Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 16.09.2009, 23:57:36
caminaris's Avatar
caminaris caminaris is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.07.2009
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 217
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru caminaris
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Salvatorule, astia-s toti crestinii? Chiar nu ai suficienta incredere in colegii de forum ca se pot feri si singuri de topcat? Nu ti se pare ca ii desconsideri? Pana la urma semnatura lui e clara si tu esti cel care ii jigneste pe forumistii de aici. Ca si cum toti sunt atat de prosti incat doar tu ii mai poti salva prin acel mesaj. Nici macar eu nu am o parere atat de proasta despre colegii de forum si nici o parere atat de buna despre mine!
Da, scuze ai2, nu-mi dadusem seama ca vorbesc cu un alt ateu. Altfel nu-ti mai raspundeam. Orice discutie cu un ateu duce la un luuung, foarte lung sir de postari in contradictoriu, menit sa ma invete ca trebuie sa-i dau Cezarului ce e al Cezarului. Adica sa va cedez voua lumea de aici si sa ma concentrez pe lumea de dincolo (rugaciune si meditare la lumea de sus - a lui Dumnezeu). Am intrat pe acest forum ca sa ma documentez. Insa, la un moment dat am divagat de la impulsul initial. Greseala! Ok, n-o sa se mai intample.
__________________
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #52  
Vechi 17.09.2009, 15:57:21
The_Fallen The_Fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.06.2009
Mesaje: 380
Implicit

Cred ca a fost ironica replica legata de dezindoctrinare.
Iar daca respectivul user e lup in blana de oaie, inseamna ca nu avem motive sa ne temem de persoane care ar putea sa ne corupa.
__________________
Cel mai tare schimb de replici de pe forum:
"Spune Biblia clar"
"Bblia zice clar si ca liliecii sunt pasari."
Reply With Quote
  #53  
Vechi 17.09.2009, 16:17:20
topcat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de The_Fallen Vezi mesajul
Cred ca a fost ironica replica legata de dezindoctrinare.
Iar daca respectivul user e lup in blana de oaie, inseamna ca nu avem motive sa ne temem de persoane care ar putea sa ne corupa.
Nu a fost ironica.
Repet, a fost un exemplu de ajutor pe care nu mi l-ar putea da, daca, prin absurd, l-as cere, asa cum, folosind vorbe goale, ca de obicei, se lauda teatru-copii ca faceti (neconditionat si oricui)
Reply With Quote
  #54  
Vechi 22.09.2009, 09:52:03
marioad24's Avatar
marioad24 marioad24 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2009
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 161
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru marioad24 Send a message via Skype™ to marioad24
Implicit nu le (mai) citesc Topcat.

"Sint ateu, verisor bun cu maimuta . Cititi deci toate posturile mele din aceasta perspectiva"
.................................................. .................................................. ........................
nu le (mai) citesc Topcat. Ca ajung sa maimutaresc limba romana. ia uite cum ne corupi tu cu agramatisme: "posturile" zici tu. care posturi? postul 1, 2, 3... Postul pastelui?.... Daca te referi la actiunea de a posta, atunci e cu totul altceva! atunci spunem postare; o postare doua postari.... intelegi?
__________________
Cu noi este Dumnezeu,
Intelegeti neamuri si va plecati
Caci cu noi este Dumnezeu
Reply With Quote
  #55  
Vechi 22.09.2009, 10:13:26
topcat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de marioad24 Vezi mesajul
"Sint ateu, verisor bun cu maimuta . Cititi deci toate posturile mele din aceasta perspectiva"
.................................................. .................................................. ........................
nu le (mai) citesc Topcat. Ca ajung sa maimutaresc limba romana. ia uite cum ne corupi tu cu agramatisme: "posturile" zici tu. care posturi? postul 1, 2, 3... Postul pastelui?.... Daca te referi la actiunea de a posta, atunci e cu totul altceva! atunci spunem postare; o postare doua postari.... intelegi?
Eh, am si eu un defect, scriu posturi in loc de postari :)
Poti sa-mi spui si mie unde ai gasit in DEX cuvintul "a posta" cu intelesul de a scrie un mesaj pe un forum?
Foarte bine, nu le mai citi, ti-am cerut eu sa le citesti?
Reply With Quote
  #56  
Vechi 22.09.2009, 16:42:01
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de marioad24 Vezi mesajul
"Sint ateu, verisor bun cu maimuta . Cititi deci toate posturile mele din aceasta perspectiva"
.................................................. .................................................. ........................
nu le (mai) citesc Topcat. Ca ajung sa maimutaresc limba romana. ia uite cum ne corupi tu cu agramatisme: "posturile" zici tu. care posturi? postul 1, 2, 3... Postul pastelui?.... Daca te referi la actiunea de a posta, atunci e cu totul altceva! atunci spunem postare; o postare doua postari.... intelegi?
De ce esti rea?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cum putem ii mai putem ajuta pe cei dragi care s-au stins? alex190 Spiritualitatea ortodoxa 14 12.09.2012 21:24:24
La Multi Ani..Tara mea de lacrimi,tara mea de dor Scotland The Brave Generalitati 15 25.01.2012 05:24:16
Se schimba ora la noapte florinbrasov0 Generalitati 8 31.10.2010 21:53:35
Ce ati schimba la voi insiva? GheronIosifIsihastul Generalitati 16 13.10.2010 12:11:46
Se schimba cartile de identitate Capy Generalitati 21 06.05.2008 18:59:20