Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 04.06.2010, 00:06:16
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit oamenii cu handicap

http://www.crestinortodox.ro/editori...ina-70372.html
cum ne raportam la aproapele nostru? Nu teoretic. ci practic.
va invit sa raspundeti cu toata sinceritatea ca si cum insusi Bunul Dumnezeu v-ar intreba aceasta. Ca si cum ati fi in fata scaunului Sau de judecata.

raspunde-ti va rog numai dupa ce cititi articolul.

Last edited by maria32; 04.06.2010 at 00:36:31.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 27.06.2010, 20:57:30
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Vad ca nu a raspuns nimeni Oare nu ne raportam practic mai deloc? Eu nu prea am avut ocazia de a intalni persoane cu deficiente decat daca merg la un centru special, sau se cer bani la biserici pentru anumite persoane cu deficiente...
Reply With Quote
  #3  
Vechi 10.07.2010, 20:02:16
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria32 Vezi mesajul
cum ne raportam la aproapele nostru? Nu teoretic. ci practic.
Eu as vrea sa raspund dar n-am inteles intrebarea...iar linckuri nu deschid niciodata, oricat de interesante ar fi datorita riscului de a ma virusa...

Ca o paranteza la topic, cu ceva ani in urma era aici un user Laurentiu, ca de altfel un baiat foarte simpatic si bine intentionat crestineste, dar care avea mania sa posteze linckuri cu tot felul de predici, pasaje, dar fara sa le verifice inainte si acestea erau toate virusate. Cine era curios sa le citeasca se umplea de virusi motiv pt care Laurentiu a fost supranumit virusologul de serviciu.

revenind la subiect, rog pe autoare sa fie mai explicita daca asteapta si raspuns sincer.
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Dificultati de integrare in comunitatea ortodoxa ioan cezar Reguli in Biserica 41 13.03.2015 10:21:26
Masonii din Comunitatea Europeana ne fura padurile mihailt Generalitati 21 01.06.2010 16:10:42
Comunitatea ortodoxa Nisa,Franta carmencita15 Reguli generale de utilizare a forumului 4 30.05.2010 21:10:55