Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 22.01.2011, 20:48:54
EmiAp48 EmiAp48 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 25.09.2010
Mesaje: 1
Implicit Atentie la Proorocii Mincinosi

ATENTIE LA" PROOROCII MINCINOSI"


Este dreptul si datoria fiecarui crestin de a lua in serios sennalul de alarma dat de Domnul Hristos prin evanghelie :

"Bagati de seama sa nu va insele cineva..."

"Paziti-va de proorocii mincinosi,ei vin la voi imbracati in haine de oi dar pe dinlauntru sunt niste lupi rapitori."

Stiati ca religia adventista care bantuie si-n Romania (sub masca crestina,dandu-se drept protestanta) este o erezie nascocita
de falsi profeti?
Acestia lepadandu-se de credinta crestina s-au incumetat sa prezica sfarsitul lumii intai pe 22 martie 1843 iar apoi pe 22 octombrie 1844,ceace a dat nastere la o falsa si dramatica agitatie in care peste o suta de mii de crestini nevinovati au cazut in prada disperarii.
Pericolul acestei erezii ii paste si astazi pe cei nestiutori si" lesne crezatori".
Datorita viselor si vedeniilor halucinante ale d-nei White (cunoscuta cu tulburari psihice majore)aceasta stranie amagire a devenit pentru adventisti: adevar absolut temelie de credinta si act oficial de identitate.
Liderii acestei religii sunt chemati sa-si recunoasca public adevarata lor identitate.
In baza libertatii de exprimare si al moralei crestine
(cu toate riscurile )oferim documente incontestabile:http://www.itso.ro/pro si tel 0233296317 .Doamne ajuta !
Reply With Quote
  #2  
Vechi 23.01.2011, 09:51:32
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Smile

Sa-i ierte Dumnezeu...si sa-L lasam pe El sa judece, iar noi sa ne vedem de ale noastre , ca tot romanu-i filozof , dar practica ii "mananca" pe majoritatea.....
Reply With Quote
  #3  
Vechi 23.01.2011, 16:16:48
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Arrow

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Sa-i ierte Dumnezeu...si sa-L lasam pe El sa judece, iar noi sa ne vedem de ale noastre , ca tot romanu-i filozof , dar practica ii "mananca" pe majoritatea.....
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++++++++++++++

bine spus

Si ar mai fi ceva ca tot omul sa se cerceteze pe el si apoi sa cunoasca In ce stadiu si masura a cresdintei a ajuns ca sa nu cada In pacatul M I N D R I E I,
ca mult am aruncat cu pietre si chear In casa noastra si in frarti nostri de aceiasi religie si credinta cu noi, cine are minte sa inteleaga ca Biblia spune ca sa cercetam tot si sa luam ce este bun si de folos noua.

Doamne IISUSE HRISTOASE dulcele nostru MIntuitor porunca neai dat noua zicInd IUBITIVA uni pe alti precum vam IUBIT si EU pe voi, Aprinde In Intreaga noastra fiinta DRAGOSTEA DE TINE si de aproapele nostru, si Tine pe frati nostri cei dupa suflet si dupa trup In aceasta dragoste SfInta da lor Intelepciune darul TAU cel Dumnezeesc ca sa umble caile Tale sa faca cele bine placute Tie,
asa Doamne a asculta rugaciunea mea , ca ce este mai bun si mai placut decIt a locui frati Impreuna, asculta rugaciunea mea si te milostiveste spre noi ca bun si milostiv si IUBITORde oameni ESTI esti si numa Tie se cuvine toata cinstea Slava si Inchinaciunea ,Tatalui si Fiului si Sf. Duh acum si pururea si In veci amin amin amin.

+++ +++ +++ +++

Last edited by ioan_strainul; 23.01.2011 at 16:21:05.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 23.01.2011, 16:40:29
Adriana-Simona's Avatar
Adriana-Simona Adriana-Simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Mesaje: 181
Implicit Trist

Nu e nimic nou sub soare.
Protestanti, secte, prezicatori, bioterapeuti, ghicitori ai sfarsitului lumii. Pe scurt oameni doritori de publicitate vor fi mereu.
Iar cei care cauta "adrenalina" si "droguri duhovnicesti" ii vor urma, indiferent cat de multe argumente li se vor aduce.
Stiu fetele si femeile noastre ca e pacat sa mergi la vrajitoare? Stiu, simt ca nu e bine, inteleg motivele, dar tot se duc. Prefera varinata scurta si comoda, nu nevointa duhovniceasca.
La fel si cei care ii urmeaza pe "profeti", simt ca nu e adevarul acolo, dar in schimb e distractie si mister. Iar asta le place si se lasa dusi de val apoi.
Normal ca pe cat se poate e bine sa-i informam pe cei din jurul nostru despre pericole, dar sa nu o facem habotnic, si obsesiv.
__________________
"Tu cel care nu stii la ce iti foloseste apendicele, cum indraznesti sa spui ca ai inteles lumea intreaga si pe Cel ce a creat-o?"
My blog...enjoy: http://anairda-photography.blogspot.com/
Reply With Quote
  #5  
Vechi 23.01.2011, 16:45:52
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Sa-i ierte Dumnezeu...si sa-L lasam pe El sa judece, iar noi sa ne vedem de ale noastre , ca tot romanu-i filozof , dar practica ii "mananca" pe majoritatea.....
Mi-a plact partea cu romanul:))...Dar ai mare dreptate.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 25.01.2011, 22:39:20
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Talking

Da-mi voie draga mea sa las "modestia" sa urle acum din mine : STIUUUUU mereu am dreptate !
Reply With Quote
  #7  
Vechi 25.01.2011, 23:01:42
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit Iisus vorbea despre biserica Lui!

Cind Iisus ne-a avertizat despre proorocii mincinosi:

"Bagati de seama sa nu va insele cineva..."

"Paziti-va de proorocii mincinosi,ei vin la voi imbracati in haine de oi dar pe dinlauntru sunt niste lupi rapitori."

" Nu toti ce-mi vor zice Doamne, Doamne sunt ai Mei..."

parerea mea este ca face referire foarte clara la biserica Lui nu la cei din afara ei.

Ca urmare nu are rost sa ii etichetam pe altii din alte confesiuni.

Iisus vorbea despre evolutia chiar a scripturilor, a unor parti traduse "convenabil", a idoctrinarii, a fanatismului din sinul bisericii mama, a ortodoxiei fenomen foarte raspindit care deschide portile larg ratacirilor a aberatiilor de tot felul.

Despre cei DIN AFARA nici nu s-a mai sinchisit sa mentioneze nimic ci i-a numit pur si simplu... NEAMURI...

Asta ar trebui sa ne dea de gindit! pentru ca sa putem separa griul de neghina chiar din biserica noastra
Reply With Quote
  #8  
Vechi 25.01.2011, 23:10:18
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

Mda...aud mereu biserica noastra ...a voastra....cand colo e a LUI....Deh....cu adevarat , Dumnezeu...e ascuns in detalii!?!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Atentie la sectanti Bogdan N Generalitati 21 02.06.2011 20:22:05
Ptr. TOTI FORUMISTI...ATENTIE!!! aureliapopescu Generalitati 11 13.09.2010 20:04:02
Atentie la cursurile NLP mihailt Generalitati 122 02.06.2010 22:27:40
Atentie! sfantul_calinic Umanitare 11 14.03.2010 11:32:44
atentie yulyan Generalitati 3 15.11.2007 13:13:11