Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Pelerinaje la locuri Sfinte
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 03.06.2007, 22:24:01
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Firma KRETAN TOUR ,organizeaza un nou pelerinaj la locurile Sfinte din Grecia. Adresa agentiei este Strada Stirbei VODA nr.84 sector 1 Bucuresti. www.kretan.ro telefoane :021.3141978 / 0745790530 / 0724305254. E-mail :office@kretan.ro Pot da mai multe detalii privind pelerinajul( trasee si pret +durata ) . Cei interesati ii astept cu intrebari .
Reply With Quote
  #2  
Vechi 19.09.2007, 09:37:18
jenica
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Cristian, tare imi doresc sa ajung in Evia la Sfantul meu iubit, Sf Ioan Rusul. Te rog intereseaza-te daca cumva aceasta firma organizeaza pelerinaje in aceea zona a Greciei. Trebuia sa mergem in aceasta vara cu un vecin grec si sotia sa dar.. te rog mult si iti multumesc:)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 19.09.2007, 22:59:53
marilena12 marilena12 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2007
Mesaje: 174
Implicit

Citat:
În prealabil postat de jenica
Cristian, tare imi doresc sa ajung in Evia la Sfantul meu iubit, Sf Ioan Rusul. Te rog intereseaza-te daca cumva aceasta firma organizeaza pelerinaje in aceea zona a Greciei. Trebuia sa mergem in aceasta vara cu un vecin grec si sotia sa dar.. te rog mult si iti multumesc:)
Sfantul Ioan Rusul...mare sfant! Sa avem binecuvantarea lui! Jenica, de ce nu incerci la Arhiepiscopie sau pe la vreun centru de pelerinaje? Biserica, ofera de regula o atmosfera duhovniceasca mult mai frumoasa decat agentiile de turism. Uite, la noi, Centrul de Pelerinaje Sf. Nicodim al Mitropoliei Olteniei organizeaza pelerinaje cam peste tot, daca sunt doritori, si au itinerarii foarte bine realizate.
Noi am fost in Grecia singuri, cu harta in brate si rezervari facute din timp la hoteluri, insa nu in pelerinaj, ci in luna de miere. Am vazut si eu, multumesc Maicii Domnului, Sfantul Munte de pe vapor, doar o parte dintre manastiri, din pacate, dar am fost foarte fericita!
Tare mult mi-ar placea si mie un pelerinaj, tatal meu a locuit ani de zile in Israel si nu am ajuns si eu acolo..., plus ca am auzit ca se fac pelerinaje in Egipt, dar am fetita mica si nu prea pot sa o las si sa plec. Sa te ajute Domnul sa ajungi la Sfantul, sa te rogi si pentru noi! :)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 19.09.2007, 23:12:58
jenica
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Daca ai sti cat imi doresc sa ajung la sfantul Marilena..atat de mult ca daca ar fi sa imi pun o dorinta inainte de a muri cred ca asta as cere. Atat de mult m-a ajutat! fara sa stiu de El..fara sa ii cunosc viata..Stii eu am anumite prob de sanatate si mereu visam pe cineva ca vine si imi usureaza cand si cand durerea. Apoi acum 2 ani, vecinul meu grec, care locuieste foarte aproape de Evia mi-a adus un pachet din Grecia. Cand am desfacut era Icoana Sfantului Ioan Rusul!! mir, aghiazma, si o sfoara cu care eu trebuia sa ma masor sa ajung la inaltimea sfantului. Am plans 3 saptamani Marilena 3 saptamani..si Nu e poveste!! E viata mea..offf daca ai sti cat il iubesc..si cum imi doresc sa ajung la el...
Multumesc pentru sfat, am incercat dar nu am gasit nimic pana acum. Pe cont propriu nu pot pleca, sanatatea nu imi permite sa mai am spirit de aventura:D dar inca mai nadajduiesc, ca nu voi pleca din aceasta lume pana nu ma voi inchina cinstitelor Moaste ale Sfantul Ioan Rusul.
ma iertati..m-am luat cam mult cu vorba
Reply With Quote
  #5  
Vechi 22.02.2008, 02:07:29
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Reply With Quote
  #6  
Vechi 22.02.2008, 02:08:58
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Reply With Quote
  #7  
Vechi 22.02.2008, 02:10:32
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Meteorele din Turcia
Reply With Quote
  #8  
Vechi 20.04.2008, 14:18:08
Capy Capy is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 189
Implicit

Mirific...

Last edited by Capy; 08.06.2016 at 16:10:43.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Pelerinaj in Grecia sunriseturism_pelerinaje Stiri, actualitati, anunturi 0 10.02.2012 18:37:11
Pelerinaj de buna vestire in Grecia agriniotour Pelerinaje la locuri Sfinte 0 10.12.2008 13:22:29