Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 02.08.2011, 16:15:36
doinita.p doinita.p is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.07.2011
Locație: sinesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 20
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Exact asta si precizam. Nu trece drumul prin Goruni ! Ca sa ajungi in Goruni trebuie sa te abati din drum vreo 15-20 de km (pe dreapta, dupa ce ai trecut de Tomesti). Goruni nu este o localitate de tranzit, ci un capat, pe dealuri (si trebuie sa ai treaba special acolo ca sa te duci, pentru ca, repet, nu se afla in calea nimanui).
te inseli amarnic!cum iesi din tomesti,apare un indicator dreapta:goruni 3 km!nicidecum 15-20km!15-20 km sunt pana in raducaneni dupa chicera!pacat ca nu am fotografiat indicatorul ca sa nu mai vb aiurea
Reply With Quote
  #22  
Vechi 02.08.2011, 16:24:11
doinita.p doinita.p is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.07.2011
Locație: sinesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 20
Implicit

Citat:
În prealabil postat de doinita.p Vezi mesajul
te inseli amarnic!cum iesi din tomesti,apare un indicator dreapta:goruni 3 km!nicidecum 15-20km!15-20 km sunt pana in raducaneni dupa chicera!pacat ca nu am fotografiat indicatorul ca sa nu mai vb aiurea
ca sa intelegi:de la borna kilometrica unde arata albita56km,chicera4km se formeaza un drum neasfaltat dreapta cu un indicator albastru(in cazul in care nu ai permis-iti indica directia si distanta catre o localitate)goruni 3km!mai exact la iesire din tomesti e acel sat de care mentionam la doar 3km,nu la 15-20km cum spuneai
Reply With Quote
  #23  
Vechi 02.08.2011, 16:25:49
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Nu contrazic si nu suspectez pe nimeni. Scriu ce stiu. Am predat in scolile din zona respectiva in timpul facultatii, ca suplinitor (la Tomesti, Chicerea si Goruni) si cunosc foarte bine locurile.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 02.08.2011, 16:30:20
doinita.p doinita.p is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.07.2011
Locație: sinesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 20
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Nu contrazic si nu suspectez pe nimeni. Scriu ce stiu. Am predat in scolile din zona respectiva in timpul facultatii, ca suplinitor (la Tomesti, Chicerea si Goruni) si cunosc foarte bine locurile.
pai atunci?drumul se formeaza dreapta la cateva sute de metri inainte de scoala din tomesti,de primarie(care sunt pe stanga cum urci catre albita)am impresia ca si postul de politie e tot pe stanga in tomesti iar dispensarul pe dreapta inainte de intersectia cu goruni!si scoala in goruni(asta ca sa-ti demonstrez ca am fost acolo)e la 1km dupa ce ai facut dreapta spre goruni,mai exact intr-o intersectie pe dreapta unde am vazut ca acolo intorc microbuzele!asa ca nu mai suspecta inutil te rog frumos
Reply With Quote
  #25  
Vechi 02.08.2011, 17:02:37
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Nu ar avea mare lucru de castigat daca ne-ar minti.
Niste lucrusoare ramase de la copii in casa si un mic pachet nu reprezinta un efort financiar.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 02.08.2011, 17:08:07
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Nu ar avea mare lucru de castigat daca ne-ar minti.
Niste lucrusoare ramase de la copii in casa si un mic pachet nu reprezinta un efort financiar.
Nu asta vroiam sa subliniez, draga Anita! De SH ai auzit?
Reply With Quote
  #27  
Vechi 02.08.2011, 17:10:58
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Si nici asta nu ar fi o problema, dar sa fie sinceritate. "Dragilor, am un SH, ma puteti sprijini sa-l dezvolt?"
Reply With Quote
  #28  
Vechi 02.08.2011, 18:40:29
florentina26luca's Avatar
florentina26luca florentina26luca is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.06.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 44
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru florentina26luca
Implicit

Cred ca se pot verifica ip-urile de catre administratorul forumului,asa poate se clarifica intr-un fel situatia.
__________________
„Mântuitorul a ales crucea, fiindcă astfel se moare cu mâinile întinse. El S-a sfârșit îmbrățișându-ne.”(Sfântul Atanasie cel Mare)

http://www.youtube.com/watch?v=EcFIBnadHbU
Reply With Quote
  #29  
Vechi 02.08.2011, 20:58:48
Ana-Maria N's Avatar
Ana-Maria N Ana-Maria N is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.08.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 353
Wink Intrebare pentru Adriana Cluj si eventual LapetiteMoc

Citat:
În prealabil postat de marius.b. Vezi mesajul
nu cu bani ci doar cu hainute si incaltaminte pt acel baietel
Ia zi tu, draga mea, ce ar face familia respectiva cu cateva incaltari si hainute primite(posibil si deja purtate)? Si-ar deschide second-hand? :)) (scuze pentru ranjetul afisat, dar e doar haz de necaz)
__________________
'Fara Duhul Sfant, omul nu e decat lut si pacat.'(Sf Siluan Athonitul)
'Domnul stie ca suferi, dar iubirea Lui straluceste peste tine asa cum soarele straluceste peste lume. Nu te teme! E spre binele tau.'(Sf Siluan Athonitul)

Last edited by Ana-Maria N; 02.08.2011 at 21:02:02.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 02.08.2011, 22:14:19
marius.b.'s Avatar
marius.b. marius.b. is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.07.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 22
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Si nici asta nu ar fi o problema, dar sa fie sinceritate. "Dragilor, am un SH, ma puteti sprijini sa-l dezvolt?"
da,am un mega second-hand in goruni city si vreau sa-mi dezvolt afacerea cu hainute doar de baietei si incaltaminte(dar incaltamintea sa fie maxim pt baieti de 2 ani jumate,nu mai mare)-asta se cere pe piata!si eventual ceva alimente ca mai am si 3 alimentare in sat!multumit(a) lapetitemoc?
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ajutor! zriyac Generalitati 18 16.10.2010 17:47:38
un mic ajutor evelon Rugaciuni 4 29.10.2008 17:06:45