Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 09.03.2010, 11:03:34
casandrasa casandrasa is offline
Banned
 
Data înregistrării: 20.07.2009
Mesaje: 100
Implicit Sa ne rugam pentru Maria-Genoveva!!!

Va rog din suflet s-o amintiti pe sora mea Maria-Genoveva in rugaciunile dumneavoastra.
Am scris mai demult,acum un an,dupa ce s-a operat de cancer,terminase chimioterapia,era bine.
Am crezut ca s-a terminat...dar....
Acum boala a revenit si incepe din nou chimioterapia.
Nu stiu ce sa mai zic....nu mai am cuvinte....

Va rog mult pe cei care ajungeti la biserica,(eu nu sunt in tara),daca puteti s-o treceti la maslu.
Multumesc,
Doamne ajuta!

Casandra.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 17.03.2010, 00:42:54
nutzy
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Primul Ghid Pas Cu Pas Pentru A Trata Cu Succes Cancerul...

"Descopera Cel mai Avansat Tratament Stiintific Pentru Cancer Pe Care Il Poti Gasi Astazi In Lume!

Doctorii de top din Germania - cunoscuti ca fiind cei mai buni din lume - pur si simplu “coc” celulelor canceroase in timp ce tu dormi. Si te vei trezi fara dureri, disconfort sau efecte secundare!

In plus vei fi socat de costuri – intr-un sens bun. Sunt surprinzator de scazute, si este foarte mic in comparatie cu costul tratamentului conventional.

Mergi Spre Germania!

* Doctorii germanai au declarat interzisa mastectomia si operatie pentru prostata!

* Chiar si pacientii care "nu mai au multa speranta" pot invinge cancerul folosind aceste tratamente revolutionare din Germania.

* Doctorii germanai vindeca cancerul in faze "terminale" fara pierderea parului, voma sau ameteli.

Draga prietene,

Tratamentele aplicate infernalului cancer pe care medicina conventionala se bizuie sunt acum depasite. Tratamentele pentru cancer care sunt administrate in spitalele conventionale din Europa de Est sunt vechi, false si ineficiente dovedite. Sunt doar stiinta gresita.

Dupa ce am trecut prin 17 clinici pentru cancer in 4 tari, permite-mi sa-ti spun despre uluitoarea descoperire facuta in Germania asupra cancerului....

...un avans extraordinar care face ca tratamentele din est pentru cancer sa fie cu mult depasite.

Da, medicii de top din Germania au dovedit ca operatiile drastice, radierea si chimioterapia sunt acum depasite. Ei au dezvoltat o cale mai buna.

Pe cat de incredibil suna, medicii de top germani practic ‘iti coc’ cancerul din corp in timp ce tu dormi – si te trezesti fara efecte secundare grave.

Da, ai citit bine: fara efecte secundare grave, fara pierderea parului, fara voma si fara ameteli.

Remediul german pentru cancer intoarce intrega comunitate medicala cu susul in jos!

Pacientii si-au eliminat cancerul in Germania si au inceput o noua viata. Acum pot petrece sanatosi, cu cei dragi.

Si totusi acordul medical est-european ascunde acest remediu de tine.

Greu de crezut? Poate. Insa nu-ti cer sa crezi nimic inca. Continua sa citesti si vei vedea singur dovada. Tot ce iti cer e sa renunti la scepticism atata timp cat citesti dovada mea.

In urmatoarele 5 minute iti voi dovedi ca medicii germani chiar au facut o descoperire. Investeste aceste cateva minute si judeca singur, pentru ca...

Poate salva viata ta sau a cuiva drag.

De fapt, in cateva momente iti voi prezenta un caz care dovedeste marea descoperire din Germania! Vei vedea cum o femeie frumoasa, cu un caz grav de melanom (un cancer de piele mortal) a evitat operatia care i-ar fi putut ruina infatisarea.

A scapat de cancer acum 10 ani, si astazi are o sanatate vibranta!

Este socant faptul ca unii medici inca insista pe operatii drastice, desfigurante, precum radicalele mastectomii. La fel de socant, unii medici insista pe ‘orhectomii’ pentru pacientii cu cancer la prostata – indepartarea chirurgicala a testiculelor!

Dar aceste operatii sunt total vechi potrivit unui chirurg german pe care l-am intervievat.

De fapt, acelasi chirurg german mi-a spus tare si raspicat:

“Medicii dau chimioterapie, chimioterapie si iar chimioterapie, iar pacientii mor, mor si iar mor”
Reply With Quote
  #3  
Vechi 17.03.2010, 00:44:10
nutzy
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit continuare

Acest chirurg genial insista ca nu este necesar sa se otraveasca pacientii cu doze masive de chimioterapeutice. Totodata spune ca sunt total inutile si operatiile desfigurante radicale care sunt luate drept bune...

In timpul vizitelor mele in 6 clinici germane, am descoperit ca medicii germani i-au intrecut cu mult pe cei est-europeni.

Cand presedintele american Ronald Reagan a facut cancer in timpul mandatului sau prezidential, marele medic german Hans Nieper a fost cel care l-a tratat. Ar fi fost o stire de prima pagina daca nu ar fi fost musamalizat totul la momentul respectiv.

Imagineza-ti doar daca poporul american ar fi stiut ca un presedinte american in functie prefera tratamentul german pentru cancer!

Am auzit despre asta de la sursa mea confidentiala din Germania. Mai tarziu, medicul Hans a recunoscut asta intr-un interviu. Am sunat la libraria Reagan pentru a vedea daca mi se confirma ca Dr. Nieper l-a tratat pe presedinte in mai 1985.

Un angajat al librariei Reagan pe nume Jenny a raspuns cererii mele. Aceasta a admis ca Reagan a fost in Germania in luna mai a anului 1985, dar nu a putut confirma si nici infirma ca Dr. Nieper l-a tratat. Mi-a spus ca “Dosarul medical al presedintelui Reagan de dinainte, de dupa si din timpul prezidentiei sale nu este disponibil”. Potrivit sursei mele, Dr. Nieper a zburat catre spitalul unde se afla Reagan in iulie 1985 pentru a-i asista recuperarea.

Multi oameni bolnavi de cancer isi pierd parul si vitalitatea. Insa Reagan si-a pastrat stilul sau pompos al parului. Totodata si-a pastrat si zambetul cald si mersul viguros.

Si dupa ce si-a eliminat cancerul prin metoda germana....

Reagan a mai trait 19 ani

A murit la 93 de ani, si nu de cancer. Nici nu e de mirare ca atatea celebritati si chiar roialitatea europeana au fost in Germania pentru a scapa de cancer. Voi numi cativa dintre acesti oameni faimosi imediat.

Dar mai intai permite-mi sa ma prezint pe scurt.

Ma numesc Andrei S., si sunt un sustinator al sanatatii si jurnalist medical. Nu sunt medic. Ceea ce imi da un avantaj deoarece, ca jurnalist, iti pot spune despre alternativele de tratament despre care medicul tau nu-ti poate spune fara sa dea de necaz.

Si nu exagerez. Am intervievat numerosi medici care au fost redusi la tacere de catre comunitatea medicala sau guvern.

Libertatea pentru sanatate a disparut cu totul.

Din fericire, ca jurnalist iti pot spune adevarul fara sa risc persecutii din partea autoritatilor.

Inainte sa aflu de marea descoperire germana, am vazut prea multe persoane dragi suferind de forme letale de cancer – si apoi au murit intr-un final. Nu mai vreau sa vad oamenii dragi trecand prin iadul tratamentului pentru cancer. Si nu vreau nici tu sau cei dragi tie sa o faca.

Iata povestea unei femei care a fost trata cu succes intr-una din clinicile germane

"Un medic conventional a spus unei femei de 61 de ani cu cancer facial ca se impune o operatie drastica – operatie care avea sa desfigureze zonele din jurul urechilor si ochilor. Ea a spus “nu”. In schimb, a cautat tratament la un chirurg german de top – cel pe care l-am citat mai devreme. Un chirurg care se opune permanent operatiilor de cancer.

Vezi tu, chirurgul acesta german a gasit o modalitate mai buna de a trata cancerul.

Mi-a spus ca atunci cand aceasta doamna a venit prima data la el in luna mai 1995, tumoarea din jurul urechii ei era urata si dezgustatoare. Mai mult decat atat, ar fi ucis-o daca nu ar fi gasit un tratament eficient.

Femeia aceea a scapat de cancer fara nicio operatie desfiguranta. Deci nu a mai avut nevoie de operatie reconstructiva.

Mai mult decat atat, nu a trebuit sa indure pierderea parului sau ameteala chimioterapiei. Nu a indurat dozele socante de radiatii. Apropo, stiai ca radiatiile produc daune PERMANENTE corpului? Nu te mai recuperezi niciodata.

De aceea ar trebui cel putin sa iei in considerare ceea ce a facut aceasta femeie. Inca mai tine legatura cu medicul ei german. Nici nu-i de mirare! Nu numai ca i-a salvat viata, dar i-a si redat frumusetea."

Vei primi detaliile complete despre metodele de tratament ale acestui medic in noul meu manual special, "Ghidul Clinicile Germane pentru Cancer".

Probabil te intrebi cum au eliminat medicii germani acest urat caz de cancer de piele, prezentat anterior, fara a desfigura fata femeii. Terapia cheie literalmente a “copt” cancerul in timp ce ea dormea.

Aceasta terapie a ucis celulele canceroase din organism fara sa vatameze alte celule sanatoase sau sistemul imunitar! Deci s-a trezit din terapie simtindu-se minunat.

Acest remediu incredibil german este total opus abordarii chimioterapiei est europene.

Medicii de aici vor sa otraveasca celulele canceroase prin chimioterapie, insa dozele mari chimioterapeutice ucid si celulele sanatoase. Aceasta otravire distruge sistemul imunitar – exact de ce are nevoie pacientul pentru a lupta impotriva cancerului.

Rezultatele supradozei cu chimioterapiei (cateodata chiar si standard), sunt uneori tragice.

In "Ghidul Clinicile Germane pentru Cancer" voi descrie complet cum medicii germani au “copt” in siguranta cancerul din corp.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 17.03.2010, 00:45:14
nutzy
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit continuare

Remediul german pentru cancer: “coacerea” celulelor canceroase pana la moarte.

Crezi ca o febra faorte mare ar fi ceva rau pentru pacientii cu cancer, nu? Gresit!

Surprinzator, cancerul nu poate suporta caldura. Insa celulele sanatoase pot suporta foarte bine o febra temporara. Febra este una din uneltele pe care sistemul tau imunitar le foloseste pentru a distruge bolile.

Un medic germano-american din Philadelphia, Peter Busch, M.D., a fost cel care a descoperit ca febra poate ucide cancerul. A aflat asta din intamplare, in 1868, adica acum 140 de ani!

Si totusi tratamentul non-medicamentos pentru cancer inca este imposibil de aplicat astazi.

Unul dintre pacientii Dr. Busch a fost o femeie de 43 de ani cu un caz sever de sarcom pe fata. A observat cum cancerul ei a disparut dupa ce a avut o febra de 105 grade F in urma unei infectii streptococice. Atunci medicul si-a dat seama ca s-ar putea sa faca e descoperire majora.

Si astazi medicii germani au dovedit ca Dr. Busch avea dreptate. Au dovedit ca o febra – indiferent ca e cauzata de o boala sau e indusa artificial – are un efect devastator asupra cancerului.

Si totusi putini medicii de astazi stiu despre acest tratament remarcabil care nu are efecte secundare!

Trebuie sa mergi in Germania pentru aceasta terapie revolutionara.

“Prajirea” celulelor canceroase pana la moarte nu este o terapie experimentala. Pentru a asupri caldura asupra cancerului, medicii germani folosesc un aparat care costa in jur de 250,000$. Si au indemanarea necesara pentru a manevra acest aparat.

Mai important dintre toate, au inregistrat succese inegalabile.

Terapia prin febra dureaza aproape 6 ore, iar pacientii primesc terapia o data pe saptamana. Nu numai ca usuca tumoarea pana la moarte, dar ucide si celulele canceroase raspandite prin corp.

Iti poti pune intreaga incredere in aceasta informatie valoroasa.

Medicii pe care i-am intervievat au folosit aceasta terapie de sute si mii de ori fara sa aiba parte de vreun efect secundar – absolut niciunul! Deci nu lasa medicii neinformati sa-ti spuna ca nu e demonstrata. Majoritatea oncologilor nu au studiat deloc aceasta terapie. Nu au citit numarul mare de documente unde s-a publicat, si nici nu au vorbit (asa cum am facut eu) cu pacienti care au invins cancerul impreuna cu medicii care sunt experti internationali in aceasta terapie.

Mai pe scurt, medicii care descurajeaza aceasta terapie, HABAR N-AU DESPRE CE VORBESC!

Nu organul sau o parte a corpului este cea canceroasa, ci intreg organismul!

Operatia conventionala sau chimioterapia pot arata ca a eliminat o tumoare. Medicii care administreaza aceste tratamente va pot spune “gata, asta a fost tot!”. Si apoi, ce sa vezi, cancerul revine cateva luni sau cativa ani mai tarziu. Operatia de obicei esueaza pentru ca niciun chirurg nu poate indeparta toate celulele canceroase raspandite.

De ce? Pentru ca celulele canceroase prea mici ca sa poata fi detectate pot fi oriunde in organism. Cancerul e sistemic – sunt celule purtatoare peste tot in organism – insa terapia prin febra indusa le ucide pe toate, oriunde s-ar afla.

Acesta e unul din motivele pentru care medicii germani pe care i-am intervievat au atat de mult succes.

Acestia aplica terapia exact ca o arta, o terapie care este mult mai avansata fata de orice altceva ai putea gasi, vindeca intreg corpul.

Se bazeaza pe un fapt simplu si dovedit: Temperatura mare – cea pe care toti o avem atunci cand facem febra – omoara celulele canceroase si le lasa nevatamate pe cele sanatoase.

Putini medici – foarte putini – utilizeaza forme ale terapiei prin febra, insa munca din Germania e cu mult inainte fata de ceea ce poti gasi aici.

Si sunt diferite metode de crestere a temperaturii corpului. Cele mai avansate stiintific nu sunt disponibile aici. De exemplu, medicii germani cresc temperatura intregului corp folosind aparatura de 250,000$, asa cum am mentionat mai devreme. Insa mai au o metoda care cresc temperatura intr-o singura parte a corpului. Se numeste terapie febrila localizata cu penetrare adanca – si nu o vei obtine aici...

De aceea ai nevoie de ghidul meu catre clinicile germane pentru cancer. Noul meu manual iti va spune cele mai bune locuri unde te poti duce – si costurile sunt uimitor de mici!

Folosind aceasta tehnologie de varf unica, medicii germani concentreaza caldura pe zona afectata de cancer. De exemplu, un medic plaseaza un dispozitiv special direct pe sanul unui pacient cu cancer pentru a incalzi zona respectiva. Pacientul nu va avea febra generala cu acest tip de terapie.

Medicii germani folosesc frecvente radio (scurte), care penetreaza adanc corpul – 18 centimetri. Acest tip de terapie febrila cu penetrare adanca este disponibila doar in Germania.

Asa cum am vazut eu insumi, rezultatele sunt uimitor de eficiente. Si acesta este unul din motivele pentru care pacientii cu cancer din toata lumea vin in Germania.

In unele tari, clinicile folosesc microunde pentru a incalzi tumoarea. Insa microundele penetreaza doar 5 cm – aproape 2 inchi. Deci este cu mult mai ineficienta decat penetrarea adanca prin frecvente radio pe care o folosesc medicii germani.

Terapia germana prin penetrarea adanca nu este disponibila nicaieri altundeva.

Persoanele de rang inalt, celebritatile si alte vedete de film cunosc secretul german.

Unul dintre cei mai legendari medici ai Germaniei a fost Hans Nieper, M.D. Sunt sigur ca ai auzit de unii dintre acesti oameni care au venit la el pentru a scapa de cancer: printesa Carolina de Monaco si presedintele Ronald Reagan, ca sa numim doar doi.

Dr. Nieper a vindecat-o pe printesa Carolina de Monaco de cancer la san, si a ramas sanatoasa pana in ziua de azi.

Alte celebritati, precum actorii William Holden si Anthony Quinn, au mers si ei la clinica Dr. Nieper in cautare de ajutor. La fel si comediantul Red Buttons, care si-a dus sotia acolo. E o poveste remarcabila. Iti voi da detaliile in cateva momente.

Deja am mentionat calatoria presedintelui Reagan in Germania, mai 1985, pentru a se vindeca de cancer. Reagan a ales Germania pentru ca Dr. Nieper era primul medic din lume in tratamentul cancerului.

Sotia starului de cinema care a spus “nu” operatiei mutilatoare

Nu crede unii medici care prezic “Cu putin noroc, s-ar putea sa mai traiesti un an”.

Acestea sunt cuvintele pe care un medic i le-a spus lui Alicia Buttons, sotia comediantului si actorului Red Buttons. Probabil l-ati vazut in filme precum “Poseidon”, “Alice in Tara Minunilor” si “The Longest Day”.

Sotia acestuia a avut o forma avansata a unuia dintre cele mai mortale tipuri de cancer: cancer oral faringeal. In 1975 a refuzat operatia care i-ar fi desfigurat fata – si a mers in Germania.

Alicia a scapat de cancerul sau fara operatia desfiguranta si a trait bine inca 29 de ani! Iar Reb Buttons a devenit un militant pentru libertatea sanatatii in America.

Aceeasi informatie care a salvat-o pe sotia lui Red Buttons de la operatie, tratamente mizerabile si o moarte timpurie, te poate salva pe tine sau pe cei dragi tie.

Alte celebritati care au ales tratamentele germane

Presedintele Reagan, printesa Carolina de Monaco si Alicia Buttons nu sunt singurii care au mers in Germania pentru a-si trata cancerul. Numeroase celebritati au beneficiat de tratamentele germane, incluzand:

Elizabeth Taylor; Cher; Princess Haja of Jordan; Siegfried and Roy; Suzanne Somers; Jennifer Lopez (care a finantat tratamentul matusii sale); Jack Cassidy ; George Hamilton; William Holden; Anthony Quinn.

Suzanne Somers a avut parte de operatie si radiere in America, in 2001, pentru cancer la san. In mod normal, medicii au vrut ca ea sa urmeze tratamentele cu chimicale. Au fost oripilati cand aceasta a spus “nu”. In schimb ea a optat pentru...vasc, o planta terapeutica germana care a functionat perfect pentru ea. Am analizat si terapia cu vasc.

Terapia cu vasc e complet naturala. Este blanda cu pacientul dar dura cu cancerul. Toate clinicile germane pentru cancer, pe care le-am vizitat, folosesc si terapia cu vasc.s-ar putea sa crezi ca suna ciudat sau suspect ca se foloseste vascul pentru tratarea cancerului. Si poti fi sigur ca unii medici vor numi-o inselatorie tratamentul cu vasc.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 17.03.2010, 00:47:48
nutzy
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit continuare

Terapia cu vasc este sprijinita de mai mult de 3,000 de studii facute intre anii 1985 si 2006.

Vascul a dovedit ca are un efect direct impotriva tuturor celulelor canceroase, si stimuleaza totodata sistemul imunitar.

De ce sa aspeti pana cand ajungi in pragul mortii?

Cat despre mine, eu imi fac detoxifiere acasa, folosind aceleasi tehnici pe care le-am invatat in decursul investigarii a 17 clinici de tratament alternativ pentru cancer. Fac ceea ce predic, si sper cu tarie ca vei obtine din manualul meu pentru a putea beneficia si tu de efecte.

Nu am cancer. Folosesc aceste secrete ca sa ma asigur ca nu voi avea NICIODATA.

Noul meu manual, contine cele mai eficiente tehnici pentru prevenirea cancerului, pe care le poti aplica singur, acasa. Acestea se bazeaza pe sfatul a numerosi medici de succes in tratarea cancerului.

Am intervievat multi dintre “clientii” lor. Am vazut cu ochii mei ce functionezaza cu adevarat in viata reala.

Poti preveni si trata cancerul folosind informatia din acest manual.

In "Ghidul Clinicile Germane pentru Cancer" am descis secrete simple, aplicabile acasa, pe care medicii germani le recomanda pentru a-ti proteja organismul contra cancerului.

Cele 6 putin cunoscute clinici care folosesc descoperirea germana

Astazi, medicii germani din 6 clinici putin cunoscute folosesc descoperirea germana. Spre deosebire de medicii est europeni sau americani, medicii germani pe care i-am intervievat sunt liberi sa vorbeasca pacientilor lor despre gama de optiuni de tratament fara sa fie pedepsiti sau oropsiti de catre guvern. Aceasta atmosfera de libertate este motivul pentru care oamenii din toate culoarele lumii, inclusiv cei din America, vin in aceste clinici germane.

Dar in afara de tehnologia de varf germana, acesti oameni se bucura si de alt beneficiu...

* Felul in care inving cancerul e ca si cum ar merge in vacanta!

*

Aceste clinici nu arata si nu miros precum spitalele. Nici macar nu seamana cu un spital.

*

Sunt case de vacanta. Iar pacientii se concentreaza pe vindecare si viata, nu pe moarte.

*

E un climat de bucurie si optimism pe care il poti simti.

Permite-mi sa-ti arat un scurt sumar al clinicilor in ordinea in care le-am vizitat.

“Clinica 1” este localizata intr-un fermecator oras istoric de langa Frankfurt. Desigur, ofera inovativa tehnologie despre care am mentionat. Dar e mai mult decat atat. Peste strada vei gasi un parc spa, unde poti bea apele minerale despre care se spune ca au valoare medicinala – in special pentru colon.

“Clinica 2” este localizata la doar cateva mile de granita franceza, nu departe de Strasbourg, unul dintre cele mai romantice orase din lume. Si aceasta clinica este situata langa un parc spa.

Dealurile ondulate fac “Clinica 3” un adevarat paradis. Medicul evidentiaza importanta fitnessului si exercitiilor fizice medii pentru a incuraja pacientii sa bea apele mineralizate vindecatoare.

“Clinica 4” este localizata la baza unor spectaculosi munti din Alpii Bavarieni. Medicul de acolo este chirurgul despre care am vorbit mai devreme, care este impotriva operatiei de cancer; a dovedit in repetate randuri ca exista metode mai bune de a scapa de cancer.

Clinica este localizata intr-o asezare fermecatoare, iar medicul incurajeaza pacientii sa mearga pe bicicleta, care i se da fara niciun cost.

“Clinica 5” are cate un balcon in fiecare camera astfel incat pacientul sa se bucure de aerul Alpilor Bavarezi si de vederile minunate ale Alpilor. La fel ca majoritatea clinicilor, detine un parc istoric spa in vecinatate.

“Clinica 6” este situata sus in Alpi, pe partea austriaca a granitei, pe locul celor doua Olimpiade de Iarna. Fiecare fereastra din fiecare camera are imagini panoramice care iti vor taia respiratia. Acelasi medic de acolo activeaza si intr-un incantator mini-oras spa apropiat.

Cu toate aceste minunate alegeri, unde vei incepe?

Vei citi o descriere completa a interviurilor mele cu medicii din acele clinici – precum si cu pacientii – in "Ghidul Clinicile Germane pentru Cancer".

Manualul iti ofera toate informatiile de contact de care ai nevoie, website-uri, adrese, numere de telefon si adrese de emil pentru fiecare dintre cele 6 clinici.

Mastectomie pentru cancer la san?

Chirurgul german spune “NU”. Un medic mi-a aratat un album cu fotografii de dinainte si de dupa, mai ales imagini cu pecienti ce aveau forme severe de cancer la san.

Fotografiile de dinainte erau deranjante si urate. Insa in fotografiile de dupa aratau pacienti sanatosi si fericiti.

Din motive de decenta, nu-ti pot arata fotografiile de dinainte si de dupa ale acestor pacienti cu cancer la san. Insa poti vedea imaginile singur daca ai acces la o carte care colecteaza jurnale germane medicale. Cauta " Gesundheit fuer Koerper, Geist und Seele", August/Septembrie, Nr. 4/2003, paginile 41-46.

Operatie pentru prostata?

“Niciodata, niciodata, niciodata, NICIODATA!”, va spune chirurgul!

Chirurgilor le place in general sa taie – sa recunoastem – cu asta se ocupa ei. Probabil ca ai auzit expresia “cand singura ta unealta e un ciocan, totul arata ca un cui”. Insa acest chirurg german priceput pe care l-am intervievat este impotriva operatiei pentru cancer.

Tratamentele sale revolutionare pot scoate multi chirurgi din afacere – sau cel putin ii pot determina “Sa stranga cureaua”.

In ceea ce priveste cancerul de prostata, chirurgul mi-a marturisit ca nu recomanda niciodata indepartarea chirurgicala a prostatei. Si nici orhectomia (indepartarea chirurgicala a testiculelor). Pentru a-mi clarifica acest subiect, mi-a spus clar:

“Niciodata, niciodata, niciodata, NICIODATA!”

Acest chirurg german ajuta barbatii sa scape de cancerul la prostata cu tratamente usoare, blande, la fel ca cele pe care le-am descris in manual. Aceste tratamente revolutionare permit barbatilor sa-si pastreze glanda prostata.

Poti scapa de cancerul de prostata fara sa risti sa pierzi controlul asupra functiilor organismului sau sa fii mutilat chirurgical. Vei citi totul despre acest lucru in manual.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 17.03.2010, 00:48:17
Fani71 Fani71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Bruxelles
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.711
Implicit

Despre ce terapie este vorba? Care este termenul in germana?
__________________
"Dacă nu putem fi buni, să încercăm să fim măcar politicoși." (Nicolae Steinhardt în Jurnalul fericirii)
Reply With Quote
  #7  
Vechi 17.03.2010, 00:48:53
nutzy
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit continuare

De ce chirurgul este impotriva operatiei

Mi-as dori ca fiecare chirurg american sau est european sa auda ce mi-a spus mie acest chirurg german despre natura cancerului:

"In cancer, intreg organismul este bolnav. Nu poti pur si simplu sa tai un san si sa zici ca totul e OK. Trebuie sa tratezi intreg pacientul. De aceea noi folosim o terapie combinata care trateaza intreg corpul. Ca si chirurg, de obicei sunt impotriva operatiilor.

Vei face metastaza daca nu ajungi la cauza cancerului. Nu e de ajuns sa scapi de tumoare. Trebuie sa scapi de celulele metastaziate, ceea ce presupune tratarea intregului corp."

Medicii germani elimina cancerul din radacini in timp ce medicii americani doar trateaza simptomele. Asta e o MARE diferenta.

Cercetatorii americani recunosc descoperirea germanilor

Cercetatorii americani care analizeaza cancerul, in general privesc incruntati catre tratamentele alternative, complementare si integrative pentru cancer. S-a spus ca ideea lor de cercetare este sa vada daca doua doze de otrava sunt mai bune decat trei doze.

Insa cercetatorii de la Universitatea Columbia din New York au fost cel putin inspirati sa calatoreasca spre una dintre clinicile germane de top ca sa examineze fazele terminale de cancer. Toate au fost vindecate folosind stiinta germanilor.

Cercetatorii au fost obligati sa recunoasca faptul ca terapia germana merita studii amanuntite. Acestia si-au publicat descoperirile si vei primii detaliile complete in noul meu manual "Ghidul Clinicile Germane pentru Cancer".

Deci de ce acordul american medical zaboveste asupra ideii ca aceste terapii sunt esuate?

Care e problema lor? Urmatoarea istorisire ne-ar putea da un indiciu....

Medicul care a refuzat o mita de 5 milioane de dolari...

Lasa-ma sa-ti dau un AVERTISMENT important: nu toate clinicile germane folosesc descoperirea in domeniul cancerului. Si nu toate clinicile germane sunt respectabile.

Cele pe care le prezint in ghidul meu sunt cele mai bune – cele cu tehnologie de varf in tratarea cancerului.

De fapt, majoritatea clinicilor germane folosesc aceeasi tactica “taie-arde-otraveste” pentru a trata cancerul. Am aflat de ce, atunci vand am intervievat un medic german la clinica sa dintr-un sat pitoresc situat sus in Alpi.

Medicul mi-a spus ca o companie farmaceutica, printr-un reprezentant, l-a vizitat intr-o zi la clinica. Nu voi mentiona numele companiei. Reprezentantul l-a intrebat pe medic cati pacienti cu cancer are. Dupa ce a auzit estimarea medicului, acesta si-a scos laptopul si a inceput sa tasteze.

Apoi reprezentantul si-a ridicat privirea si i-a oferit medicului o mita de 3.7 milioane de euro pe sub masa, dupa un an, daca ar fi administrat tuturor pacientilor sai cu cancer doze mari de chimioterapeutice.

Vezi? Daca un medic trateaza multi pacienti cu cancer, si daca prescrie un medicament scump pentru toti, compania de medicamente isi poate permite cu usurinta sa-i dea medicului respectiv "un mic comision".

Medicul care mi-a marturisit aceste lucruri a refuzat mita. Iar reprezentantul a fost uimit. Nu i-a venit sa creada ca medicul a refuzat o astfel de suma. “Sunteti de pe alta planeta”, i-a spus. ”Toate spitalele lucreaza cu noi!”

De aceea ar fi o greseala sa mergi in orice spital sau clinica din Germania si sa crezi ca vei primi tratamentul revolutionar despre care ti s-a spus.

Un alt motiv pentru care ai nevoie de ghidul meu valoros...

Unele clinici pentru cancer din Germania nu sunt acomodate cu pacientii straini. Trebuie sa stii care clinici sunt cele mai bune. In noul meu ghid al clinicilor germane de top, iti voi arata facilitatile existente pentru pacientii vorbitori de engleza.

Am terminat toata munca grea pentru tine. Cele 6 clinici pe care le-am analizat sunt de prima clasa. Sunt bucurosi sa accepte straini.

Si vei fi socat de costuri – intr-un sens bun. Sunt surprinzator de scazute, si este foarte mic in comparatie cu costul tratamentului conventional.

Manualul meu contine povesti adevarate ale unor pacienti cu care am vorbit personal in Germania. Nu numai ca dovedesc ca abordarea germana poate functiona, dar iti dau si o idee despre ce poate insemna sa fii pacient in una din acele clinici.

"Am intervievat-o pe Amy, un pacient cu cancer la san, din New Jersey. Amy practica artele martiale. Intotdeauna a avut un spirit practic de invingator, si de aceea a refuzat tratamentele conventionale si a ajuns in Germania la clinica. Cand am vorbit cu ea, era acolo pentru o vizita de tratament.

In 1998 Amy a fost diagnosticata cu cancer la san. Medicii au vrut sa o grabeasca spre masa de operatii. Totodata au vrut sa-i faca si chimioterapie.

Chirurgul ei i-a recomandat mastectomia. Ea a spus “nu”. Iar apoi s-a implicat in cautarea tratamentelor alternative. A gasit una din clinicile de top din lume – fiind una din cele 6 clinici prezentate in manualul meu.

A functionat de minune pentru ea.

Amy mi-a marturisit ca este atat de increzatoare ca s-a recuperat complet incat planuieste sa scrie o carte. E o femeie determinata, si fara indoiala o va face!"

Am descoperit multe tratamente captivante in aceste clinici. Iata inca unul!

Tehnologia NASA stimuleaza sistemul imunitar al pacientilor bolnavi de cancer cu pana la 20-25%!

Una dintre terapiile cheie din clinicile germane vine din spatiul futuristic al medicinei spatiale.

Este o descoperire stiintifica faptul ca sovieticii au reusit sa conserve sanatatea cosmonautilor care au stat mult timp in spatiu. Acum si NASA foloseste aceeasi metoda pentru astronauti. Si la fel si clinicile germane pentru pacientii cu cancer.

Insa nu vei gasi asa ceva in spitalele de aici. Prea controversat. Sarlatanie. Nedemonstrat.

Daca asta e adevarat, poate te intrebi de ce astronautii de la NASA folosesc dispozitivul de 3 ori pe zi atunci cand sunt in spatiu, pentru a-si mentine sanatatea. Mie nu-mi suna a sarlatanie. Suna ca ceva ce nu costa mult si iti poate salva viata.

Pacientii cu cancer care fac aceasta terapie a spatiului se intind pe un pat special, medicul apasa un intrerupator, si dupa 16 minute de relaxare pura s-a incheiat. Spre deosebire de astronautii din spatiu, pacientii cu cancer fac asta o data pe zi.

Ce face aceasta terapie uimitoare pentru pacientii cu cancer? Medicii mi-au spus ca imbunatateste circulatia sangelui si stimuleaza puternic sistemul imunitar – sistemul care ucide celulele canceroase.

Medicul de la clinica din Alpii austrieci mi-a spus: “Acum doi ani am facut un studiu. Am luat mostre de sange de la 200 de pacienti in prima zi. Apoi 100 de pacienti au facut terapia medicinei spatiale, iar ceilalti 100 nu. Pacientii care au facut terapia au avut cu 20-25% mai multe celule imunitare – celulele care distrug cancerul”.

Poti folosi aceasta stimulare imunitara chiar aici in Romania, in propria ta casa.

Dispozitivul este portabil, accesibil si nu are efecte secundare – doar efecte benefice pentru o varietate de probleme de sanatate. Iti voi da toate detaliile in carte.

“Dar pot salva medicii germani orice bolnav de cancer?”

Poate te intrebi daca medicii germani pot vindeca fiecare caz de cancer. Nu, nu sustin asta. Cateodata e prea tarziu. De exemplu, daca un pacient mai are doua sau trei zile de trait, este evident prea tarziu sa mearga in Germania.

Chiar si in cazuri cand e prea tarziu, tratamentele germane pot lungi viata bolnavului, rezultand intr-o viata mai calitativa si fara dureri.

Chiar daca nu vei merge niciodata in Germania, cartea mea iti da sfaturi utile pe care le poti folosi chiar acasa.

Tratamentele revolutionare germane pe care le poti folosi in confortul casei tale

In afara de toate relatarile pe care le face cartea mea cu privire la tratamentele revolutionare germane, iti voi povesti despre uimitoarele terapii pe care le poti face acasa, vei descoperi:

Informatii despre cum sa iti procuri dispozitivul terapeutic bazat pe tehnologia NASA.

Cum a reusit un fost bolnav de cancer la creier sa evite intoarcerea bolii. Secretul? O rutina o data pe luna pe care o poti face chiar aici acasa.

Ce pacienti cu cancer trebuie sa evite sa manance – si totusi medicii ignora mancarurile carcinogene

Detoxifierea: cum sa ajuti cel mai mare organ – pielea – sa elimine reziduurile.

Cel mai bun mod de a da sistemului limfatic o buna evacuare a toxinelor – poti face asta cu usurinta acasa in doar 10 minute.

Cum au destramat medicii germani peretele acid care ascunde celulele canceroase de sistemul imunitar. Secretul este o substanta naturala pe care o poti gasi cu usurinta la un magazin de sanatate sau online. Incearca asta si sistemul tau imunitar va putea localiza celulele canceroase pentru a le distruge.

Totodata iti voi oferi informatia practica de care ai nevoie:

Cel mai bun mod de a ajunde la clinica pe care ti-a ales-o

Unde ar trebuie sa stea insotitorul tau pe durata tratamentului

Locuri de vazut si lucruri de facut in Germania pentru a-ti recastiga sanatatea.

Si mult, mult mai multe...

Dacă Aceasta Carte Ușoara De Citit Și Aplicat A Ajutat Mii De Oameni În Situația Ta, Te Va Ajuta Și Pe Tine – Garantat!

Acest ghid este rezultatul multor ani de cercetare si este conceput in asa fel incat, toate metodele si tehnicile sunt dezvaluite intr-un limbaj simplu.....deci, nu trebuie sa fii "om de stiinta" pentru a le intelege.

Pretul ghidului este de doar 37 Ron, redus cu 50%. Daca vedeti acest mesaj, inseamna ca reducerea este inca valabila. Cod Reducere: 80-229501 (TVA inclus).

Nu mai amana lucrurile. Nu astepta pana maine ca sa tratezi corect cancerul. Nu astepta sa mai aduni informatii 'expirate'. CHIAR ACUM este cea mai potrivita perioada ca sa incepi!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 17.03.2010, 00:49:24
Fani71 Fani71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Bruxelles
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.711
Implicit

Casandrasa, daca boala a revenit nu inseamna neaparat ca este foarte rau. Boala asta asa este, poate reveni de mai multe ori. Dumnezeu sa o ocroteasca pe sora ta. Am sa o pun la liturghie din nou si la maslu cand o sa merg.
__________________
"Dacă nu putem fi buni, să încercăm să fim măcar politicoși." (Nicolae Steinhardt în Jurnalul fericirii)
Reply With Quote
  #9  
Vechi 17.03.2010, 00:54:41
nutzy
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

da...asa e..unii medici mai recomanda chimioterapie de intretinere...ma rog sa=i ajute bunul dzeu...si sa se faca bine...doamne-ajuta!!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 17.03.2010, 15:10:01
windorin's Avatar
windorin windorin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.402
Implicit

Dumnezeu sa o ajute sa treaca peste toata ispita si incercarea !
__________________
"Intru aceasta vor cunoaste toti ca sunteti ucenicii Mei, daca veti avea dragoste unii fata de altii." (Ioan 13,35)
"Va spun ca pentru orice cuvant desert, pe care-l vor rosti, oamenii vor da socoteala in ziua judecatii." (Matei 12,36)

Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sa ne rugam pentru cei ce au nevoie anirod Stiri, actualitati, anunturi 4 27.08.2014 18:02:12
Sa ne rugam pentru Elena mara2008 Rugaciuni 12 24.02.2012 20:40:12
Sa ne rugam pentru Stefan mara2008 Slujba inmormantarii 7 08.10.2010 18:07:44
Pomenire pentru Maria patinina34 Slujba inmormantarii 15 14.09.2009 16:17:02
Sa ne rugam pentru Maria patinina34 Umanitare 7 08.09.2009 07:17:04