiri, actualitati, anunturi 0 04.03.2012 19:39:35
Marea smecherie a diavolului The_Fallen Generalitati 17 27.06.2011 14:57:12
Arhiepiscopul Tomisului, IPS Teodosie, vinde harul preotiei maria_bratu Generalitati 278 16.11.2009 02:19:51