Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 06.07.2012, 12:48:03
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

http://video.crestinortodox.ro/gQOzn...orghe_1_3.html
Reply With Quote
  #32  
Vechi 13.07.2012, 13:46:04
cristi_1993 cristi_1993 is offline
Member
 
Data înregistrării: 15.09.2011
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 30
Implicit

Oare nu se face o lege impotriva vrajei?. E o excrocherie legala care continua sa manace banii oamenilor in depresie si in disperare...
__________________
Jocuri 3d
Reply With Quote
  #33  
Vechi 15.07.2012, 14:12:25
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Danuta Vezi mesajul
Sa stii ca si eu sunt la fel de revoltata ca si tine, asa ceva nu ar trebui publicat in ziare si nici la tv nu ar trebui sa li se faca atata publicitate. Sunt oameni disperati, care recurg la masuri disperate si prostesti parerea mea. Ar trebui eliminate, lumea ar trebui invatata ca aceste femei nu fac decat sa aduca raul si deznadejdea in viata unei persoane. Si ar mai trebui ca in aceste anunturi sa apara intr-un colt si un avertisment ( cum apare pe pachetele de tigari ) cu ce canoane se dau pt aceste femei si pt cine apeleaza la ele.
Aia care apeleaza la tigancile alea analfabete sunt de o prostie infioratoare, isi merita soarta, adica sa fie prostiti pe bani multi, pe banii lor. E plina Romania de prosti care se duc si varsa euro la "vrajelitoare".
Reply With Quote
  #34  
Vechi 15.07.2012, 14:14:50
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristi_1993 Vezi mesajul
Oare nu se face o lege impotriva vrajei?. E o excrocherie legala care continua sa manace banii oamenilor in depresie si in disperare...
O lege ar fi buna, dar tot omul alege daca vrea sa fie extrem de prost sau nu. In depresie sau disperare sunt multi, dar asta nu inseamna ca sunt si prosti.

Depresia si disperarea nu sunt egale cu spalarea de creier.
Reply With Quote
  #35  
Vechi 01.08.2012, 14:18:40
Stanca Stanca is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.11.2010
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 26
Implicit

Cei mai multi oameni nu cred ca exista diavol si viata viitoare si de aici si o deruta totala cand e vorba sa actioneze concret sau sa se abtina de la pacate. Tinta diavolului de a face sa se creada ca el nu exista, cam e atinsa! Din moment ce nu crezi ca exista, nici nu te intereseaza ce anume manevre foloseste ca sa te induca in eroare si nici cat de subtil lucreaza, in cate forme, aparent nevinovate. Am avut surpriza sa discut cu persoane care merg la biserica, sunt credincioase, dar cand s-a pus pb. de diavol( exista, cum anume se manifesta etc) au zis: " Hm, oare chiar o fi?". Cred ca trebuie citite multe carti duhovnicesti pana sa ajungi sa intelegi ca diavolul e necesar in iconomia divina, deci ca el chiar exista! De aici incolo, lucrurile se lamuresc mult mai usor si omul incepe sa distinga mai usor intre bine si rau...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Angajam agent vanzari - in publicitate phelicia Stiri, actualitati, anunturi 0 16.11.2012 22:55:04
Publicitate la sionism pe TVR Cultural mihailt Generalitati 32 16.08.2011 15:16:31
Biserica ortodoxa si vrajitoarele mihaelaflorina Generalitati 3 26.07.2011 13:01:10
O mica problema ! Darkanian Generalitati 18 08.03.2011 19:58:56
O mica intrebare ! Darkanian Generalitati 1 02.03.2011 22:29:30