Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #2081  
Vechi 20.12.2011, 11:18:45
valentin.viliga's Avatar
valentin.viliga valentin.viliga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2008
Locație: arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 467
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
Nu e domnia-sa. Sunt eu si nu ma identific cu presedintele cultului penticostal.
Acum, ca am lamurit aceste aspecte, as dori sa reformulez intrebarea pe care am pus-o si la care nu am primit raspuns:
"De ce, in adunarile penticostale, toti cei care au "darul" limbilor vorbesc in public, tare, striga, fara sa talmaceasca nimeni (stim ca Pavel interzice cu desavarsire asta)".
Atunci de ce folositi la avatar o poza a domniei sale?
__________________
valentin_top_bizant
  #2082  
Vechi 20.12.2011, 11:21:38
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de valentin.viliga Vezi mesajul
Atunci de ce folositi la avatar o poza a domniei sale?
Dar daca facem o analiza, putem vedea ca multi useri folosesc poze ale diferitelor personalitati.
Pentru ca mi-e simpatic, de aceea am pus poza domnului Tipei. Am spus clar, ca nu ma identific cu domnul Tipei si nu cred ca vreun forumist a tras concluzia ca insusi domnul Tipei scrie pe acest forum. Suntem de aproximativ aceeasi varsta si chiar, fizic, semanam.
---------------------------------------------------
Acum, ca am lamurit aceste aspecte, putem sa ne intoarcem la lucruri serioase? V-as ruga frumos.
  #2083  
Vechi 20.12.2011, 11:43:39
penticostalul penticostalul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.06.2011
Locație: Intru ceruri, în Hristos Iisus
Religia: Protestant
Mesaje: 530
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
Pentru ca mi-e simpatic, de aceea am pus poza domnului Tipei.
Păi de simpatic ce va este faceti miștocăreala de doi bani la adresa Cultului pe care il conduce?

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
Acum, ca am lamurit aceste aspecte, putem sa ne intoarcem la lucruri serioase? V-as ruga frumos.
Adica la activităti specifice unui troll.
Desigur, eu unul cu placere voi discuta cu dumneavoastra despre „flame”, „offtopic”, „bashing”, „insulting interaction” si toata gama. Dar nu pe acest topic.

Deschideti unul nou la „generalitati” si vorbim cat doriti despre asemenea lucruri serioase...

Last edited by penticostalul; 20.12.2011 at 11:47:52.
  #2084  
Vechi 20.12.2011, 11:56:51
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de penticostalul Vezi mesajul
Păi de simpatic ce va este faceti miștocăreala de doi bani la adresa Cultului pe care il conduce?
Domnule, va rog sa fiti mai respectuos! Eu am venit pe acest forum pentru a discuta lucruri serioase. Daca analizez cultul penticostal o fac pentru ca am ajuns la concluzia ca sunt lucruri demonice acolo. Este dreptul meu. Nu vreti sa raspundeti la intrebari, nimeni nu va obliga!
  #2085  
Vechi 20.12.2011, 12:45:50
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Reiterez intrebarea, si doresc daca se poate un raspuns serios:


"De ce, in adunarile penticostale, toti cei care au "darul" limbilor vorbesc in public, tare, striga, fara sa talmaceasca nimeni (stim ca Pavel interzice cu desavarsire asta)". - 1 Corinteni 14:23
  #2086  
Vechi 20.12.2011, 13:45:43
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
Reiterez intrebarea, si doresc daca se poate un raspuns serios:


"De ce, in adunarile penticostale, toti cei care au "darul" limbilor vorbesc in public, tare, striga, fara sa talmaceasca nimeni (stim ca Pavel interzice cu desavarsire asta)". - 1 Corinteni 14:23
Daca nu apartinei nici unei credinte ,de unde stiti atat de bine Noul Testament?
Nu cred ca ati studiat pt.cultura generala ,daca era asa ati fi citit o singura data si in acest caz nu ati fi tinut minte atatea aspecte.
Poate sunteti chiar cel din poza
  #2087  
Vechi 20.12.2011, 13:51:58
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
de unde stiti atat de bine Noul Testament?
stiu si eu doar cateva versete, domnul "penticostal" stie Scripturile pe dinafara, dar se vede treaba ca nu vrea sa ne explice ce si cum !

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Poate sunteti chiar cel din poza
va asigur ca nu sunt, este un domn pe care-l apreciez foarte mult si chiar mi-as dori sa-i seman (in anumite privinte, nu in toate).
  #2088  
Vechi 20.12.2011, 14:01:13
Geony's Avatar
Geony Geony is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2009
Mesaje: 908
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
"De ce, in adunarile penticostale, toti cei care au "darul" limbilor vorbesc in public, tare, striga, fara sa talmaceasca nimeni (stim ca Pavel interzice cu desavarsire asta)". - 1 Corinteni 14:23

... azi nu mai e nevoie de talmaci, ca la cat "duh sfant" au fiecare dintre ei, cunosc limba in care se vb....din nefericire nu vin la adunarile pentricost. chinezi, turci, americani etc. ca sa fie nevoie de o talmacire....ori gangurelile care le scot pe gura sunt cunoscute, poate si de cei care inca nu au fost intarcati de mama lor....

....ati spus ca striga tare....e evident ca niste fanatici nu au ce sa faca decat sa strige, ca poporul sa retina; e ca un parinte care striga la copilul sau sa priceapa....
__________________
"Fiți treji, privegheați. Potrivnicul vostru, diavolul, umblă, răcnind ca un leu, căutând pe cine să înghită. Căruia stați împotrivă, tari în credință, știind că aceleași suferințe îndură și frații voștri în lume." I Petru 5, 8.
  #2089  
Vechi 20.12.2011, 14:03:20
Geony's Avatar
Geony Geony is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2009
Mesaje: 908
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
va asigur ca nu sunt, este un domn pe care-l apreciez foarte mult si chiar mi-as dori sa-i seman (in anumite privinte, nu in toate).
si cred ca va referiti la cel financia...am auzit cum se imbogateste "sfintia" sa de pe urma fratilor lui...
__________________
"Fiți treji, privegheați. Potrivnicul vostru, diavolul, umblă, răcnind ca un leu, căutând pe cine să înghită. Căruia stați împotrivă, tari în credință, știind că aceleași suferințe îndură și frații voștri în lume." I Petru 5, 8.
  #2090  
Vechi 20.12.2011, 14:03:25
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
stiu si eu doar cateva versete, domnul "penticostal" stie Scripturile pe dinafara, dar se vede treaba ca nu vrea sa ne explice ce si cum !



va asigur ca nu sunt, este un domn pe care-l apreciez foarte mult si chiar mi-as dori sa-i seman (in anumite privinte, nu in toate).
Daca il apreciati ,inseamna ca il cunoasteti.
In acelasi timp nu sunteti de acord cu vorbirea in limbi ,dar dumnealui pe care il apreciati este ,fiind mai marele lor.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre vorbirea cu mortii strajeru Secte si culte 2 09.04.2018 22:32:16
Care este adevarul despre vorbirea in limbi ? petrut-angel Secte si culte 1534 12.03.2018 22:00:37
Vorbirea in limbi - ajutor Archangel Reguli generale de utilizare a forumului 37 03.01.2013 12:16:48
Dilema unui ortodox privind darul vorbirii in limbi la penticostali gpalama Secte si culte 4 29.05.2010 21:11:29
DESPRE VORBIREA IN LIMBI Ioan_Ciobota Generalitati 4 24.03.2010 17:09:10