Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 26.11.2012, 04:22:35
VasileDana4 VasileDana4 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 26.11.2012
Mesaje: 1
Implicit Stari de neliniste

Buna dimineata! Am si eu o mare problema in ultimul timp. Mereu ma bantuie o stare de neliniste, de parca ceva mi se intamla sau uremeaza sa se intample. Din aceasta cauza am ajuns sa dorm foarte prost iar acum cateva ore am avut un cosmar si de frica nu am mai putut sa adorm. Am inceput sa ma rog mai mult si o sa ma si spovedesc. Dar pana atunci ma poate ajuta cineva cu un sfat? O rugaciune care sa ma mai linisteasca? Mulumesc mult!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 26.11.2012, 09:06:58
rafael rafael is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.05.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 4
Implicit Maica Domnului, grabnic ajutatoare

Se spune ca Maica Domnului este grabnic ajutatoare. Cu adevarat am simtit acest lucru de nenumarate ori. Daca am o stare neplacuta de care nu reusesc sa scap, ca de exemplu o tulburare puternica sau alte probleme, am observat ca citind un paraclis al Maicii Domnului, intotdeauna imi gasesc linistea. Un alt gand care ar putea sa va fie de ajutor, este acela ca nimic nu ni se intampla fara voia Domnului, iar daca Dumnezeu ingaduie sa ni se intample ceva inseamna ca e spre binele nostru. Cred ca e bine sa ne mai abandonam cateodata in bratele pline de iubire ale lui Dumnezeu. Faca-se voia Ta, nu voia mea!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 26.11.2012, 12:01:48
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Se poate sa fie si o problema medicala.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 26.11.2012, 18:28:33
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Citat:
În prealabil postat de VasileDana4 Vezi mesajul
Buna dimineata! Am si eu o mare problema in ultimul timp. Mereu ma bantuie o stare de neliniste, de parca ceva mi se intamla sau uremeaza sa se intample. Din aceasta cauza am ajuns sa dorm foarte prost iar acum cateva ore am avut un cosmar si de frica nu am mai putut sa adorm. Am inceput sa ma rog mai mult si o sa ma si spovedesc. Dar pana atunci ma poate ajuta cineva cu un sfat? O rugaciune care sa ma mai linisteasca? Mulumesc mult!
Cred ca este vorba de o lipsa serioasa de calciu (magneziu, etc). Imi amintesc cum in adolescenta treceam destul de des prin astfel de momente, cu accelerarea ritmului cardiac, fara nici un motiv. Fa-ti, te rog un set de analize ca sa vezi cam cum stai cu "carentele" minerale.
Daca insa nu e vorba de o problema medicala, desi eu asa inclin sa cred, atunci nu-i exclus ca cineva sa-ti poarte sambetele, iar tu sa ai o mare sensibilitate telepatica! Bine este sa te spovedesti, desi nu are neaparata legatura cu un astfel de caz. In schimb, rugaciunile ajuta orice-ar fi!
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
neliniste si indoiala => tocmai am facut un pacat? cred_cu_adevarat Generalitati 16 02.06.2011 01:30:41
am o mare ciuda si neliniste poate ma puteti ajuta cu un sfat annajanette Generalitati 54 31.12.2010 10:53:45
ati trait astfel de stari? raisa2006 Pocainta 32 23.11.2010 19:13:33