Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Preotia (Hirotonia)
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #17  
Vechi 30.11.2011, 00:24:50
ioan cezar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
"Cu adevarat, nu doresc moartea pacatosului ci sa se intoarca si sa fie viu"zice Domnul.
Nu putine sunt cazurile in jurul meu de oameni care vin din medii foarte tulburi(rock, desfranare, betii etc) si care, prin Har, s-au transformat in niste oamenii minunati.
Dar durerea cea mare e ca pacatele tineretii ne urmaresc. Ele vin cu scopul de a ne dobori, dar daca il luam pe Domnul ca sprijin ele reusesc doar sa ne smereasca, sa ne mai taie din mandira trufasa.
Ptr orice pacat trebuie platit. Bine ar fi sa terminam de platit aici.Si una din platile dureroase e intalnirea cu oamenii din mediile viciate in care traiam si noi si care odinioara ne erau "camarazi", care apar in viata noastra ca sa ne reaminteasca din ce ne-a scos Domnul.
Da, asa cred si eu, asa e, amar adevar. Slava lui Dumnezeu pentru mila si intelepciunea Lui indreptate spre noi!
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Slujirea profesorului de religie iosif Sectiune dedicata profesorilor de religie 33 30.01.2014 12:55:18
Minunea cu slujirea Sf. Liturghii de catre 3 copii yo_mama_cool Intamplari adevarate 4 14.08.2013 21:40:32
Despre slujirea lui Dumnezeu mihailt Generalitati 13 31.01.2012 15:18:33
"Slujirea aproapelui și egalitatea creștină în Biserică" de la Mitropolia Olteniei mihailt Generalitati 0 18.01.2010 16:07:41