Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 12.10.2011, 17:49:39
andre.ie andre.ie is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 1
Implicit

Citat:
În prealabil postat de raziel100 Vezi mesajul
buna seara!nu credeam pana acum o luna ca o sa vorbesc despre asa ceva,dar va rog sa imi spuneti,exista farmece?eu cred ca da,privind in urma,o relatie de iubire,ce parea ca se va termina frumos,,cu planuri de casatorie,s-a terminat brusc si fara motiv,si mai ales ciudat,cu o serie intreaga de evenimente ...lucruri rasturnate fara motiv,certuri fara motiv,vise demonice...ce pot face?oare cineva a reusit sa distruga o relatie?ma poate ajuta cineva cu sfaturi?
Farmecele sunt, dupa cum spuneau si un coleg mai sus filosofia duhurilor. Si Sfantul Ciprian a folosit la inceput magia in scopuri malefice, dandu-si seama ulterior de cele facute.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 12.10.2011, 19:25:28
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Farmecele nu au putere asupra omului daca acesta traieste curat sufleteste si trupeste. Omul prin pacatele lui atrage si da putere diavolului asupra sa. Smerenia, iertarae, rabdarea, rugaciunea, postul (etc) sunt arme care aunga diavolul. Fiecare dintre noi dupa putintele noastre putem manui aceste arme pe care Dumnezeu ni le-a dat si ne aminteste de ele prin Sfintii Parinti, calugari, preoti s.a.m.d.

Last edited by ovidiu b.; 13.10.2011 at 15:34:07.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 27.10.2011, 12:44:50
mysteryo2005 mysteryo2005 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.10.2011
Mesaje: 2
Implicit Va rog indrumati-ma .....urgent!!!

Salut , Ma numesc Leonard Nicusor am 24 si sunt din Braila, nush ce sa zic si cum sa incep , nu sunt sigur daca sa cred sau nu in aceste vrajitori sau nu dar patesc pe pielea mea niste lucruri foarte ciudate , am gasit infasurat de p***s cate un fir de par, acesta fiind culoarea parului iubitei mele, aceste intamplari au fost dese, de aproape 2 ani, unde ,ciudat fapt deoarece eram proaspat iesit din dus si foloseam numai prosop curat ,ma imbracam cu schimburi curate si numi pot imagina cum era posibil asea ceva, dar nici nu luam in seama lucrul acesta al scoteam si il aruncam fara sa ma gandesc cum si in ce fel a putut ajunge acel fir de par tocmai acolo si infasurat, din primele dati de cand am inceput sa gasesc au inceput aceste intamplari ciudate : tresar din somn la cel mai mic sunet, ma trezesc brusc si nu mai pot dormi, am o senzatie de frica in suflet , parca ma priveste cineva, stiu k nu mi-am pierdut credinta ,nu stiu ce sa cred Or fi incercari dar din acele momente viata mea sa transformat intr-un calvar.. cearta cu familia ,mai tot timpul din senin, mi-am indepartat familia toata inclusiv prieteni,nu se leaga nimica de mine,am abandonat serviciul, nu mai am aceleas valori morale ca inainte, mi-am pierdut increderea in mine total,numai greutati intampin,sanse de reusita in orice lucru ma apuc sal fac ZERO nu am parte de nimica bun in calea mea,mama mea sufera foarte mult din cauza mea si nu stiu ce pot face sa nu mai sufere tatal meu la fel,de parca atunci cand apar eu in casa le aduc numai nori si furtuna ,iar din momentul acela incepe cearta cu ei nu ma pot controla le rapsund si chiar ma pun cu ei in gura,numai stress intampin,pana acum ceva timp ma apucasem de consumat droguri, dar de cand mi-au adus ai mei de la manastire un lantisor cu cruciulita si bratara sfintita , am avut puterea de a ma lasa de consumul de droguri cu toate k perioada de consum a fost de aproape 6 luni si nu stiam dc sau cum am ajuns eu sa consum , nu am fost dependent dar pur si simplu nu puteam sa le las consumam ocasional dar la sfarsit acel ocazional incepuse sa devina regulat si zi de zi la sfarsit, nu am ajuns la spital sau sa fac tratament pur si simplu am renuntat . Nu cer ajutorul decat Bunui Dumnezeu sa ma ocroteasca sami lase crucea pe care imi este sortit sa mi-o port, sa o pot duce si mai departe, k am ajuns la capatul puterilor...Ieri simteam k nu mai am motiv sa traiesc pe aceasta lume . Va cer doar sa ma indrumati la o biserica sau manastire din zona galati braila... ca imi sunt mai aproape sa pot veni mai des la o Biserica Sf Vasile , Sf Ioan Gura De Aur sau Sf Ciprian , am auzit ca Acesti Trei Sfinti au puterea de a lupta si a invinge aceste lucraturi necurate. Ma adresez sincer , nu sunt usa de biserica dar nici nam facut rau asea mare cuiva , nam pacatuit cele grave , chiar pot zice k sunt un om milos cu frica de Dumnezeu ma inchin din suflet cand trec pe langa Biserica numai ca nu stiu de ce nu imi pot gasi timp sa ma si duc la biserica des,am fost de pasti in fiecare vineri, nu sunt genul care poate sa tina post dar daca as avea o mica raza de soare as putea sa reusesc sa tin post negru vinerea pana seara ,as dorii macar un sfat ce sa fac cum sa fac incotro sa ma duc , Nu am umblat niciodata cu prostiile astea de facaturi necurate ,singurul lucuru care l-am facut mi-am dat in carti de 2 ori in viata mea , sunt sincer si deschis indrumati-ma undeva unde imi pot gasi linistea si pacea . P.S Am citit ca nu este bine sa citesc Rugaciunea Sf.CIprian si Molitfele Sf.Vasile Cel Mare cum as putea sa ma indrept si sa imi gasesc calea cea buna si linistitoare , imi doresc cel mai mult si ma straduiesc pentru parinti mei ca se consuma foarte mult si ma doare sai vad asea cu toate ca si eu mai sunt nervos pe ei cand vad ca atunci cand e liniste trebuie sa caute sa o tulbure unuil dintre ei sa se ia de mine si incep sa ma cert cu ei dar nu ai judec ,vreau doar sa ma fac inteles si sa fiu putin lasat sa imi gasesc linistea si pacea sufleteasca . Va multumesc foarte mult as aprecia daca mi-ati raspunde si indruma intr-o cale buna , daca este cineva care sa ma ajute in zona aceasta daca nu spuneti-mi unde sa ma duc si ma duc ca este din ce in ce mai rau... numai cearta toata ziua la mine in familie , uneori ma inteleg bine alteori o iau razna nu mai ma controlez , si pe zic e trece totul se amplifica

Last edited by mysteryo2005; 27.10.2011 at 13:05:50. Motiv: AJUTATI-MA VA ROG
Reply With Quote
  #14  
Vechi 27.10.2011, 13:03:46
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mysteryo2005 Vezi mesajul
...
Primul lucru pe care trebuie să-l faci este să îți cauți un duhovnic (părinții ar fi primii care te-ar putea îndruma în acest sens; dacă aceștia nu merg la biserică atunci mergi la cea mai apropiată biserică și cere preotului de acolo să te spovedască). Este foarte important să-i relatezi lui aceste aspecte, iar el te va sfatăui ce trebuie să faci, el te va trimite la un alt duhovnic sau te va ajuta chiar el.

ps: trebuie să o faci astăzi și nu mâine, pentru că mâine piedicile nu vor întârzia să apară.

Last edited by ovidiu b.; 27.10.2011 at 13:54:35.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Intrebare despre farmece?!? Swanheart Generalitati 34 09.07.2014 16:14:01
despre vraji, farmece sadiy Generalitati 7 11.10.2011 11:49:26
despre farmece allexandraaa Generalitati 22 11.12.2010 13:44:39
Despre farmece si vrajitorie strajeru Secte si culte 0 26.11.2007 02:18:15