Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 02.04.2007, 23:30:18
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.567
Implicit

Iarta-i Doamne ca nici unii nici altii nu stiu ce fac!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 03.04.2007, 23:21:20
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia
Iarta-i Doamne ca nici unii nici altii nu stiu ce fac!
C-am stiu ce fac, dar nu le pasa ! Si aici este gravitatea. O fac voit, neavind frica de Dumnezeu .
Reply With Quote
  #13  
Vechi 08.04.2007, 19:53:52
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

Vrajitoarele de la mica publicitate isi fac singure reclama sau trimit din neamurile lor sa dea anunt gratuit pt. ca sa amageasca pe fraieri.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 08.04.2007, 21:18:58
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Sebastiana
Vrajitoarele de la mica publicitate isi fac singure reclama sau trimit din neamurile lor sa dea anunt gratuit pt. ca sa amageasca pe fraieri.
Fraieri ! ! ! .Cam dur,slabi de ingeri, fara credinta.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 08.04.2007, 21:50:56
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Stati un pic! Da chiar sunt fraieri care se preteaza la asemenea servicii? Eu credeam ca nu sunt, dar daca sunt inseamna ca in roamania exista oameni care nu stiu cum sa cheltuiasca banii...
Reply With Quote
  #16  
Vechi 08.04.2007, 22:57:01
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

Veilur,da,sunt si slabi in credinta multi,intr-adevar am fost dura cand am folosit si eu cuvantul fraieri dar si eu am fost fraiera cand am practicat spiritism,fara sa stiu ca asa ii zice,pt.ca eu nu chemam pe nimeni si totusi venea nechemat si eu nu stiam cu cine vorbesc pana cand am intrebat si am aflat.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 31.05.2007, 09:07:13
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Verum
Ma uitam acum cateva zile peste un ziar Libertatea parca. Rasfoind ziarul am vazut anunturile alea ale vrajitoarelor cu poze. Toate rezolva tot si toate sunt extraordinare. Unele se pozeaza si cu crucea in mana.
Majoritatea spun ca practica magia alba si isi ofera serviciile contra cost.

Ultimul anunt era al unei vrajitoare de magie neagra!!
Spunea ceva de genul, magia neagra rezolva lucruri pe care magia alba nici nu le viseaza. Veniti la cine stie! :)
Si apoi anuntul spunea ceva de genul REZOLVAM ORICE PROBLEMA PRIN ORICE MIJLOACE!

Sa-mi fie cu iertare dar asta suna a mercenar. PRIN ORICE MIJLOACE?!?! O astfel de afirmatie intr-un ziar e incadrabila in codul penal. Mai lipseste un anunt de genul, furam orice marca de masina la comanda, servicii rapide, cu avans.
Fii foarte atent la astfel de anunturi.Sunt cele mai mari escrocherii.
Astfel de anunturi se publica si in revista Povesteea Mea
CEi de la povestea mea au furat practic poze cu maicute de la diferite Manastiri din revista "Lumea Credintei" si le-au pus in revista lor atribuindu-le mesaje vrajitoresti ..In aceasta mare inselatorie si ecscrocherie au fost grav afectata si imaginea marilor duhovnici ca de pilda Arsenie Papacioc ,SAvatie Bastovoi...Pozele lor fiind copiate si atribuite de asemenea unor mesaje vrejitoresti.
Imi aduc aminte ca Domnul Razvan Bucuroiu de la "Lumea Credintei" vroia sa ii dea in judecata pe cei de la revista "Povestea Mea" ...care au copiat poze din revista "Lumea Credintei"
Exista multe astfel de reviste de genul [u]"Povestea Mea"[/i] care fura materiale din revistele crestin ortodoxe si murdaresc imaginea marilor duhovnici si a maicutelor.:angry:
Reply With Quote
  #18  
Vechi 21.06.2007, 23:36:34
yulica19 yulica19 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2007
Mesaje: 13
Implicit

Sa avem grija cu judecata "prostanacilor"
M-a socat cum o doamna mai in varsta(care arata totusi respectabil) umbla disperata dupa o tiganca pe strada. Dar atunci cand e pe moarte copilul sau sotul cazi in disperare si nu mai stii cei bine si cei rau. Plus ca preotii cam uita in zilele noastre sa spuna ca vrajitoria e pacat(sau spun mai rar).Unii crestini cred ca magia alba e ceva crestin mai ales daca vad o cruce(cam slaba educatia crestina).
Asa ca vina e a noastra, celor care stim Adevarul, pentru ca nu luam atitudine ci criticam.
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #19  
Vechi 02.09.2008, 11:20:54
Tia's Avatar
Tia Tia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.08.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 245
Implicit

Intr-adevar, este plina presa scrisa de asemenea porcarii.Cel mai grav daca pot spune asa, este faptul ca sunt prezentate o gramada de maici de la tot felul e manastiri, sau care au venit cu apa sfintita de la Ierusalim, etc, etc, etc.
Am cam luat si eu teapa cu astia din disperare de cauza dar pot spune ca habar n-au de nimic. Adica le poti spune tot felul de kestii si ei iti zic ca ai farmece facute si prostii din astea
Reply With Quote
  #20  
Vechi 02.09.2008, 13:00:02
ioanhodean's Avatar
ioanhodean ioanhodean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 335
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ioanhodean
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Verum
Voteaza-ma pe mine presedinte si a doua zi o sa dau decret ca toate vrajitoarele sa lucreze la porumb. :D
si dupaia vedem noua varianta de vrajitoare: ghicim in porumb!inmultim porumb!hai lume hai:))..ti vad viitorul sub bobitza asta de porumb:))..ai un viitor cam...maro:))
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Angajam agent vanzari - in publicitate phelicia Stiri, actualitati, anunturi 0 16.11.2012 22:55:04
Publicitate la sionism pe TVR Cultural mihailt Generalitati 32 16.08.2011 15:16:31
Biserica ortodoxa si vrajitoarele mihaelaflorina Generalitati 3 26.07.2011 13:01:10
O mica problema ! Darkanian Generalitati 18 08.03.2011 19:58:56
O mica intrebare ! Darkanian Generalitati 1 02.03.2011 22:29:30