Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa Romana
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #71  
Vechi 13.07.2008, 00:10:10
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia
Eu un timpul postului sunt intrebat daca am devenit vegetarian de tot maninc lunch-uri asa de "interesante" si eu le spun ca doar pentru o perioada conform religiei mele de crestin ortodox. Cuvintele astea (RELIGIA MEA...) sunt acceptate in mintea lor, si vine din spalarea cu ideea de multiculturalism si ca urmare reactioneaza pozitiv la aceste impulsuri aplicate pe cortexul lor la modul delicat...
interesant, dar eu una nu dau asemenea explicatii decat celor cu adevarat interesati sa stie de ce fac una sau alta. celorlalti, care doar fac conversatie, ii aprob cu entuziasm ca intr-adevar sunt la dieta :D
Reply With Quote
  #72  
Vechi 13.07.2008, 01:33:31
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia
cu explozia asta de organice-naturiste-budiste-vegetariene, nu mai exista restaurant fara meniu veggie- mai ales in mediul universitar unde budismul si meditatiile de toate culorile sunt in crestere.
intr-adevar este ceva de speriat cat sunt de agresivi si cat de bine "au prins" mai ales in mediul intelectual sau fancy; oamenii sunt atrasi de ideea de a fi altfel, mai degraba decat sa-si puna serios problema acestui mod de viata asa-zis sanatos.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Plecarea in strainatate costel Generalitati 77 27.06.2012 01:08:13
Care este rostul pe pamant a celor necasatoriti si a celor fara copii? sophia Nunta 52 18.10.2010 13:02:02
adresat in mod special geniilor elizeu Generalitati 38 05.04.2010 03:32:11
Rugaminte pentru cei din strainatate Va_iubesc Umanitare 9 07.01.2010 03:03:50
Munca in strainatate Anca-Miha Stiri, actualitati, anunturi 18 17.04.2009 07:59:49