Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 04.01.2013, 08:16:31
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Doamne ajută!
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #22  
Vechi 04.01.2013, 12:12:11
gdf-fdc's Avatar
gdf-fdc gdf-fdc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2011
Locație: Unde nu exista ortodoxie acolo nu este mantuire
Religia: Ortodox
Mesaje: 269
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Dar ai incercat sa scapi?
Sa inteleg ca ar trebui date doar celor care horoscopul zice ca au potential infractional?

Sa o luam si altfel. Tie de ce-ti trebuie calculator? Inainte sa ai calculator nu aveai viata ta?
N-ai fi putut trai fara?



Un buletin fals costa intre cateva sute si cateva mii de euro.
Si pasapoartele se pot falsifica.
Daca se tiparesc bani, acte de identitate cu atat mai mult.

In schimb identitatea electronica, bazata pe metode criptografice, NU poate fi falsificata.
mai repede scapi de moarte decat de taxe,impozite si puscarie.aceste acte cu cip nu trebuiesc date nimanui.eu nu vorbesc de calculatoare ,eu vorbesc despre obligativitatea actelor de identitate cu cip.crezi ca ceste acte nu se pot falsifica?

Last edited by gdf-fdc; 04.01.2013 at 12:15:19.
  #23  
Vechi 04.01.2013, 12:35:32
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gdf-fdc Vezi mesajul
mai repede scapi de moarte decat de taxe,impozite si puscarie.aceste acte cu cip nu trebuiesc date nimanui.eu nu vorbesc de calculatoare ,eu vorbesc despre obligativitatea actelor de identitate cu cip.
Citeste evaluarile despre cat reprezinta economia subterana, la noi de exemplu.
Daca ar fi cum zici tu ar fi undeva aproape de zero ori nu e nici pe departe asa.

Asa cum pentru tine calculatorul este o facilitate in plus, si nu poti renunta pur si simplu la el, actul electronic este un superlativ al mijloacelor de identificare, in special la distanta - tranzactii electronice de ex. (nu paranoia monitorizarii electronice).

Citat:
crezi ca ceste acte nu se pot falsifica?
Hartia da, partea electronica nu - asta e punctul forte.
Semnatura electronica este in functiune de zeci de ani, nu a existat nici macar un singur caz prin care cineva sa-si poata genera singur o semnatura falsa care sa fie validata de CA.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 04.01.2013 at 12:37:37.
  #24  
Vechi 04.01.2013, 12:59:38
gdf-fdc's Avatar
gdf-fdc gdf-fdc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2011
Locație: Unde nu exista ortodoxie acolo nu este mantuire
Religia: Ortodox
Mesaje: 269
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Citeste evaluarile despre cat reprezinta economia subterana, la noi de exemplu.
Daca ar fi cum zici tu ar fi undeva aproape de zero ori nu e nici pe departe asa.

Asa cum pentru tine calculatorul este o facilitate in plus, si nu poti renunta pur si simplu la el, actul electronic este un superlativ al mijloacelor de identificare, in special la distanta - tranzactii electronice de ex. (nu paranoia monitorizarii electronice).

Hartia da, partea electronica nu - asta e punctul forte.
Semnatura electronica este in functiune de zeci de ani, nu a existat nici macar un singur caz prin care cineva sa-si poata genera singur o semnatura falsa care sa fie validata de CA.
economia subterana este hotia si coruptia la nivel inalt pe care acest sistem cu cipuri nu o va putea opri.sistemul antihristic nu va lucra impotriva celor care l-au creat ci impotriva celor care se impotrivesc. sub masca acestor "binefaceri"pe care o sa ni le aduca actele biometrice,nu se urmareste decat inrobirea omului si pierderea sufletului.nimic nu este de nefalsificat.paranoia nu este a celor care isi pun semne de intrebare in legatura cu aceste acte ci a acelor persoane care cred ca este benefic acest sistem.dulceata acstei vieti ne va lasa fara dulceata vietii vesnice.am ajuns ca o turma care manaca ceea ce i se pune in fata fara sa carteasca,iar cei e vor sa paraseasca turma sunt considerati nebuni si paranoici.
  #25  
Vechi 13.01.2013, 02:53:37
mekahekaleka mekahekaleka is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.10.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 40
Implicit

toti cei care postati aici aveti un IP deci un Numar . sunteti cipizati sau cum ii ziceti voi(deci gata . in iad cu noi toti cei care folosim calculatorul avem semnul fiarei pentru ca "suntem numerotati") . progresul tehnologiei nu este ceva rau . iar prin sistemele astea noi cu cipuri nu se mai pot savarsi atat de multe infractiuni ca inainte . siguranta este mult mai mare . mai ales intr-o lume in care nu mai e razboi iar durata de viata a crescut extrem de mult ne tot inmultim . IMAGINEAZA-TI lumea asta fara calculatoare/tehnologie cu cipuri in general . cu 7mld+ de oameni pe ea . cat de multe crime ar fi si cati ar scapa
cu implementarea unui cip in piele nu as fi de acord dar ceea ce este acum e fb .
  #26  
Vechi 13.01.2013, 06:42:11
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.987
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gdf-fdc Vezi mesajul
economia subterana este hotia si coruptia la nivel inalt pe care acest sistem cu cipuri nu o va putea opri.sistemul antihristic nu va lucra impotriva celor care l-au creat ci impotriva celor care se impotrivesc. sub masca acestor "binefaceri"pe care o sa ni le aduca actele biometrice,nu se urmareste decat inrobirea omului si pierderea sufletului.nimic nu este de nefalsificat.paranoia nu este a celor care isi pun semne de intrebare in legatura cu aceste acte ci a acelor persoane care cred ca este benefic acest sistem.dulceata acstei vieti ne va lasa fara dulceata vietii vesnice.am ajuns ca o turma care manaca ceea ce i se pune in fata fara sa carteasca,iar cei e vor sa paraseasca turma sunt considerati nebuni si paranoici.
Frumos ai spus.
  #27  
Vechi 13.01.2013, 07:52:22
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Adeptii implantarii cipurilor, fiti treji! Ca iar se vorbeste despre cipuri!

De, maica! Nu intelege toata lumea progresul si grija pentru sanatatea cetateanului...
N-am intalnit pe nimeni pe forum care sa fie adeptul cipurilor implantabile (pt. identificare), nici sa faca campanie in acest sens. Ne vezi ca pe dusmani, care te intimidam, doar pentru ca nu gandim ca si tine, dar lupta nu trebuie sa o duci cu noi, ci cu tine insati.

Toti suntem impotriva folosirii cip-urilor in scop nociv, nu doar tu, dar spre deosebire de tine care-ti imaginezi scenarii negative, noi ramanem ancorati la realitate si vom apela la medici, daca avem nevoie, fara teama ca stomatologul ne va pune un dispozitiv de urmarire in sinus (cum crede prietena ta ca i s-a intamplat, fiind convinsa ca e privita de stat ca "dusman al poporului" si ca ea momentan duce o lupta cu duhurile necurate din cip-ul respectiv http://www.crestinortodox.ro/forum/s...ad.php?t=14001) sau altul ne va ucide cu un microcip cu cianura implantat in piele (cum ai lansat tu o ipoteza http://www.crestinortodox.ro/forum/s...&postcount=366).

Degeaba te lupti cu noi, ca nu noi iti suntem dusmani, castiga-ti batalia cu tine insati.

Last edited by ioanna; 13.01.2013 at 08:21:15.
  #28  
Vechi 13.01.2013, 15:31:28
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Ar fi un spectacol interesant daca ar fi urmat de un exod masiv a cipo-propovaduitorilor spre viata la tara, la plug si opaitz, abandonand tentatiile vietii moderne, electrocip dependente.

Dar nu cred ca o sa vedem asa ceva, marea majoritate a lor sunt doar gura sparta si minte putina, cu calculator, televizor, telefon si internet - toate colcaind de cipuri.
"Dintre care cel dintâi sunt eu" sunt convinsă că doar din grabă ai omis să scrii asta, ca un bun creștin ce ești.
  #29  
Vechi 13.01.2013, 18:09:50
eliza-georgiana eliza-georgiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.08.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
"Dintre care cel dintâi sunt eu" sunt convinsă că doar din grabă ai omis să scrii asta, ca un bun creștin ce ești.
e foarte trist Dorina sa vezi cum baiatul asta ia pe toata lumea la misto! eu am crezut ca are ceva cu Antonia de-o ridiculizeaza in fel si chip, dar se pare ca si-a facut un tel din a-si bate joc de oamenii care sesizeaza guvernarea electronica, semnalata de preoti si monahi rautatea lui e de neinteles.
  #30  
Vechi 13.01.2013, 18:21:44
mekahekaleka mekahekaleka is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.10.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 40
Implicit

problema e ca ea tot vorbeste despre "anti-cip" si de faptul ca numele ei de botez este inlocuit cu un numar dar foloseste calculatorul si telefonul ambele inlocuindu-ti numele cu numere si folosind cip-URI (numar de telefon si IP) ... e doar ipocrizie . sunt curios daca are card de credit , daca are si de ala ce sa mai spun ?

Last edited by mekahekaleka; 13.01.2013 at 18:24:54.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cipurile RFID supuse atentiei publice Iustin44 Generalitati 162 15.12.2013 21:55:02
Cardul De Sanatate Cu CIP RFID 666 Devine Obligatoriu De La 1 Ianuarie 2013 myself00 Generalitati 1 03.01.2013 21:37:21
Inca un thread despre cipurile RFID implantate Delirul Generalitati 19 13.10.2010 17:37:53
Noile permise au cip RFID ? axios Generalitati 9 12.09.2010 02:13:34