Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Eutanasia
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 26.01.2008, 00:01:54
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Citat:
În prealabil postat de morgoth78
de ce ar fi un pacat sinuciderea? de ce sa traiesti ca un caine cand poti sa nu mai fii!voi astia sfatosii pamantului ati trait vreodata cu frica?ati trait vreodata in mizerie?va durut vreodata sufletul ?ati ajuns la apoplexie?vorbiti ca sa nu adormiti!va spun sincer,voi face lucrul asta cat de curand si fara sa-mi fie frica ca ma va pedepsii cerul!si vreau sa va mai intreb voi cei care va credti credinciosii pamantului...de cate ori ati fost loviti din toate partile,ati rabdat de foame,nu ati avut cui sa va plangeti,plecati prin alte tari sa va gasiti rostul....plecand cu iluzii si venind rusinai inapoi fara nici un ban si toata lumea rade de tine,si acel dumnezeu atat de bun in care credem cu totii nu te-a ajutat de loc ....parca toate iti sunt impotriva!iubitilor,asta mi se intampla de 30 de ani!m-am plictisit de tot,se vor termina toate astea zilele astea.un loc imi trebuie unde sa nu fiu vazut de nimeni si totul se termina!
Daca nu te-a ajutat Dumnezeu este cazul sa te intrebi de ce?! caci tre sa vezi si datoriile tale in ac viata cum ti le-ai implinit fata de Domnul si creatorul tau. Ai profitat de psihoterapia ortodox pe care o ofera Dumnezeu prin tainele bisericii?-spovedania ,impartasania,maslul ,pomeniri la sfinta Liturghie si bineinteles rugaciunea.poate ca DUMNEZEU ARE MOTIVELE lui SA ITI TESTEZE smerenia si rabdarea.Deci AUTOANALIZEAZA-TE D.P.D.V.ORODOX SI VEZI CUM STAI in raport cu Dumnezeu!
Reply With Quote
  #52  
Vechi 26.01.2008, 09:24:56
Z.Lidia Z.Lidia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.01.1975
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 545
Implicit

Morgoth, asa suntem noi,oamenii cateodata, ca niste copii. Daca nu ne iese ce vrem noi, zicem ca El ne-a parasit, sau ca nu exista (nu pare sa fie cazul tau). Pentru ca vrem sa fie ceea ce hotaram noi! Dar poate Dumnezeu are alte planuri cu noi.
Crestin de care rade lumea- s-a mai vazut! Insa- sa-i fie rusine lumii, ca puteau fi in locul tau!
Mai bine roaga-te sa gasesti o scapare, din situatia ta. Si sa nu fii mandru, cere ajutorul lui Dumnezeu si al celorlalti!
Se zice ca nu esti om deplin, daca nu esti in stare sa uiti tot ce ai facut pana atunci si sa-ti refaci viata.
Sunt sigura ca exista destui ca tine, rataciti prin strainatate.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sinuciderea tinerilor si adolescentilor-cauze posibile Iustin45 Sectiune dedicata profesorilor de religie 61 25.12.2015 21:05:25
Sinuciderea Mihailescu-Marin Daniel Generalitati 4 13.11.2012 11:39:42
articol care propovaduieste sinuciderea in ziarul Lumina mihailt Generalitati 12 26.03.2009 22:50:15
departarea de Dumenzeu aduce chiar sinuciderea C-tin Generalitati 1 25.07.2008 14:55:53
eutanasia si sinuciderea jezisovi_pivo_nelej Eutanasia 23 28.10.2007 21:52:04