Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 11.04.2010, 23:20:38
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit Al treilea razboi mondial?Rusia e vinovata de drama Poloniei?

Credeti ca va veni?Inainte de accidentul aviatic in care a murit presedintele polonez si alti oameni cu nume politic se tot discuta despre al treilea razboi mondial ,multi au prezis vrute si nevrute cum ca o sa existe,profeti si alti oameni care au dupa cum zic ei o putere de a vedea ce se va intampla in viitor.Bine.Asta nu e nimic.Multi oameni ca acestia spun ca in 2010 va incepe acest al treilea razboi mondial.Pana aici nu e nimic nou.Dar tragedia aviatica nu ne pune pe ganduri?Chiar credeti ca a fost o simpla coincidenta?O greseala omeneasca cu asemenea consecinte?E putin cam ciudat.Se aud extrem de multe voci cum ca Rusia ar fi principala vinovata si ca a premedidat aceasta tragedie pentru a declansa un al treilea razboi mondial.Se cunoaste puterea si mintea rusilor de atotputernici si de distrugatori,sa nu uitam ce a facut Romaniei,Georgiei,si reactiile pe care le are in legatura cu NATO si Uniunea Europeana.Personal Rusia mi se pare cel mai mare pericol pentru omenire,si nu numai mie.Amintiti-va de declansarea razboaielor mondiale,au fost niste evenimente asemanatoare,nu uitati asasinarile si renumitul eveniment de la radio cu germani asa zisi polonezi din al doilea razboi mondial.Sa nu uitam totodata ca Rusia a amenintat Polonia si a protestat in legatura cu scutul anti-racheta din Polonia.Rusii nu sunt vazuti bine,mereu s-a vrut a fi o mare putere si o un mare pericol pentru omenire.Nu degeaba au strans atatia dusmani.Saraca Polonie cat are de suferit.Credeti intr-un eventual al treilea razboi mondial?Credeti ca Rusia are vreo legatura cu tragedia aviatica,cu moartea presedintelui polonez?Credeti ca Rusia pune la cale ceva?
Si totodata Dumnezeu sa-i odihneasca in pace pe cei ce au trecut la cele Sfinte in urma acestei mari tragedii.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 11.04.2010, 23:28:11
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Totul este posibil sub soare. Rusia pare mai degraba unealta decat promotoarea . Deocamdata doar speculatii...
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #3  
Vechi 11.04.2010, 23:35:46
Delirul's Avatar
Delirul Delirul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2010
Locație: undeva-n Moldova
Religia: Ortodox
Mesaje: 476
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Delirul
Implicit

Nu stiu daca conteaza prea mult parerea lui Einstein pe forum, insa a spus un lucru foarte inteligent candva, a spus ca nu stie cum va decurge al III lea razboi mondial dar al IV lea cu siguranta se va duce tinand in mana bate. Evident ca Einstein nu cunostea felul in care vor evolua lucrurile in timp, iar la ora actuala se presupune ca atat america cat si rusia dispun de dispozitive nucleare cu care pot sa distruga lumea de cel putin 2 ori, fiecare in parte. In timpul celui de-al II lea razboi mondial armele de distrugere in masa erau abia la inceput astazi insa au evoluat foarte mult. Este greu de spus cum vor decurge lucrurile dar ororile unui al III lea razboi mondial cu siguranta vor fi incomparabil mai mari decat orice a mai vazut istoria.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 11.04.2010, 23:37:12
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Ce ne mai plac discutiile astea inutile..
Reply With Quote
  #5  
Vechi 11.04.2010, 23:53:25
florinbrasov0 florinbrasov0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 596
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Ce ne mai plac discutiile astea inutile..
:)) Buna observatie ca ne place sa speculam.
Cred ca va fi un al 3-lea razboi, fereasca Dumnezeu sa fie prea curand si nu cred ca rusii sunt 'capii rautatilor'. Mai degraba am putea atribui SUA o dorinta de a declansa un razboipentru ca elitele americane au inventat terorismul si atentate...
Noi nu prea stim cine controleaza din umbra evenimentele politice ptr ca sa stim exact cine vrea razboi sau nu....Dumnezeu cu mila.
__________________
Pedepseste-ne Doamne in viata aceasta si nu in cea viitoare.
*
Reply With Quote
  #6  
Vechi 11.04.2010, 23:56:37
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Ce ne mai plac discutiile astea inutile..

Dar mai bine ar fi sa nu ne mai placa sa ne bagam ca musca-n lapte in loc sa ne vedem de treaba daca nu avem nici o parere despre un anumit obiect.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 12.04.2010, 00:10:28
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florinbrasov0 Vezi mesajul
:)) Buna observatie ca ne place sa speculam.
Cred ca va fi un al 3-lea razboi, fereasca Dumnezeu sa fie prea curand si nu cred ca rusii sunt 'capii rautatilor'. Mai degraba am putea atribui SUA o dorinta de a declansa un razboipentru ca elitele americane au inventat terorismul si atentate...
Noi nu prea stim cine controleaza din umbra evenimentele politice ptr ca sa stim exact cine vrea razboi sau nu....Dumnezeu cu mila.
Chestiunea e ca unii privesc astfel de evenimente ca si intamplari/accidente singulare. Ei bine, cred ca daca le priventi in ansamblu, coroborate cu alte evenimente ce s-au consumat, ori sunt pe cale sa se consume, s-ar putea sa nu mai para chiar "discutii sterile/inutile". Istoria ne-a aratat ca in preajma unor evenimente majore multi "lucizi" si-au dat cu parerea pana in ultima clipa, cum ca "vorbiti prostii d-le". Cred ca, totusi, ar trebui sa ne aplecam cu mai multa atentie asupra unor evenimente de genul celui care abia s-a consumat, fie doar si pentru a putea zice intr-un final : Prostii d-le.

Ma gandesc aici la "pompierul" care sedea acasa linistit, si el la o bere, asa de destindere, cand, vecinul ii urla la geam ca : Arde casa d-le, arde ! si el in suficienta lui : Imposibil d-le, nu are cum, iti zic eu, ma pricep, doar sunt pompier, si inca unul calificat !
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #8  
Vechi 12.04.2010, 00:26:40
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eodor nastasa Vezi mesajul
Ma gandesc aici la "pompierul" care sedea acasa linistit, si el la o bere, asa de destindere, cand, vecinul ii urla la geam ca : Arde casa d-le, arde ! si el in suficienta lui : Imposibil d-le, nu are cum, iti zic eu, ma pricep, doar sunt pompier, si inca unul calificat !
Tot asa avem "pompieri" care stau cu berea in fata la calculator si trimit mesaje pe Internet ca le ard la altii casa.
Pai cum de unde stiu, doar ei sunt pompieri inascuti..
Reply With Quote
  #9  
Vechi 12.04.2010, 00:34:50
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Tot asa avem "pompieri" care stau cu berea in fata la calculator si trimit mesaje pe Internet ca le ard la altii casa.
Pai cum de unde stiu, doar ei sunt pompieri inascuti..
Aline, iar te-ai aprins...Ma intreb de unde ai atata energie...poate ca esti tanar si de aia...
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #10  
Vechi 12.04.2010, 00:39:24
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

"Binecuvintează, suflete al meu, pe Domnul și toate cele dinlăuntrul meu, numele cel sfânt al Lui.
Binecuvintează, suflete al meu, pe Domnul și nu uita toate răsplătirile Lui.
Pe Cel ce curățește toate fărădelegile tale, pe Cel ce vindecă toate bolile tale;
Pe Cel ce izbăvește din stricăciune viața ta, pe Cel ce te încununează cu milă și cu îndurări;
Pe Cel ce umple de bunătăți pofta ta; înnoi-se-vor ca ale vulturului tinerețile tale."

Ce, vrei sa spui ca tu esti batran?
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cel de-al 3-lea razboi mondial: foarte curand?! adelin Generalitati 67 03.02.2013 09:29:47
Vine al treilea razbel mondial! mihailt Generalitati 81 18.10.2010 17:31:18
Avionul presedintelui Poloniei s-a prabusit Mihnea Dragomir Stiri, actualitati, anunturi 43 30.04.2010 11:33:10
Sunt vinovata... Simona-Marilena Generalitati 19 08.10.2009 18:15:29