Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Resurse ortodoxe on-line
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 26.12.2008, 16:07:33
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit Acatiste si muzica psaltica

Alynsudity a fost pe site aici si a postat da muzica bisericeasca acest site,este site-ul lui ,plin cu acatiste si muzica psaltica cantate de Marian Moise.Este o voce extraordinara.Poate multi nu ati vauzt site-ul acela.Ce parere aveti?


http://www.muzicapsaltica.co.cc/
Reply With Quote
  #2  
Vechi 26.12.2008, 20:33:04
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Frumos!Acatistul si imaginile.Mi-ai placut mult.Merita vazut si ascultat.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 28.12.2008, 00:01:25
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Alynsudity a fost pe site aici si a postat da muzica bisericeasca acest site,este site-ul lui ,plin cu acatiste si muzica psaltica cantate de Marian Moise.Este o voce extraordinara.Poate multi nu ati vauzt site-ul acela.Ce parere aveti?


http://www.muzicapsaltica.co.cc/
...eu nu ti-am dat recomandarea sa iti descarci acatistul Sf.Nectarie de pe acest site?
Reply With Quote
  #4  
Vechi 28.12.2008, 00:30:18
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
...eu nu ti-am dat recomandarea sa iti descarci acatistul Sf.Nectarie de pe acest site?

Asa este ,scuze,dar atunci nu am intrat pe site-ul acela deoarece nu aveam de gand sa-l descarc in seara aceea iar a doua zi am vazut acel site dat de alticineva.Scuze geo.Auzi,tu il asculti de 40 de ori?
Reply With Quote
  #5  
Vechi 28.12.2008, 00:45:34
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Asa este ,scuze,dar atunci nu am intrat pe site-ul acela deoarece nu aveam de gand sa-l descarc in seara aceea iar a doua zi am vazut acel site dat de alticineva.Scuze geo.Auzi,tu il asculti de 40 de ori?
...am dat o cifra la intamplare, voiam sa zic ca il ascult aproape nonstop! de aceea ziceam ca io il ascult si de 40 de ori pe zi, il am si in mp3player, sin telefon si in calculator si pe CD, si iti dai seama ca atunci cand adorm sunt cu castile pe urechi de la mp3player si adorm cu paracl sau acatistul sf.Nectarie, sau cand sunt undeva dau drumul la telefon si ascult, sau cand sunt in casa ii dau drumul sau la leptop, sau la CD player (ca nu "forjez" prea mult calcul)! nu m-am straduit sa le invat pe de rost, ca altfel NU mai sunt atent la ce se spune si imi raspandesc mintea la "minunile" lumii...
Mi-i foarte drag sfantul si mi-a intrat in toata fiinta, si dupoa cum ti-am spus, toate gandurile mi se indreapota catre el -> catre Hs! si avnd Sf.Moaste la crucea de la gat, nu pot sa nu ma BUCUR de prezenta sa in viata mea... efectiv Sf.Nectarie este IUBIREA care raspunde... (NU-L exclud pe Hs, Doamne fereste, oricum Dumnezeu este minunnat intru Sf.Sai, adica toata lauda ce o dam sfintilor se indreapta la Dz, pt ca din smerenie, nu ca Sfintii nu primesc, dar o acorda Celui Mai Mare!!!)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Muzica psaltica (bizantina) sau corala? VladCat Muzica Bisericeasca 18 01.01.2013 20:46:55
Cursuri muzica psaltica in Bucuresti marianchucky Muzica Bisericeasca 3 25.12.2012 12:26:40
S-a lansat psaltica.ro - portal de muzica bizantina brandy78 Resurse ortodoxe on-line 12 07.05.2009 17:25:17
Muzica psaltica ronom65 Muzica Bisericeasca 0 10.10.2007 18:22:48
muzica psaltica padrevicentiu Generalitati 1 07.10.2007 21:40:45