Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 28.08.2009, 11:10:33
gabriela_iagar's Avatar
gabriela_iagar gabriela_iagar is offline
Member
 
Data înregistrării: 24.08.2009
Locație: Romania, Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 55
Post

dupa toate filmele ca extraterestrii sunt inteligenti, mai inteligenti decat oamenii si toate prostiile alea din filme, comunitatea extraterestra chiar s`a facut de ras...

sa fie prins in halu asta..:))
__________________
Invierea lui Hristos vazand sa ne inchinam Sfantului Domn Iisus, Unuia Celui fara de pacat. Crucii Tale ne inchinam Hristoase si Sfanta Invierea Ta o laudam si o marim, ca Tu esti Dumnezeul nostru, afara de Tine pe altul nu stim, numele Tau numim.
Veniti toti credinciosii sa ne inchinam Sfintei Invierii lui Hristos; ca iata a venit prin Cruce bucurie la toata lumea.
Totdeauna binecuvantand pe Domnul, laudam Invierea Lui, ca rastignire rabdand pentru noi, cu moartea pe moarte a calcat.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 28.08.2009, 11:18:43
razvan4 razvan4 is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.07.2009
Mesaje: 56
Implicit

Citat:
În prealabil postat de hmiron Vezi mesajul
Mi-e mila de oamenii care cred tot ce vad la televizor, in special la posturi de un prost gust covarsitor, cum este PRO TV. Dar in acelasi timp nu pot sa nu rad in sinea mea.

O simpla cautare pe net arata ca pana si alti "ufologi" il considera pe Jamie Maussan ca fiind impostor.
Haha, foarte amuzant filmuletul cu "extraterestrul". De acord cu hmiron, orice stire senzationala de la PRO TV trebuie neaparat verificata cu alte surse independente.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 28.08.2009, 11:25:02
veveritza
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de windorin Vezi mesajul
Daca este extraterestru, cu ce schimba acest lucru viata mea ?!

Iar daca nu este nimic real, ci o facatura a unor minti bolnave, as irosi timpul cercetand.

In ambele cazuri, cu nimic nu m'as folosi. Nu sunt dezinteresat, ci doar preocupat de alte lucruri mai bune (cred eu).




Cel mai intelept raspuns! Dealtfel, windorin, iti citesc cu drag postarile
Reply With Quote
  #14  
Vechi 28.08.2009, 13:06:52
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Daca ne-ar contacta astazi in mod oficial niste fiinte extraterestre si evenimentul s-ar da in direct pe toate canalele de televiziune din lume, daca ar ateriza nave pe Pamant si ne-ar vizita oficial si public humanoizi veniti din spatiu, eu nu mi-as pierde credinta in Hristos. Eu cred ca nu suntem singuri in Univers si asta nu contravine cu religia crestin-ortodoxa.

Cat despre stirea de la Protv - desene animate sau neanimate pentru rating.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 29.08.2009, 16:12:03
windorin's Avatar
windorin windorin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.402
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Daca ne-ar contacta astazi in mod oficial niste fiinte extraterestre si evenimentul s-ar da in direct pe toate canalele de televiziune din lume, daca ar ateriza nave pe Pamant si ne-ar vizita oficial si public humanoizi veniti din spatiu, eu nu mi-as pierde credinta in Hristos. Eu cred ca nu suntem singuri in Univers si asta nu contravine cu religia crestin-ortodoxa.
Sa nu ne incredem prea mult in noi. Dea Domnul sa nu cadem, atunci cand va veni vremea sa marturisim pe Hristos. Ar fi minunat sa avem cu totii puterea aceasta, de a nu ne lepada de Hristos, insa aceasta nu este numai de la om. Daca nu vom fi dobandit harul Duhului Sfant pana in acel moment, tare imi este frica de ce s'ar intampla, lucrand doar cu puterile noastre.

Eu cred ca suntem singuri in Universul material. Doar diavolul cauta sa ne atraga atentia si mintea spre lucruri paranormale. Motiv pentru care sunt atat de putin interesat de acestea. Sfintii Parinti fugeau din toate puterile de vedenii si astfel de lucruri "minunate", fiind plini de smerenie si credinta. Nu aveau nevoie de vedenii si minuni. Le era de ajuns dreapta credinta, Evanghelia, rugaciunea, nevointa, Sfintele Taine.
__________________
"Intru aceasta vor cunoaste toti ca sunteti ucenicii Mei, daca veti avea dragoste unii fata de altii." (Ioan 13,35)
"Va spun ca pentru orice cuvant desert, pe care-l vor rosti, oamenii vor da socoteala in ziua judecatii." (Matei 12,36)

Reply With Quote
  #16  
Vechi 29.08.2009, 16:24:56
catalin_ catalin_ is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.05.2009
Mesaje: 131
Smile bravo

cea mai obiectiva observatie. bravo lucian. macar de i-ar fii venit Predator in ajutor..
Reply With Quote
  #17  
Vechi 31.08.2009, 12:22:11
IonutS's Avatar
IonutS IonutS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 115
Implicit

Probleme care nu trebuie sa ne preocupe.. daca e numai o inscenare ca sa ia lumii gandul de la criza mondiala ? :))
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Am vazut Raiul sau altceva ? Ady295 Generalitati 23 04.01.2011 19:33:49
Socant.O femeie de ani intregi traieste un cosmar,a nascut chiar si un extraterestru modestulaici Generalitati 42 06.05.2010 15:18:53