Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Mirungerea(Ungerea cu Mir)
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 12.10.2021, 15:33:50
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

A suflat dracul prin gura la cativa papagali din NIP si au ascultat o gramada de nebuni.

Femeia aia Verginica era demonizata, avea stari de transa de pierdere de constiinta - ca la orice demonizat.

Si la efl sunt multi discutabili acolo.


Moroncele, de ce nu intelegi ca afara din Biserica este doar dracul care pescuieste prosti?
Reply With Quote
  #12  
Vechi 12.10.2021, 17:04:11
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
A suflat dracul prin gura la cativa papagali din NIP si au ascultat o gramada de nebuni.

Femeia aia Verginica era demonizata, avea stari de transa de pierdere de constiinta - ca la orice demonizat.

Si la efl sunt multi discutabili acolo.


Moroncele, de ce nu intelegi ca afara din Biserica este doar dracul care pescuieste prosti?
Zici tu, ”stii” tu. Hai sa te credem pe tine, Doamne fereste!

Circulara v-a pescuit pe toti! Nu mai sunteti ortodocsi ci slujiti lepadarea de Credinta!

V-ati inchis in casa Domnului, in Biserica Ortodoxa si i-ati inchis usa in nas Lui Iisus Hristos-Cuvantul lui Dumnezeu. Ghici unde e adevarata biserica? Ghici cine e in intunericul cel mai din afara?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #13  
Vechi 12.10.2021, 20:24:17
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Zici tu, ”stii” tu. Hai sa te credem pe tine, Doamne fereste!

Circulara v-a pescuit pe toti! Nu mai sunteti ortodocsi ci slujiti lepadarea de Credinta!

V-ati inchis in casa Domnului, in Biserica Ortodoxa si i-ati inchis usa in nas Lui Iisus Hristos-Cuvantul lui Dumnezeu. Ghici unde e adevarata biserica? Ghici cine e in intunericul cel mai din afara?
Bai sectare nu mai latra impotriva Bisericii, doar asta faci de ani de zile.

Noi doar trebuie sa te provocam putin si iti dai imediat arama pe fata

Cam asa a fost scopul sa iti dai deplin arama pe fata, si cred ca l-am indeplinit la maxim

Nu mai suntem ortodocsi?

Asta ai venit sa faci pe forum, EDUCARE???

Ne educi tu aici in gura mare, tipand pe forum cat poti ca esti din NIP????


Cum Dumnezeu adminii dorm si nu vad un sectar explodand pe forum si tolerand asa ceva???


Noi stim unde e Biserica, nu avem nevoie de sectari din NIP sa vina sa ne invete sectarismul. Tu du-te la secta ta si lasa-ne in pace.


Ai o figura de iesti de la spitalul 9 si ne inveti tu pe noi crestinismul????

Du-te si ia-tipastilele.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 12.10.2021, 21:10:14
Marcel_Ionut's Avatar
Marcel_Ionut Marcel_Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.07.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Implicit

Gpalama si morroco, mai oameni buni s-a creat un topic doar ca sa va certati acolo. Nu va suparati ca va zic, eu spre exemplu nu intru asa des dar cand intru vad numai cearta intre voi. Nu este ok acest duh de cearta. Daca tot nu va puteti intelege incercati macar sa va rugati unul pt altul, lasand forumul putin deoparte. Pacea este mai importanta de 4 ori decat dreptatea.
__________________
,,Cu Dumnezeu nu-i nevoie să fii politicos; pur și simplu, varsă-ți inima ta în fața Lui."
Pr Sofronie Saharov
Reply With Quote
  #15  
Vechi 13.10.2021, 12:48:50
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Problema e mai complicata de atat, Moroncel este un client vechi al site-ului, scos de pe forum de X ori in 10 ani de zile, pentru abateeri repetate - prozelitism, atac la Biserica.

Lucrarea lui Moroco pe site este de prozelitism, de atacare a Bisericii, de promovare a sectei NIP.

Moroco e pe aici doar ca sa "raspandeasca vestea apocaliptica sectara NIP".

Si-a gasit un site cu renume si face tot ce poate sa .. se bage in seama.

Cu siguranta ca are nevoie de clienti pentru secta.

E un mod de racolare de clienti, nu are buget la firma si are nevoie de fraieri.

De asta lucreaza din greu pe site-ul crestinortodox care e vazut de multa lume, ca sa isi castige clienti.

Vorba lui Caragiale, "familie grea, multe guri la NIP, clienti putin", crestin ortodox e numai bun pentru scop.

Ia zi Moroncele, cati bani scoti din site? Cati clienti ai pe luna?

Ti se taie painea cea de toate zilele daca nu faci prozelitism sectar? Nu mai vin la "cuibusorul NIP" clienti daca te scot de pe site???
Reply With Quote
  #16  
Vechi 13.10.2021, 13:26:55
Marcel_Ionut's Avatar
Marcel_Ionut Marcel_Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.07.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Implicit

Daca o fi sectar sau nu eu nu ma pot pronunta. Aici iti trebuie multa teologie fina parerea mea.In schimb daca este cum zici tu, trebuie combatute invataturile gresite cu sfintii parinti, biblia etc. Atacurile la persoana nu sunt ok indiferent de religie. Si pana la urma in societatea de azi avem o problema care este mai importanta decat aceste certuri. Problema certificatului verde si a vaccinarii obligatorii care ne va fura toate drepturile. Aici consider ca trebuie sa ne zbatem mai mult ca niciodata si sa lasam toate rahaturile dintre noi si sa fim mai UNITI !!! Ne trebuie mai multe actiuni si mai multe rugaciuni ca niciodata !!!
__________________
,,Cu Dumnezeu nu-i nevoie să fii politicos; pur și simplu, varsă-ți inima ta în fața Lui."
Pr Sofronie Saharov
Reply With Quote
  #17  
Vechi 13.10.2021, 13:52:15
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Draga Marcel

Secta asta este condamnata de BOR din 1993.

Exista hartie sinodala pe tema asta.

Chiar Moroncel recunoaste lucrul asta, dar nu il accepta - e un negationist.


Iar tot ce a facut Moroncel pe forum a fost sa tulbure pe toti. Si au fost nenumarati inaintea mea care au luat atitudine si l-au scos de pe forum.

Din pacate astazi adminii cam dorm, nu iau atitudine.

Sau poate or fi trecut si ei la NIP, cine mai stie.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 13.10.2021, 16:17:23
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Bai sectare nu mai latra impotriva Bisericii, doar asta faci de ani de zile.
Nu latru impotriva Bisericii Ortodoxe din moment ce sunt ortodox ci marturisesc adevarul pe care minciuna nu poate sa-l inghita pentru ca ii vadeste faptele faradeligii si rautatii!

Citat:
Noi doar trebuie sa te provocam putin si iti dai imediat arama pe fata
Nu-s șarpele de arama pe interior caci idolutu meu cel rau manca si bea si pofteste femete frumoase si abea asteapta ca fiara blonda sa-si arate monstrul, deci nu-mi iese pe fata arama ci multe cosuri scarboase, ca sa ma ispiteasca sa fac pacatul si sa arunc vina pe voi.

Citat:
Cam asa a fost scopul sa iti dai deplin arama pe fata, si cred ca l-am indeplinit la maxim
Scopul nu scuza mijloacele. Dar scopul este Cunoasterea adevarului Adevarat oricat ar fi de dureros pentru unii care prefera zona crepusculara si noaptea mintii. Ai impresia ca pe mine m-ai dovedit de rau? Ipocritul trufas se amageste exact ca in pilda vamesul si fariseul.

Citat:
Nu mai suntem ortodocsi?
Asta ai venit sa faci pe forum, EDUCARE???
Pai Cale ortodoxa nu prea ai: judeci, osandesti, inventezi stiri bune de radio erevan, pa faci nebun, eretic, sectant, satana si ma blestemi ca pe anti-hrist desi tu crezi in circulara facand circ in timp ce noi ortodocsii Credem si in Hristos-Cuvantul lui Dumnezeu Apocaliptic ca fiind acelasi Iisus pe care voi il numiti Fiul lui Dumnezeu asa ca noi, se pare insa ca voi doar asa ca ipocritii din moment ce i-ati rapit cele ale Sale, afierosite Lui si i-ati inchis usa in nas. N-are nevoie de ele, pastrati-le toate si folositi-le spre mantuirea voastra, n-are nevoie de nimic din lume.

Citat:
Ne educi tu aici in gura mare, tipand pe forum cat poti ca esti din NIP????
Din pacate nu am avut intelepciunea sa ma inrolez in OD, doar cred si in Cele 7 Tr.Ap. si in Cuvant asa cum ar trebui sa creada toti oamenii mai ales ortodocsii, deci doar cred, simpatizez si ascult citind din Cuvant asa ca nu ma pot lauda ca rabd pentru Dumnezeu. Marturisesc doar ce cred aici pe forum si toti ma osandesc pentru dreapta mea credinta. Nu tip ci incerc sa va dau din fericirea si bucuria mea, bucuria gasirii adevarului Adevarat ca sa va mangaiati si voi intru El citind. Nu mi-e frica sa citesc ca as calca vreun kanon asa ca nu caut sa-mi linistesc frica. Va spun sa cititi pentru ca nu stiti ce pierdeti. Dar decat sa va apucati sa osanditi, mai bine nu cititi.

Citat:
Cum Dumnezeu adminii dorm si nu vad un sectar explodand pe forum si tolerand asa ceva???
Nu eu sunt cel ce explodez daca raspund mereu la insultele tale marturisind ci tu esti ipocritul cu centura de nitroglicerina ce te detonezi pe fiecare thread ca sa te deserti laudandu-te ca esti sclav la ”sfanta” ratiune repetand faptele inchizitoriale.

TU ESTI CEL TOLERAT!!! Nu cer bannarea ta ci sper ca te vei lumina si trezi.
Unii nu se vor trezi decat cand vor incepe sa mance din moarte vazand Imparatia Cerurilor venind intru puterea ei.

Citat:
Noi stim unde e Biserica, nu avem nevoie de sectari din NIP sa vina sa ne invete sectarismul. Tu du-te la secta ta si lasa-ne in pace.
Nu pricepi ca-s ortodox practicant? De ce-mi ignori ortodoxia? NIP nu e secta si ma duc, am fost si merg mereu la sarbatori dar de 2 ani nu se mai poate merge.

Citat:
Ai o figura de iesti de la spitalul 9 si ne inveti tu pe noi crestinismul????
Lasa ca o sa vedeti ce figura o sa va faca voua credinta in circulara interna, circulara necredintei si a lepadarii de credinta si ce mutre veti face voi cand veti afla ca teoria Pac-Man 3D-nD e cea mai adevarata si nu teoriile stiintifice ale marelui papalâc.

Citat:
Du-te si ia-tipastilele.
Esti vrednic de focul gheenei dar te iert si te rabd. Te iert acuma si nu astept apusul soarelui.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 13.10.2021 at 16:24:55.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 13.10.2021, 16:24:43
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Satana, tu ai nevoie de pocainta in fata Bisericii.

Numai posturi impotriva Bisericii si a "necredintei Bisericii in NIP" aduc.

Ai hulit ierarhia Biserica, condamnarae NIP.

Pai daca tu esti nebun, noi ce sa zicem, ca esti sanatos? Nu am fi noi nebuni de fapt? Nu ar fi nebunia noastra sa acceptam un nebun drept sanatos?

Pai daca toata Biserica te vede drept nebun ce sa iti zicem, sanatosule?


Pai NIP este nebunia nebuniei.

Esti un sectar nebun.

Bine zicea Parintele Cleopa ca sectarii sunt nebuni si ii facea nebuni. Pentru ca nebunia voastra nu are limite, tipati ca nebunii demonizatii ca sunteti normali cand sunteti nebuni.

Nebune, du-te si te cearta cu Sinodul sa vezi ce zice un sinod. Cere o audienta la un ierarh sa vezi ce iti zice pe tema asta.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 13.10.2021, 16:35:42
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Satana, tu ai nevoie de pocainta in fata Bisericii.
Zic si eu ca si copiii: cine zice ala e, hotul striga hotii!
Sigur ca am nevoie de pocainta dar nu pe dos asa cum ma indemni tu.
Aia din circulara nu e pocainta si ascultare, nu e respectare de canoane ci e mergere spre lepadare de Credinta!

Citat:
Numai posturi impotriva Bisericii si a "necredintei Bisericii in NIP" aduc.

Ai hulit ierarhia Biserica, condamnarae NIP.

Pai daca tu esti nebun, noi ce sa zicem, ca esti sanatos? Nu am fi noi nebuni de fapt? Nu ar fi nebunia noastra sa acceptam un nebun drept sanatos?

Pai daca toata Biserica te vede drept nebun ce sa iti zicem, sanatosule?


Pai NIP este nebunia nebuniei.

Esti un sectar nebun.

Bine zicea Parintele Cleopa ca sectarii sunt nebuni si ii facea nebuni. Pentru ca nebunia voastra nu are limite, tipati ca nebunii demonizatii ca sunteti normali cand sunteti nebuni.

Nebune, du-te si te cearta cu Sinodul sa vezi ce zice un sinod. Cere o audienta la un ierarh sa vezi ce iti zice pe tema asta.
Bostanele fiu al baronului de Mieunhauzen, asa ca tine zic toti mincinosii inchizitoriali dindu-se victima.

Esti tu Judecatorul? Vezi ca ti s-a auto-ntronat antihrist pe scaunul satanei in inchipuire si te crezi important-exportant si insemnat.

Esti in cadere libera si nu-ti dai seama.

Tu sari in iad cu bostanul inainte si arunci vina pe mine invocand ca ortodoxia e victima mea sau a celor osanditi de papalâcul cel mare prin neo-inchizitia prinsa la butoniera pe care o face prin ortodocsi.

N-ai decat sa sari si sa-ti spargi toti dintii dar sa stii ca porti centura cu nitroglicerina si nicidecum centura de castitate sau brau de aur si esti doar un martoloz martafoi cu apucaturi talibanice asa cum te-a vazut filozoful, el a zis nu eu!!!.. si mi se pare corect.

Nu-ti mai trage gpalme lovind in Dumnezeu si etichetandu-i mai micii cu tot felul de minciuni si blesteme ca o sa o patesti rau de tot, mai bine ti-ai lega o piatra de gat si te-ai arunca in mare si ai invata sa innoti ca sa ti se indrepte spatele caci ai in loc de coloana vertebrala o carpa. Stiu ca ramele n-au nevoie de coloana vertebrala dar totusi ai putea sa incerci sa revi la stadiul de om. Nu poti ca nu te lasa ipocrismul. Aia osandesti ce esti, decat un trufas ipocrit care are demon-streSSat, neghina pe post de grija a lumii si crede ca a demonstrat el cine sunt provocandu-ma si ispitindu-ma la nesfarsit.

Decat un provocator las si diversionist ispititor asta te doved-esti slujind la lepadarea de Credinta.

Eu iti multumesc pentru discutie si mai ales iti multumesc pentru comoara din Ceruri, caci Hristos da rasplata mare celor ce cred si isi iubesc pana si vrajmasii si rabda tot cuvantul rau si toata minciuna spusa noua, mintind pentru Mine.

Deci iata ma si bucur si te rog sa nu te lasi si sa ma osandesti mereu mintind la infinit dandu-te victima sau mare luptator pentru apararea ortodoxiei, saraca ortodoxie care iata e victima ”hulelor” mele, un oarecare credincios ortodox practicant ce crede si in adevarul Adevarat, in Iisus Hristos-Cuvantul ce se sufla prin Cele 7 Tr.Apocaliptice pentru pregatirea poporului credincios si a omenirii in asteptarea revenirii Domnului intru Judecata.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 13.10.2021 at 18:38:31.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare