Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 19.12.2011, 23:02:36
marioad24's Avatar
marioad24 marioad24 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2009
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 161
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru marioad24 Send a message via Skype™ to marioad24
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
evreii cu care am discutat, unul din ei fiind profesor de istorie iudaica la ei la evrei mi-a spus zimbind ca hristos nu a fost omorit din nici unul din motivele scrise de tine ci l-au casapit romanii ca pe multii alti anarhisti sau suspectati de anarhie si neascultare a legii romane pentru care te crucificau fara mult tam-tam.
Scurt pe doi.
Mi-a spus clar ca evreii prin lege nu omorau si nu executau pe ci doar zimbeau calmi si ironici si-i trimiteau la plimbare pe numerosii profeti care veneau cu idei din afara comunitatii evreiesti precum hristos( ei ,evreii asa il considera).
scurt pe doi, ai vreo treaba cu noi? Paste cu evreii tai!
__________________
Cu noi este Dumnezeu,
Intelegeti neamuri si va plecati
Caci cu noi este Dumnezeu
Reply With Quote
  #52  
Vechi 20.12.2011, 12:41:44
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de blackswan Vezi mesajul
Totu i mă gândesc că nu tim ce credeau oamenii despre securitate la acea vreme. Poate că n-a tiut în ce se bagă, sau a intuit ceva, dar nu destul. Plus că s-o fi sim it i amenin at i trebuia să colaboreze. Crede i că pe acea vreme se tia despre comunism ceea ce tim în prezent?
Mai degraba a fost amenintat. Oamenii stiau perfect ce inseamna comunismul si in acele vremuri. Au simtit-o pe pielea lor. Cu toate acestea, este de condamnat ce a facut, stiind ce este comunismul, faptul ca promoveaza ateismul si este demonic prin crimele infaptuite. Mai ales un om al bisericii ar trebui sa fie un exemplu pentru oameni, si nu sa cedeze la prima amenintare. Se poate sa o fi facut ca sa-si pastreze functia. In concluzie, nu poti sa fii si cu D-zeu (fiind preot) si cu Satana(comunistii). Treabuie sa fii tare pana la capat si sa ai coloana vertebrala.
Reply With Quote
Răspunde