Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #2311  
Vechi 30.07.2010, 21:11:34
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mariamargareta Vezi mesajul
Dragă Puciosule Vsovi,

Am o mare rugăminte,

Dacă mai ai poftă să denigrezi BOR, patriarhul și pe venerabilii călugări din mănăstiri, fă-ți un topic special, intitulează-l "Denigrări la adresa BOR" și desfășoară-te acolo cât vrei și cât te va lăsa Admin s-o faci.

Nu de alta, dar n-am chef să blocheze Admin acest topic, pentru că noi mai avem multe lucruri serioase de spus pe această temă: NIP.

Deja a fost blocat recent un thread pentru că tu și alții ca tine ați început să o luați razna și să vorbiți aiurea.

Cu mulțumiri,
MM

Ia demonstreză-ți acuzațiile mincinoase cu probe, că altfel vrăjeala asta tragicomică (batjocură jenantă și josnică) a vorbelor tale goale n-are nici un farmec ci produce farmece, și șed ele pe o tonă de slănină și par așa dintr-o gură de leu cu spatele acoperit fie la miliție, fie la careva oficialităși...

deci dă probe, dă argumente, dă citate și scutește-mă de minciunile tale stimată vrăjitoare și mincinoasă mitomanie notorie...

Deci demonstreză-ți vorbele „Denigrări la adresa BOR”:

1.mai ai poftădenigrezi BOR

2.patriarhul și

3.pe venerabilii călugări din mănăstiri

4.Dragă Puciosule Vsovi

și nu uita că înainte de admin există un Dumnezeu care nu se lasă păcălit de miorlăielile ispisicilor aristocrate care latră la lună ca câinii lupi din lesa ghestapoului...

Deci nu mai cere să fiu eu banat pe născocelile tale absurde, iar dacă vrei să-ți creadă cineva lăturile amestecate cu vărsături, dă exemple și citate exacte... că sunt sătul de șjmecheri mitomani și comuniști și atei și blestemați, sunt sătul până în gât de vrăjitoria murmurelor tale,... până în gât și până peste cap.

Deci vino mișelo cu adevăruri dacă ai ceva de zis, și nu cu otravă că ești toxică mai rău ca satana!

Deci nu face tu insinuări și îndemnuri în subliminal că eu aș fi denigrat pe cineva ci voi o denigrați cu tone de minciuni și acuzații și judecăți strâmbe... și scoteri din context și viceversări și învârtoșeri...

deci dacă faci o acuzație, probeaz-o că eu mi-am probat fiecare Cuvânt cu Adevărul, și acest fir e concludent pentru orice om cu scaun la cap!

Last edited by vsovivi; 30.07.2010 at 21:21:28.
  #2312  
Vechi 30.07.2010, 21:24:11
mariamargareta mariamargareta is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.366
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nu va spun Vezi mesajul

[...]

Adica spunemi si mie un lucru RAU care este spus in Cuvantul Lui Dumnezeu de la Noul Ierusalim.

[...]

P.S :As dori un citat din siteul http://www.noulierusalim.ro sau http://www.noul-ierusalim.ro nu de pe siteul http://www.noulierusalim.info (unde am gasit citate si ciar Sloganul,care nu se regasesc in Cuvantul Lui Dumnezeu)
Iată unul luat din Cartea "Cuvântul lui Dumnezeu" (Dar sunt o sumedenie!):


“ Nu vă temeți de lume, biruiți lumea, chiar de va trebui să mințiți pentru Dumnezeu și pentru calea Lui cea dreaptă și adevărată…” (citat din “Cuvântul lui Dumnezeu”, datat 2 iunie 1991) (pag 470 în carte)
  #2313  
Vechi 30.07.2010, 21:26:39
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Iar rugămințile și mulțumirile tale sunt niște viermi hidoși și broaște scârboase... injecții cu blestem și cu slănină, deci mă lasă rece.

Păi tu nu ai aflat că cel ce vinde pe fratele său preferând să spună „adevărul” torționarilor decât o minciună salvatoare de frate este la fel cu Iscariotul?

Deci ești pierdută în spațiu și la capitolul ăsta, ești pe planeta zeta.

Last edited by vsovivi; 30.07.2010 at 21:33:33.
  #2314  
Vechi 30.07.2010, 21:31:39
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Vă distrați dejaba, și ajungeți ca Sarra care a râs și n-a mai recunoscut că n-a crezut, și ajungeți ca copiii răi ce au râs de cheluț (Elisei), și ajungeți ca toate goliciunile gLumii care rânjesc și râd atunci când ispitesc sau cad în ispită, și ajungeți ca zgârciorbul hârb ce râde de oala spartă, și alte aberatii.....
nu te mai strofoca atat ca oricum nu te ia nimeni in seama.
p.s.: mai usor cu denigrarile la adresa BOR. tu si sectantii (dintre care am ajuns la concluzia ca faci parte) aveti marea "placere" sa aruncati cu noroi in BOR
  #2315  
Vechi 30.07.2010, 21:36:46
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihai07 Vezi mesajul
nu te mai strofoca atat ca oricum nu te ia nimeni in seama.
p.s.: mai usor cu denigrarile la adresa BOR. tu si sectantii (dintre care am ajuns la concluzia ca faci parte) aveti marea "placere" sa aruncati cu noroi in BOR
Mă, nu ți-am zis să dai exemple? Nu ți-am zis că minți mereu și-ți închipui ca o vrăjitoare și afirmi că e așa cum spui tu..?

Ce sectanți visezi, ce denigrări născocești, ia nu mai faceți voi pe victimile și pe apărătorii lui Dumnezeu ori a poborului ori a ierarhilor ori a duhovnicilor, că n-are nevoie Biserica de apărători mincinoși, n-are nevoie Dumnezue să-L ajutați voi, capete seci, voi care v-ați înscăunat la loc sfânt și ați cucerit România cu minciunile vostre!

Vă apărați minteresele și faceți pe sfinții și nevinovații și apărătorii... nu vă e rușine de atâtea calomnii?

Last edited by vsovivi; 30.07.2010 at 21:40:21.
  #2316  
Vechi 30.07.2010, 21:52:37
mariamargareta mariamargareta is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.366
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Ia demonstreză-ți acuzațiile mincinoase cu probe,
[...]

deci dă probe, dă argumente, dă citate și scutește-mă de minciunile tale stimată vrăjitoare și mincinoasă mitomanie notorie...

Deci demonstreză-ți vorbele „Denigrări la adresa BOR”:

[...]

Deci vino mișelo cu adevăruri dacă ai ceva de zis, și nu cu otravă că ești toxică mai rău ca satana!

Deci nu face tu insinuări și îndemnuri în subliminal că eu aș fi denigrat pe cineva ci voi o denigrați cu tone de minciuni și acuzații și judecăți strâmbe... și scoteri din context și viceversări și învârtoșeri...

deci dacă faci o acuzație, probeaz-o că eu mi-am probat fiecare Cuvânt cu Adevărul, și acest fir e concludent pentru orice om cu scaun la cap!
Proba cerută:

În prealabil postat de vsovivi
[...]
Deci părintele Arsenie Papacioc este un mincinos și un mitoman


BOR a ajuns și va ajunge din pricina lor un lăcaș al oricărui duh necurat, așa cum este scris la Apocalipsă.

[...]

Deci părintele Arsenie Papacioc este la momentul de față lucsifer!

[...]

sărmanul părinte Papacioc e chiar eretele lui nenia. Deci în 1990 s-a făcut recensămîntul și mărturia mincionoasă a părintelui Cleopa și Papacioc după „cercetare” a dus la autoânscăunarea peste România a lui antichrist cu participarea patriarhului Teoctist și apoi Daniel.
  #2317  
Vechi 30.07.2010, 21:54:38
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Mă, nu ți-am zis să dai exemple? Nu ți-am zis că minți mereu și-ți închipui ca o vrăjitoare și afirmi că e așa cum spui tu..?

Ce sectanți visezi, ce denigrări născocești, ia nu mai faceți voi pe victimile și pe apărătorii lui Dumnezeu ori a poborului ori a ierarhilor ori a duhovnicilor, că n-are nevoie Biserica de apărători mincinoși, n-are nevoie Dumnezue să-L ajutați voi, capete seci, voi care v-ați înscăunat la loc sfânt și ați cucerit România cu minciunile vostre!

Vă apărați minteresele și faceți pe sfinții și nevinovații și apărătorii... nu vă e rușine de atâtea calomnii?
suferi cumva de amnezie? da doua pagini in urma sa vezi ce ai scris.
apropo, te platesc bine puciosii sa le faci reclama, sau ii pupi in partea dorsala ca doar doar o sa iti dea si tie un post de "prooroc" sau dupa caz de trambita?
  #2318  
Vechi 30.07.2010, 22:04:23
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihai07 Vezi mesajul
suferi cumva de amnezie? da doua pagini in urma sa vezi ce ai scris.
apropo, te platesc bine puciosii sa le faci reclama, sau ii pupi in partea dorsala ca doar doar o sa iti dea si tie un post de "prooroc" sau dupa caz de trambita?
Păi ce vrei să spui cu postarea mea anterioară?

V-am explicat că rîâdeți dejaba și v-am arătat unde o să ajungeți : la minciuni și râsete rânjitoare ca să plăceți gLumii!

Da, mă plătește Dumnezeu în Ceruri oridecâte ori mărturisesc pe Adevărul pe Cale. Cu ceva ce voi nu prea înțelegeți acum.

Nu am nevoie că nu tot păcătosul este și prooroc sau are vre-o funcție ci mă mulțumesc ca de la starea mea și de la poziția mea să ascult pe prooroci și pe Trâmbițe ca să nu mai pup pe nimeni în diferite părți compromițătoare...

Deci dragul meu, că te-am confundat mai sus cu MM, ce vrei să spui defapt? Că iar m-ai prins? Păi nu așa ai făcut și când ai apărut pe forum data trecută? Nici după câteva postări te-ai pus să faci tu ordine în casa altora... crezi că-ți poți ascunde păcatele sub uniforma de milițian? Uite MM încercă fără succes să și le ascundă sub gazeta de păerete și trage ispisisikaa de coadă crezând că e sirena lui roaită care cheamă mereu „hai la burta cia mare... sculați voi hororvopsiți ai mătreții, voi bossundiți la foArte sPus”... ce arte? Arte Marțiale! Iar apoi la BeutUră... și apoi bEU și bEu... și bEu... până mă îmbat... și bat... și bat... și bat... ca un țap căpiat.

Last edited by vsovivi; 30.07.2010 at 22:14:24.
  #2319  
Vechi 30.07.2010, 22:21:57
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mariamargareta Vezi mesajul
Proba cerută:

În prealabil postat de vsovivi
[...]
Deci părintele Arsenie Papacioc este un mincinos și un mitoman


BOR a ajuns și va ajunge din pricina lor un lăcaș al oricărui duh necurat, așa cum este scris la Apocalipsă.

[...]

Deci părintele Arsenie Papacioc este la momentul de față lucsifer!

[...]

sărmanul părinte Papacioc e chiar eretele lui nenia. Deci în 1990 s-a făcut recensămîntul și mărturia mincionoasă a părintelui Cleopa și Papacioc după „cercetare” a dus la autoânscăunarea peste România a lui antichrist cu participarea patriarhului Teoctist și apoi Daniel.
Și pe cine am osândit?

Nu ai citit Istoria Susanei? Dacă ai fi citit Scripturile așa cum te pretinzi și ai fi priceput ce am scris... ți-ai fi dat seama că e vorba de minciuna nălucifariferiztă sub arțar sau sub mesteacăn... și așa au scos că sfânta și preacurata Verginica ar fi curvit, că cică au văzut ei sau că era căsătorită și e clar în mintea unora exact cum era clar jidovilor cu preasfânta Maria că doar era logodită cu feciorelnicul Iosif... deci exact cum spun sectanții despre preasfânta născătoare de Dumnezeu pururea fecioară așa și voi despre sfânta Veriginica... și așa au scos unii despre fiica Mariei cea bună, despre Verginica, tot felul de minciuni că cică la deschiderea mormîntului a ieșit putoare, că puțea... când pe film se vede că ucenicii au mărturisit că era moaște sfânta Verginica.

Deci voi n-aveți decât să vă transformați în sectanți și să susțineți minciunile... unor „mari duhovnici”... Păi dacă ai ridicat mărturie mincinoasă înaintea Lui Dumnezeu spre judecată de osîndire ai ajuns ca lucsifer, căci s-a osândit conform cu minciuna ta.

Și iată voi apărați minciuna la nesfârșit că doar sunteți mulți și ați cucerit România... mulți cât toată ortodoxia de pe pământ...

Și voi susțineți că sectanții sunt sectanți? Ereticii sunt eretici? Păi nu v-ați demonstrat singuri că minciunile voastre vă arată chipul spurcat și mârșav că nu sunteți mai buni cu absolut nimic? Ci mai rău, căci voi aveați și Crucea Strămoșilor noștrii dar ați corcit-o cu milițianul lui antichrist îmbrăcând-o în culoarea edomiților. Dar nu ca să apărați minciunile e dată Crucea, ci să împliniți pe Adevărul!.. pe Calea cea strâmtă. Sfințenia căci Dragostea nu se bucură de strâmbătate ci pururea se bucură de Adevăr căci nu caută ale sale ci pe toate le crede și nu cade niciodată... în păcat sau mândrie sau fățărnicie. Amin.

Last edited by vsovivi; 30.07.2010 at 22:39:04.
  #2320  
Vechi 30.07.2010, 23:36:37
mariamargareta mariamargareta is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.366
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Deci nu mai cere să fiu eu banat pe născocelile tale absurde, iar dacă vrei să-ți creadă cineva lăturile amestecate cu vărsături, dă exemple și citate exacte...
Niiciodată n-am cerut să fii "bănat", deși meritai din plin, pentru limbaj indecent, ofensator și (mai ales) eretic. Au cerut-o alții însă. Eu am cerut chiar să fii lăsat mai departe să debitezi stereotipele tale inepții, ca să vadă toți pe de o parte cum îți dai cu stângu-n dreptul, iar pe de alta, cum ajung treptat simpatizanții pucioșilor să se alieneze prin contaminare directă de la stăpânii lor.
Singura mea preocupare era să nu se blocheze tema NIP din cauza unuia ca tine, pentru că mai sunt multe de comentat pe marginea acestei secte. După părerea mea, este pe departe cea mai periculoasă sectă modernă. Niciuna dintre celelalte "mișcări" sectare n-a avut curajul să-L scoată pe "Dumnezeu" pe scenă, să-I dea un rol și apoi să vorbească în numele Lui ca niște sufleuri plini de imaginație.
Secta Pucioasă este singura care-l promovează la vedere pe Antihrist în locul lui Hristos.

Last edited by mariamargareta; 31.07.2010 at 00:33:44.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Fenomenul Posaga poster Exorcismul 13 13.01.2015 14:22:59
Cetatea Noul Ierusalim idealist Calugarul 12 18.01.2013 11:13:01
Fenomenul Emo - o cultura a instabilitatii psihice si sufletesti geo.nektarios Secte si culte 3 01.04.2011 17:38:21
mesaj de la noul ierusalim anaana71 Secte si culte 417 31.01.2011 15:31:40