Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 22.11.2008, 16:50:11
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
[COLOR=green]Am deschis acest subiect crezand ca intereseaza, crezand ca adevaratii "crestin-ortodocsi" vor veni cu o idee, cu o parere. Dar, nu! Nu intereseaza pe nimeni. [/COLOR]

[COLOR=green]Este mai eficient sa stai sa-ti jelesti de mila ca vine sfarsitul lumii decat sa te preocupe soarta celui de langa tine. Este mai comod sa te gandesti la o lume iluzorie despre care nimeni nu s-a intors sa ne vorbeasca, decat sa te preocupe durerile lumii, dureri pentru care si tu esti vinovat pentru ca ramai pasiv si nesimtitor la ceea ce se intampla intr-o societate prost croita. [/COLOR]

[SIZE=3][COLOR=green]Unde este iubirea de aproapele de care se vorbeste in Biblie?[/COLOR][/SIZE]

Intrebarea ta e si cum ai zice ca vrei sa ti se intample ceva ca sa crezi ca exista Dumnezeu.Iubirea ,ajutorul de la Dumnezeu vine doar la persoanele care cred in el,curate la suflet ,daca tu astepti sa iti cada din cer de la Dumnezeu ca sa crezi atunci degeaba astepti.Esti profesoara de religie si nu crezi ce scrie in Biblie? Fara suparare dar mi se pare putin ciudat.Te-am rugat sa imi explici si te rog iarasi din suflet sa imi explici ce inseamna Dumnezeu pentru tine si cine este.Nu mi-ai raspuns.Poate o faci acum.Eu totusi cred ca tu esti indrepata spre ateism..
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Vine Sfarsitul lumii? mihailt Generalitati 23 29.11.2012 22:56:32
Zaharul nu calmeaza durerile bebelusilor absolutep0wer Generalitati 1 06.09.2010 14:45:29
Despre durerile oamenilor- Parintele Arsenie Boca geo.nektarios Umanitare 50 25.11.2009 22:41:20
sfarsitul lumii costi21 Din Noul Testament 23 07.09.2009 16:53:57
Luminatorii lumii trandafiralb Generalitati 20 11.05.2009 17:57:10