Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 13.01.2015, 23:51:05
Demetrius Demetrius is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.987
Implicit

Citat:
În prealabil postat de orbital Vezi mesajul
Recent,intr-o noapte,am parasit corpul fizic si am zburat (uneori mi se mai opreste inima pt cateva momente existand si argumente madicale) intr-o alta lume, feerica,de nedescris dand din coate(ulterior am constientizat ca pot fi aripi).O stare de fericire suprema am trait,nu se poate zugravi prin cuvinte..Apoi m-am trezit gafaind cumplit.
Simplu si cuprinzator!
Ma bucur pentru tine si pentru sentimentele pe care le traiesti izvorate din aceasta experienta, iar asta te poate conduce mai tarziu, daca vei muncii pentru asta, la calatorii in afara corpului in stare de veghe, in urma carora vei vedea lumea "adevarata", asa cum este ea in realitate, dar pentru asta ar trebui sa fii foarte curat duhovniceste(sa ai protectie) ca sa nu te atace toate relele pa care le vei intalni.




P.S. Ce-ai vrut sa spui, cum vine treaba cu 7-8 copii?
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #22  
Vechi 14.01.2015, 00:05:30
crinrin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Cineva care ar avea parte de "rapiri" in stare de veghe sau in somn, ca rod al nivelului sau duhovnicesc, n-ar da fuguta pe un forum sa vorbeasca despre asta.
orbital, nu da de veste la psihiatrie ci la duhovnic, sa te scape de inselare!

Ai aici un articolul ajutator - Levitatia, intre sfintenie si vrajitorie! - Teodor Danalache - http://www.crestinortodox.ro/editori...ie-145385.html

Last edited by crinrin; 14.01.2015 at 00:09:30.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 14.01.2015, 16:05:15
orbital orbital is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2015
Mesaje: 22
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Ma bucur pentru tine si pentru sentimentele pe care le traiesti izvorate din aceasta experienta, iar asta te poate conduce mai tarziu, daca vei muncii pentru asta, la calatorii in afara corpului in stare de veghe, in urma carora vei vedea lumea "adevarata", asa cum este ea in realitate, dar pentru asta ar trebui sa fii foarte curat duhovniceste(sa ai protectie) ca sa nu te atace toate relele pa care le vei intalni.




P.S. Ce-ai vrut sa spui, cum vine treaba cu 7-8 copii?
Vanat am Fost toata viata,cum de altfel santem toti Speranta e la Dumnezeu.


Acum am 7 dar in f scurt timp voi avea 8
Stima!
Reply With Quote
  #24  
Vechi 14.01.2015, 17:27:33
orbital orbital is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2015
Mesaje: 22
Smile

Citat:
În prealabil postat de crinrin Vezi mesajul
Cineva care ar avea parte de "rapiri" in stare de veghe sau in somn, ca rod al nivelului sau duhovnicesc, n-ar da fuguta pe un forum sa vorbeasca despre asta.
orbital, nu da de veste la psihiatrie ci la duhovnic, sa te scape de inselare!

Ai aici un articolul ajutator - Levitatia, intre sfintenie si vrajitorie! - Teodor Danalache - http://www.crestinortodox.ro/editori...ie-145385.html



Nici pomeneala de nivel duhovnicesc in cazul meu,sant un simplu fost puscarias,un parlit!!!
Cat despre preot ,de ce sa ma adresez unui singur om? Mai multe minti mai multe anvataturi

Cu inselarea nu-i clar ce anselare? Luminati-ma va rog !
Reply With Quote
  #25  
Vechi 14.01.2015, 17:27:38
Demetrius Demetrius is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.987
Implicit

Citat:
În prealabil postat de orbital Vezi mesajul
Vanat am Fost toata viata,cum de altfel santem toti Speranta e la Dumnezeu.


Acum am 7 dar in f scurt timp voi avea 8
Stima!
Sa-ti dea Dumnezeu binecuvantare si sanatate tie si la toti cei ai casei tale!
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #26  
Vechi 14.01.2015, 19:36:05
orbital orbital is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2015
Mesaje: 22
Implicit Sugestie!

Recomand cu ardoare un experiment:


Descarcati melodia MILUIESTE-MA DUMNEZEULE cantata de corul Madrigal format mp3,flac,audio, dati repet la player si ascultati-o pe intuneric,in noapte ......fara tv,monitor aprinse.


Multumesc anticipat!
Reply With Quote
  #27  
Vechi 14.01.2015, 21:13:43
crinrin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de orbital Vezi mesajul
Nici pomeneala de nivel duhovnicesc in cazul meu,sant un simplu fost puscarias,un parlit!!!
Cat despre preot ,de ce sa ma adresez unui singur om? Mai multe minti mai multe anvataturi

Cu inselarea nu-i clar ce anselare? Luminati-ma va rog !
Domnule care spui ca ti-ai parasit corpul si ai zburat dand din coate intr-o lume feerica, dupa care te-ai trezit gafaind cumplit, ai chef de glume? Daca-i asa, nu-i bai.

Mai grav ar fi sa te vezi nevoit sa lupti cu inselarile diavolesti, daca ai avut intr-adevar parte de acea experienta "gafaitoare", cu atat mai mult cu cat o iei de buna si refuzi sfatul unui duhovnic.

Fa tu mai bine testul smereniei si mergi la un duhovnic ortodox! Vei fi surprins sa vezi ce rezultate va da acest "experiment"!

Last edited by crinrin; 14.01.2015 at 21:15:51.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 14.01.2015, 22:11:05
orbital orbital is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2015
Mesaje: 22
Smile

Citat:
În prealabil postat de crinrin Vezi mesajul
Domnule care spui ca ti-ai parasit corpul si ai zburat dand din coate intr-o lume feerica, dupa care te-ai trezit gafaind cumplit, ai chef de glume? Daca-i asa, nu-i bai.

Mai grav ar fi sa te vezi nevoit sa lupti cu inselarile diavolesti, daca ai avut intr-adevar parte de acea experienta "gafaitoare", cu atat mai mult cu cat o iei de buna si refuzi sfatul unui duhovnic.

Fa tu mai bine testul smereniei si mergi la un duhovnic ortodox! Vei fi surprins sa vezi ce rezultate va da acest "experiment"!



Tin cont ca sinteti parte femeeasca (purtatoare de prunci) si n-o sa va raspund asa cum sant tentat s-o fac...

Noapte buna!
Reply With Quote
  #29  
Vechi 15.01.2015, 21:57:46
Pelerin spre Rasarit
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Minunea Eminescu

Sara pe deal
Reply With Quote
  #30  
Vechi 16.01.2015, 05:28:24
forever... forever... is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.09.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 274
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Pelerin spre Rasarit Vezi mesajul
Mulțumim!

Ce bine că ne mai aducem aminte de Eminescu...
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare