Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #61  
Vechi 15.04.2011, 20:03:59
nutucutu nutucutu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.08.2010
Religia: Catolic
Mesaje: 1.138
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Dumnezeu a scris in genele animalelor si implicit si ale noastre( DACA NU NE-AM lupta cu ele) ca trebuie sa prevenim PE CIT SE POATE aceste greutati inutile, prin teste, stiinta,
Poate ne invatati si pe noi cititul in gene si ne indicati si o bibliografie unde Dumnezeu a scris aceste lucruri
Reply With Quote
  #62  
Vechi 15.04.2011, 20:22:41
arwein's Avatar
arwein arwein is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 582
Implicit O nelamurire

Parintii au avut bani sa faca analizele genetice si amniocenteza in clinica privata (dr. Albu nu mai lucreaza la stat nicaieri) si s-au dus la spital de stat pentru 'avort'? Si de ce trebuia sa il faca in garda cineva? Adica ce urgenta era, astefel incat sa fie facuta o interventie de extragere a unui fat de 6 luni in garda? daca doctorul a refuzat pe motive religioase (cazul e superb, era musulman, altfel sa infoiau "gandirile libere" de pe forum de nu mai stiau de ele si impotriva "bigotismului" ortodox)- avea tot dreptul- mama nu patea nimic pana a doua zi, iar medicul nu era criminalul de serviciu. A doua zi- mama putea sa solicite altui medic provocarea avortului (de fapt se cheama nastere prematura, ca e fat, nu embrion). Si ajungem la esenta: de ce a avortat? Cine i-a facut ceva abortiv? Si de vor sa se razbune pe medicul de garda? hallo! Miroase rau!
Reply With Quote
  #63  
Vechi 15.04.2011, 20:51:53
cristinadaciana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

S-a spus ca testele au fost gratuite. Pobabil ca medicul acela de garda vazand ca nu se strecoara in buzunarul lui nici un plic si-a "dezoltat" principiile religioase si a refuzat interventia.
Reply With Quote
  #64  
Vechi 15.04.2011, 20:56:19
iana iana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.04.2008
Locație: romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 553
Implicit

Cata revolta si ce acuzatii impotriva unui om care a refuzat sa ucida!
Reply With Quote
  #65  
Vechi 15.04.2011, 21:14:28
arwein's Avatar
arwein arwein is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 582
Implicit

Da, teste gratuite in privat si refuz de omucidere!
A propos, testele de ce sunt gratuite in privat? Sta acolo un om bogat cu un portofel mare si plateste din acel portofel pentru oamenii care intra de pe strada acolo/ Din bunatate? Sau acolo nu au costuri?

Last edited by arwein; 15.04.2011 at 21:16:36.
Reply With Quote
  #66  
Vechi 15.04.2011, 21:22:48
cristinadaciana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de arwein Vezi mesajul
Da, teste gratuite in privat si refuz de omucidere!
A propos, testele de ce sunt gratuite in privat? Sta acolo un om bogat cu un portofel mare si plateste din acel portofel pentru oamenii care intra de pe strada acolo/ Din bunatate? Sau acolo nu au costuri?
E explicat : "Mai mult analiza genetică a fost efectuată gratuit de o clinica privată, printr-un program aleatoriu."
Oricum e posibila si varianta pe care am dat-o eu. Daca nu face chiuretaje din motive de religie inseamna ca cei de la spitalul respctiv trebuiau sa stie ca el NU FACE ASA CEVA. Sau nu face doar in post ( sau cum s-o fi numind la ei...)
Reply With Quote
  #67  
Vechi 15.04.2011, 21:30:35
arwein's Avatar
arwein arwein is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 582
Implicit

Tot aia e: adica daca programul era aleatoriu, inseamna ca ei nu staiu de la inceput ca se duc sa faca analiza genetica gratis (ca doar nu e la promotie- la 3 sarcini- primesti o analiza genetica gratuit"), iar consulturile de acolo nu cuprind numai analiza genetica. Deci revenim la ideea ca s-au dus cu sa faca analize cu plata, in clinica particulara. OK. Apoi au constatat ca raman cu niste bani, ca au avut norocul ca analiza "aleatorie" sa ii aleaga pe ai. Apoi au aflat rezultatul si plecat val- vartej la o clinica de stat si au batut din picior "azi trebuie sa scapam de aceasta problema". medicul refuza sa faca avortul si, surpriza- fapta se intampla singura! Ce sa intelegem din asta?
P.S. Nu e singurul ginecolog care refuza sa faca avorturi, aviz amatorilor!
Reply With Quote
  #68  
Vechi 15.04.2011, 21:40:35
cristinadaciana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de arwein Vezi mesajul
P.S. Nu e singurul ginecolog care refuza sa faca avorturi, aviz amatorilor!
Da..eu am auzit ca sunt ginecologi care nu fac avorturi miercurea si vinerea. Or fi mai bine vazuti de Dumnezeu nu stiu..
Reply With Quote
  #69  
Vechi 15.04.2011, 22:10:49
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Cristian către Cristina. . .

Citat:
În prealabil postat de cristinadaciana Vezi mesajul
Da..eu am auzit ca sunt ginecologi care nu fac avorturi miercurea si vinerea. Or fi mai bine vazuti de Dumnezeu nu stiu..
În nici un caz ! Mult mai grav , este premeditare , cinism chiar ! Iertare și o seară frumoasă să ai !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #70  
Vechi 16.04.2011, 00:06:32
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Nu, nu procedam ca ele, DE REGULA procedam MAI RAU!..incepem sa ne imaginam si sa ne inchipuim tot felul de cai verzi pe pereti in loc sa procedam precum oamenii de la inceputurile existentei noastre pe pamint.

Acum doar din imbuibare si inchipuiri create din imbuibare imbinat cu dorinta de terorizare si manipulare a populatiei de catre triburile iudaice am venit cu tot felul de ajustari PERSONALE neavenite la legile naturale lasate de Dumnezeu pe pamint.

Dumnezeu a scris in genele animalelor si implicit si ale noastre( DACA NU NE-AM lupta cu ele) ca trebuie sa prevenim PE CIT SE POATE aceste greutati inutile, prin teste, stiinta,

Viata este destul de grea asa cum ne-a lasat-o Dumnezeu "cu sudoare fruntii va veti cistiga malaiul", si ca urmare nu este nevoie sa o facem si mai grea prin aberatii si baliverne combinate cu justificari chipurile "crestine de suferinta" ale mintii.
Andrei tu vii pe forum sa socializezi ,te plictisesti .
Cu ortodoxia nu prea ai ceva comun ,ai niste pareri total diferite si din pacate vrei sa influentezi si pe altii.
Nu esti prea matur in gandire ,poate ca esti mai tinerel sau pur si simplu nu te-ai maturizat.
Daca ai constatat ca viata e grea ar trebui sa fii altfel.
Sa stii ca Dumnezeu ne da la fiecare crucea pe care o putem duce ,nu mai greu.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Impactul mass-media asupra psihismului si vietii spirituale Delirul Biserica Ortodoxa si Massmedia 24 26.03.2015 00:32:44
Mass-media mijloc de pierzare a sufletului Rodica50 Intrebari utilizatori 21 27.11.2010 20:04:20
Mesaje subliminale in muzica si mass media diveinthesky Generalitati 40 28.06.2010 00:09:09
Problema documentelor cu cip prezentata cu aceeasi ironie de o parte din mass media tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 16 02.02.2009 01:12:36
mass-media si batjocorirea crestinismului alexandra28again Stiri, actualitati, anunturi 11 17.05.2008 22:58:04