Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #301  
Vechi 23.07.2009, 11:38:08
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de clepsydra Vezi mesajul
Drept sa va spun nu ma asteptam ca poeziile mele sa fie cantece de leagan si sa va adoarma.
Nimeni nu ma mai ataca, nimeni nu mai cuvanta.
Poate pentru ca astazi este ziua mea de nastere si astept felicitari din partea prietenilor, nu huiduieli.
La multi ani!

Sa stii ca postarile lungi sunt de obicei evitate, pentru ca majoritatea sunt copiate din articole sau carti si nu se oboseste nimeni sa le citeasca. Nu spun ca nu sunt originale, ci doar ca descurajeaza forumistul din start.

Deci, daca este ceva de spus, sa fie scurt si cuprinzator. In felul asta vei avea succes mai mult in a primi raspunsuri.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #302  
Vechi 24.07.2009, 06:24:34
clepsydra clepsydra is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.01.2009
Mesaje: 10
Implicit Strategie privind viitorul (profetie)

Multumesc de urare!
Cred ca ai dreptate. Voi fi cat se poate de scurt in prezentarea teoriei creatiei evolutive asistata.
In primul rand animalele, inclusiv omul, sunt dotate cu un bio-CIP, numit Adam mtDNA.
Acest bio-CIP central este eliminat prin inginerie genetica, deoarece aduce prin reactie inversa o informatie necontrolabila de catre om. Creatiile genetice ale omului sunt eunuci biologici, incapabili de a se fertiliza natural; ei asteapta ca semintele lor sa fie fertilizate artificial in laborator.
Toate organismele vii au suflet dual: unul organic sau functional (feminin), care se ocupa de procesele interne si de mediul inconjurator apropiat, si unul reactiv (masculin), un fel de coarda libera in univers, dar conectata fara fir la organism printr-un bio-traductor, asemanator SIM-ului din telefonul nostru mobil. Organismelor modificate genetic li se taie bio-traductorul masculin si sunt “lipsite de mostenirea lor, cerul”, fiind deconectate de la informatia universala, pe care omul nu o poate controla.
La animale si la plante, sufletul organic si cel universal lucreaza pe frecvente apropiate si se contopesc, se aduna fara individualizare intr-un camp universal reactiv, care determina manifestarile vizibile ale reactiei planetei (acest camp are aprox. 300000 MHz).
Acest bio-CIP functioneaza ca un GPS, dar la om, prin adaugarea neocortexului (generatorul IQ-inteligent coefficient), acest bio-CIP poate fi comandat inteligent (Learning Management System Control) si poate atinge frecventa de rezonanta divina (aprox. 30000 THz), separandu-se de cel organic, pe care-l poate administra prin intelepciune, o integrala de simturi, inteligenta si credinta. Dumnezeu a creat un sistem evolutiv cu reactie inversa autocorectiva si in momentul in care creatia o lua pe un drum gresit fata de planul Lui, atunci El a intervenit.
El a spus ca acest sistem este perfect, doar dupa ce a creat omul, pe care l-a lasat sa administreze acest colos, dar a intervenit la cerere sau daca a considerat El ca este necesar.
Daca privim atenti in Biblie, gasim multe argumente privind modul managerial de selectie divina, care se adauga selectiei naturale pentru a dirija creatia acolo unde si-a propus. El nu a intervenit niciodata fara rost. A lasat omul sa faca si bune si rele, pentru a-si da singur seama de efectul acestor extreme.
In cuvintele lui Pavel, gasim o informatie despre aprecierea timpului (o zi este o mie de ani); el mai spune ca intai s-a facut omul pamantean si apoi cel ceresc, si, coroborat cu un citat din Numerii ( a ales Dumnezeu un popor care traieste deosebi), putem accepta in evolutia asistata ca Dumnezeu a facut o selectie acum aproape 6000 de ani si a ales pe Adam si pe Eva, formand prima familie din lume, tocmai pentru a creea nucleul societatii viitoare, bazata pe aceste familii nucleare, care seamana cu niste atomi in care se invart electronii formati din membrii familiei. Familiile cu un nucleu puternic rezista in timp (fapt observat acum stiintific). Acestei familii i-a transmis Dumnezeu credinta adevarata (CQ – credince coefficient) pentru prima data. Apoi a avut repetate reveniri catre Moise si catre alti profeti.
Nasterea lui Hristos este o combinatie de suflet divin, conectat nelimitat la baza de date divina, numita Sfantul Duh, cu suflet organic pamantean, dar ales dintr-o familie cu traditii curate. Daca privim acest aspect din punct de vedere managerial, este coborarea managerului cunoscator in instalatie, pentru a le arata lucratorilor ce trebuie sa faca pentru a merge mai departe in conditii de maxima siguranta.
Acum serbam 200 de ani de la nasterea lui Darwin si teoria lui, chiar daca este contestata de multa lume, de cele mai multe ori nefondat, este fondata pe adevaruri partiale. Darvin nu a contestat existenta divina. El doar a facut niste observatii referitoare la selectia naturala bazata pe specularea si crearea unor avantaje de catre animalele dotate in detrimentul celor mai putin dotate.
Daca privim societatea noastra, animalele dotate care au acaparat puterea, indiferent de culoarea politica pe care o au, demonstreaza din plin aceasta teorie a selectiei naturale, care este fondata doar pe simturi (EQ la cub – emotional coefficient), fara ratiune si fara credinta.
Pentru a corecta evolutia naturala bazata pe EQ, este nevoie de IQ si de CQ.
Acum omul occidental, prin tehnica de batjocorire a credintei adevarate, prevazuta de altfel in Biblie, incearca sa ne determine in masa sa ne orientam credinta catre IQ-ul uman (EQ + IQ la patrat).
Sufletele divine ale oamenilor posesori ai celor trei calitati EQ+IQ+CQ vor fi separate de ale celorlalti.
In anul in care s-au implinit 2666 de ani de la formarea unei dinastii, intr-un an care se termina cu sase, in luna a noua, ziua a sasea, dupa o lunga perioada de lipsa de baieti in aceasta dinastie, s-a nascut un fiu, prin tehnologia fertilizarii in vitro. In opinia mea, coarnele din Apocalipsa sunt coroane, prin urmare exista posibilitatea ca acest viitor imparat sa aduca un rau imens umanitatii.
Cand se vor implini cele sase zile de lucru ale omului (sase mii de ani de la transmiterea credintei catre Adam), acest lucru va deveni vizibil si va fi eradicat de catre omul care vrea binele.
Este aproximativ anul cand vom serba 2000 de ani de la rastignirea si invierea lui Hristos.
Este doar o opinie, asa ca va rog sa o luati ca atare.
Reply With Quote
  #303  
Vechi 24.07.2009, 11:18:52
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de clepsydra Vezi mesajul
Multumesc de urare!
Cred ca ai dreptate. Voi fi cat se poate de scurt in prezentarea teoriei creatiei evolutive asistata.
In primul rand [...]
Este doar o opinie, asa ca va rog sa o luati ca atare.
Cam laborioase opinii, cam prea multe detalii tehnice care nu prea pot fi verificate nici stiintific, nici avand baza scripturala.

De exemplu:

- de unde ati luat frecventa de 30.000 de THz? Nu exista dispozitiv electronic care sa masoare sau sa depisteze cumva o asa frecventa;
- o zi este ca o mie de ani inaintea Lui Dumnezeu si o mie de ani ca o zi si ca straja noptii care-a trecut: aici se relativizeaza trecerea timpului din perspectiva divina, pentru ca Dumnezeu este vesnic;
- de unde si pana unde acest EQ la cub ?! :) De unde provin celelalte formule?
- "Dumnezeu a creat un sistem evolutiv cu reactie inversa autocorectiva si in momentul in care creatia o lua pe un drum gresit fata de planul Lui, atunci El a intervenit." Pai Dumnezeu a dat un impuls creatiei si apoi s-a retras (din cate stiu Descartes credea asta)? Pai Universul poate sa existe fara suportul divin? S-a retras El pentru o perioada undeva departe in Ceruri si apoi s-a intors sa vada cum merge treaba, daca electronii se invart cuminti in jurul nucleelor si toate-s ok?...
- samd

Fara suparare, dar eseul arata ca o idee de carte SF...
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #304  
Vechi 26.07.2009, 06:19:06
clepsydra clepsydra is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.01.2009
Mesaje: 10
Implicit Asistenta divina

Buna,
In opinia mea, Dumnezeu este un manager care a creat, prin evolutie naturala asistata, un sistem perfect cu autocorectie prin reactie inversa, in care a introdus elemente inteligente asemeni Lui, carora le-a transferat administrarea creatiei, cu 5770 de ani in urma, conform religiei mozaice. Zilele creatiei lui sunt de fapt epoci evolutive pe care le demonstreaza, cu argumente de netagaduit, oamenii de stiinta. El este acum in ziua a sapte, de odihna, si nu mai munceste, dar mai raspunde la telefon (la aceste apeluri ale noastre transmise prin bio-sufletul adamic) si corecteaza, ceea ce este de corectat, numai prin noi, lucratorii.
Teoria mea este complet noua, dar integreaza managerial, pe principiul managementului cunoasterii si calitatii totale, toate informatiile produse de om care mi-au fost accesibile.
Pe baza acestui principiu managerial nu trebuie sa ignori nici o informatie, oricat de SF ar parea ea. De la bun inceput eu am spus ca este o ipoteza si nu un adevar suprem.
Actiunea directa a omului se face prin determinismul generat de informatiile obtinute prin cele cinci simturi organice, descrise de om prin anatomie, dar si de ceva nedefinit, numit suflet uman. Eu vin si impart acest suflet in doua: unul organic, determinat de ADN-ul mitocondrial feminin, numit si celular, care participa la actiunea directa si la actiunea reactiva determinata de mediul ambient, si unul divin, determinat de ADN-ul mitocondrial masculin, care participa la actiunea reactiva determinata de Managerul General.
De aceea am introdus un nou principiu de luare a deciziei manageriale, un triunghi al deciziei, in care, pe langa coeficientii clasici IQ si EQ, am introdus acest nou coeficient al increderii in cineva sau in ceva. In marketing, acest principiu al increderii in "marca" este utilizat cu rezultate foarte bune. De aici se pot face jonglerii matematice de combinatii a trei elemente luate cate unul, doua sau trei si se ajunge la diversele comportamente semnalate de psihologi, de la ignoranta si credulitate extrema, la incredere totala in IQ-ul uman. Eu sustin, pe baza argumentelor determinate statistic prin marketing, ca proportia de 10% teama de necunoscut, 40% simturi proprii neurovegetative, 30% inteligenta si 20% incredere, este o proportie acceptabila pentru a deveni un manager intelept al propriului destin. Important este cui ii acorzi increderea. Eu spun, pe baza credintei mele in Dumnezeu, sa o acordam Lui si vin cu acele argumente biblice.
Calculul frecventei este simplu si se bazeaza pe perioada de repetabilitate a sinusoidei ADN-ului, care este de 34 angstromi. Bazandu-ma pe principiul simularii cibernetice, nu am introdus corectiile care pot aparea si care sunt fizic existente intre cele doua medii: cel anorganic, electronic, despre care stiu cum sa calculez, si cel organic, biologic, despre care eu nu stiu nimic, deoarece nu ma sprijina nimeni cu informatii despre comportamentul biologicului la campurile magnetice. Acesta este un subiect TABU pentru muritori. Ei doar ne chimizeaza alimentar si medical; mai nou o fac acum si prin radioterapie, unde radiatiile X ating frecventele de mii de TeraHertzi.
Cel mai clar lucru pe care-l semnalez eu si care este vizibil in genetica este urmatorul: baietii nascuti prin fertilizare naturala, la maturitate, produc spermatozoizi cu ADN mitocondrial. Daca geneticienii spun ca aceste mitocondrii masculine nu mai au nici un rol in genetica si au lansat celebra teorie a evolutie, numita Eve mtDNA theory, pot ei sa ne spuna de unde apare ADN-ul mitocondrial masculin la acesti baieti? Preotii vor spune ca este o taina divina, o lucrare a Sfantului Duh.
Prin tehnologia fertilizarii in vitro, geneticienii nu mai introduc mitocondriile masculine.
Eu, pe baza unui studiu interdisciplinar, spun ca aceste mitocondrii sunt in "coasta", mai precis in apendicele xifoid, si am lansat o noua teorie, numita Adam mtDNA theory, pe baza careia oamenii de stiinta ma fac schizofrenic, preotii imi spun ca-l ajut pe dracu, reprezentantii celor care conduc planeta imi spun ca le ofer preotilor o unealta pe care nu o merita, iar ceilalti din jurul meu ma privesc cu ingaduinta omului ignorant.
Mai multe nu stiu ce sa spun. De aceea m-am apucat de poezii.
Reply With Quote
  #305  
Vechi 26.07.2009, 06:24:32
clepsydra clepsydra is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.01.2009
Mesaje: 10
Implicit Va solicit o parere

Buna,
Sunt intr-o mica dilema si va consult pentru a integra mai bine actiunea pe care o voi lua.
Sunt logat la “The Scientist.com” si am primit o informatie (http://www.the-scientist.com/blog/display/55838/) despre un amplu program de integrare a celor mai bune poezii, anecdote si picturi din lume, referitoare la noile modificari genetice care ne conduc catre crearea vietii artificiale, intr-o fabuloasa lucrare artistica, facut de asociatia britanica ESRC (http://www.humangenreproject.com/about.php).
Am multumit partenerului de NET prin raspunsul de mai jos, care ar fi treuit sa apara pe forum. Nu a aparut. Au mai fost si alte cazuri, dar dupa ce m-am plans administratorilor site-ului, au inceput sa nu mai taie mesajele mele revolutionare, prin care aduc argumente clare ca modificarile genetice necontrolate si negandite ne conduc catre “schizofrenica” Apocalipsa.
Sotia mea spune ca prin acest mesaj eu divulg prea clar, in vazul lumii, grava eroare pe care au facut-o geneticienii si ca ar trebui sa ma astept sa ma calce vre-o masina.
Eu sunt optimist si cred ca ei vor sa-mi transmita in particular o invitatie de a publica in engleza acest revolutionar volum de “poezii modificate genetic” sub egida “The scientist”.
Un bun prieten, doctor in teologie, mi-a spus ca nu mai suntem pe vremea lui Labis sa ma calce tramvaiul; acum sunt metode genetice moderne de a-ti inocula un cancer unde trebuie si astfel mori de moarte buna.
Voi de ce credeti ca mi-au taiat cuvantul?

Redau mai jos mesajele transmise de mine pe forumul respectiv:
Artistic ignorance
Excellent idea!!! Sometimes, so called by the science “artistic ignorance” is deeply obtained by a combination between “soul and brain storming”, and is artistically exposed to penetrate any inquisitions.
Very useful information for me
I didn’t know about this project before this information send it to me by “The Scientist” about this intention of the ESRC, but in parallel I have started in March 2009 to write a poems book called “Genetically modifying the Heavenly harmony”, based on the differences between natural spermatogenesis process, the natural fertilisation and the artificial fertilisation. Because in the natural fertilisation the spermatozoids are naturally equipped with paternal mtDNA, we consider that the paternal mitochondria have a very important role in the evolution of the human being and we have developed a new hypothesis, “Adam mtDNA theory”, in addition to “Eve mtDNA theory”.
I am from Romania (electronically engineer) and the book is in Romanian language, but thanks to “The Scientist” information we have started to translate it in English to send it to “The Human Genre Project”.
Please see the title of the sections in my book:
1. Adam mtDNA theory – proposed in September 2008 at Heidelberg – PDF format in English, but this is not a poem; it is a scientific booklet
2. “The clone” and the medicine student nightmare – composed by my son George Valeriu, student in medicine – he comes with the “similitude click” between the spermatozoid and the microphone
3. The management of “ The knowledge tree”
4. “The heavenly seed” has… “GPS”
5. Writing in the genes
6. “The perfume” of the genetically creation
7. The Adam’s wrap and the Eve creation from his “rib” – it contain the modification paint of the mural painting of “Adam Creation”, by Michelangelo
8. The Adam wake-up after “The deep sleep”
9. The Adam’s flying in the sky
10. The genetic war in “The life tree”
11. “The Muse” as the scientific revelation in the dream
12. Adam, Eve and “The Original Sin” – it contain the modification of the Michelangelo painting
13. The soul and the brain storming
14. The new genetic harmony
15. The perfect man, the big performance of “The Creation”
16. The teacher and the brain museum
17. The TLN and “The Holy Spirit” (TLN = Transnational Learning Network)
18. Who assist “The Evolution” inside “The Creation?”
19. The confidence (CQ = coefficient introduced in the decision triangle IQ-EQ-CQ)
20. Simon Peter, the fisherman of the men
21. The God confidence in the Adam capacity to administrate “The life tree”
Reply With Quote
  #306  
Vechi 07.05.2017, 23:51:49
pelican1212 pelican1212 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.11.2008
Mesaje: 5
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Fac o completare mai exacta pentru tine si te trimit la Topicul :Biserica Ortodoxa in general , acolo vei citi : "De ce ortodox" . Ultima data a postat Cosmin, un foarte bun membru de al nostru si sunt sigur ca multe vei intelege, numai sa vrei intradevar.
Nu am regasit postarea, dar cred ca e un mod de a raspunde evaziv, gen: descurca-te singur, cauta, citeste, citeste, citeste ... . E cam gresita abordarea asta, in ziua de azi, NU mai avem atata timp sa citim, ca in vremea comunista, cand terminai lucrul la 16:00 si restul timpului liber. Ori aveti argumentele, ori ma trimiteti la plimbare.

Dar uite ce citesc eu:

http://www.bibliaortodoxa.ro/carte.php?id=4&cap=3

14. Iar îngerului Bisericii din Laodiceea (se poate citi Biserica Ortodoxa Romana) scrie-i: Acestea zice Cel ce este Amin, martorul cel credincios și adevărat, începutul zidirii lui Dumnezeu:
15. Știu faptele tale; că nu ești nici rece, nici fierbinte. O, de ai fi rece sau fierbinte!
16. Astfel, fiindcă ești căldicel - nici fierbinte, nici rece - am să te vărs din gura Mea.
17. Fiindcă tu zici: Sunt bogat și m-am îmbogățit și de nimic nu am nevoie! Și nu știi că tu ești cel ticălos și vrednic de plâns, și sărac și orb și gol!
18. Te sfătuiesc să cumperi de la Mine aur lămurit în foc, ca să te îmbogățești, și veșminte albe ca să te îmbraci și să nu se dea pe față rușinea goliciunii tale, și alifie de ochi ca să-ți ungi ochii și să vezi.
19. Eu pe câți îi iubesc îi mustru și îi pedepsesc; sârguiește dar și te pocăiește.
20. Iată, stau la ușă și bat; de va auzi cineva glasul Meu și va deschide ușa, voi intra la el și voi cina cu el și el cu Mine.
21. Celui ce biruiește îi voi da să șadă cu Mine pe scaunul Meu, precum și Eu am biruit și am șezut cu Tatăl Meu pe scaunul Lui.
22. Cine are urechi să audă ceea ce Duhul zice Bisericilor.

Nu vi se pare ca e o poza destul de reala a Bisericii Ortodoxe?
Traim in tara santierelor bisericesti, se construiesc biserici peste biserici, iar cat timp se construieste biserica, saracul preot construieste si cateva case, ca sa aiba cand vine necazul cel mare probabil. Si ca sa circule de la una la alta, nu trebuie si un Mercedes, sau oricum, ceva echivalent, sa nu strice imaginea cartierului si a vecinilor? Nu va suna deloc cunoscut?

A, sa mai continuam? Ia vedeti, ca pe langa casele ce si le-a construit preotul, a mai adunat si 5-10 apartamente, de la cate-o batrianica, care fara sa mai aiba pe nimeni, la cine sa lase avutia daca nu la saracul preot care se angajeaza sa o ingroape?

Ce scrie apostolul Ioan? "Fiindcă tu zici: Sunt bogat și m-am îmbogățit și de nimic nu am nevoie!"

Si cand mai are niscavai timp liber, saracul parinte, bocane din usa in usa, sa mai adune niste bani pentru edificarea bisericii din coltul strazii, ca vai doamne, sa nu fim mai prejos ca cei din cartierul vecin.

Orice om cu capul pe umeri, citind Biblia, vede o asemanare cu ce a trait Mantuitorul cand a venit la ai Sai, iar ai Sai, nu l-au primit. Erau prea ocupati cu business-ul, iar el devenise o reala amenintare pentru business-ul lor. Acelasi lucru este si astazi. Daca ar pasi azi printre noi Mantuitorul, si ar intra intr-o biserica, cum credeti ca ar fi primit? Fiul unul muncitor de rand, al tamplarului? Nici nu ar fi bagat in seama, ca doar nu are potential de a contribui.

De unde si pana unde, si cu ce argumente Biserica trebuie sa fie un business? De ce nu o inregistrati la Registrul Comertului?

Credeti ca o sa gasesc raspuns la aceste intrebari la posturile spre care m-ati indemnat? Sau faptul ca mi-am permis asemenea intrebari ma si afurisiti?
Reply With Quote
  #307  
Vechi 08.05.2017, 00:05:07
CristianR's Avatar
CristianR CristianR is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.236
Implicit

Câti preoti ai cunoscut personal?
__________________
Știu, vom muri. Dar cîtă splendoare! (Daniel Turcea)
Reply With Quote
  #308  
Vechi 08.05.2017, 09:24:35
pelican1212 pelican1212 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.11.2008
Mesaje: 5
Implicit

Destui as zice. Se pare ca am avut "norocul" sa am mereu vecini preoti, si sa ii cunosc destul de bine. Si nu doar eu, ci am rude foarte apropiate cu vecini preoti, care cum fac, cum nu fac, dar isi construiesc casoaiele in acelasi timp cu bisericile.

Cand stateam la bloc, si fratele meu cel mai mic s-a nascut, parintii au fost nevoiti sa se mute cu cel mic in alta camera, pentru ca cel mic, cand plangea "il deranja pe parintele" care statea la un perete distanta. Poftim spirit crestin ... asa ii alunga si Mantuitorul pe copii, cand ii indemna pe ucenici: "lasati copilasii sa vina la Mine, si nu-i opriti, pentru ca Imparatia Cerurilor este a unorca ca ei".
Reply With Quote
  #309  
Vechi 08.05.2017, 11:05:55
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Pai acum nu mai stai la bloc ? Se vede ca esti preot sau copil de preot - te-ai mutat in cine stie ce casa pe care ti-a donat-o o batranica. :)
Reply With Quote
  #310  
Vechi 08.05.2017, 12:24:23
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de pelican1212 Vezi mesajul
Nu am regasit postarea, dar cred ca e un mod de a raspunde evaziv, gen: descurca-te singur, cauta, citeste, citeste, citeste ... . E cam gresita abordarea asta, in ziua de azi, NU mai avem atata timp sa citim, ca in vremea comunista, cand terminai lucrul la 16:00 si restul timpului liber. Ori aveti argumentele, ori ma trimiteti la plimbare.
E unul din cele mai tari lucruri pe care le-am vazut pe forum, te-ai intors dupa aproape 9 ani ca sa raspunzi mesajului ce-ti era adresat atunci.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Teoria Big-Bang-ului il exclude pe Dumnezeu din Creatie neica_nimeni_altul Teologie si Stiinta 59 27.11.2012 12:25:23
Creatie versus evolutie vladstejaru Dogmatica 721 20.10.2012 00:48:42
creatie sau evolutionism? codana Generalitati 11 15.09.2010 19:10:27
Crezi in evolutie? radugherasim Teologie si Stiinta 680 07.03.2010 19:25:54
Evolutie sau involutie? silverstar Generalitati 34 17.02.2007 22:09:45