Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afişare
  #21  
Vechi 18.09.2006, 14:05:07
sovidiu sovidiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.08.2006
Mesaje: 357
Implicit

parca suntem in telefonul fara fir si trenurile fara gara, masonii, si iar masonii, pai masonii au facut statele moderne scotzandu-le din sclavagism, masonii s-au impotrivit deviatzionismului papal, masonii au facut constitutzia americana, si voi tot le dati in cap, ca sunt evrei la baza si au un cult satanic... si ce ma intereseaza pe mine de astia, ca cetatzean din bobor, deci daca ei continua si vor sa castige si sa stapaneasca lumea, foarte bine, ce e lumea mea? Sau nu s-a intamplat mai mereu, cu mici exceptii, ca dupa un tiran rau, shef de sclavi, criminal si crud, detronat ori executat, sa-i urmeze unul si mai perfid? Iar Holocaust precis a fost, si nu se numeste genocid, ci ceva mai rau, nedenumit inca. Acuma ca si Romania a participat la asta, ma cam indoiesc, desi dovezi de munca fortzata la noi in tzara si trenuri care nu mergeau via Berlin ci via Basarabia exista dar nu stiu daca erau pline de evrei romani sau cu evrei emigrantzi sau transfrontalieri, oricum asta nu poate fi o scuza, dar parca un Rabin din Romania a facut pe langa regina Maria demersuri pentru ca Maresalul Antonescu sa rezolve "problema evreiasca" nu intr-un mod "fascist" si nici "legionar" ci conform cu anumite standarde ale statutului refugiatzilor de razboi... Deci cred ca polemica pe tema mondiala a Holocaustului e departe de a-si fi spus ultimul cuvant, iar problema Holocaustului romanesc cica, inca, se cerceteaza, si nu stiu daca este inca valabila respectiva lege care interzice libera exprimare in aceste probleme "sensibile" pentru cetateni de anumite origini... si ma gandesc ca intr-un fel e corect, desi mie mi se pare abuz legislativ, ca daca ash fi neamtz si s-ar lua cineva de Kant sau Hegal sau ... sau daca ash fi rus si s-ar lua cineva de tzarina Ecaterina sau de Serghei Esenin..., sau daca ash fi ungur si s-ar lua careva de ciardash si gulash ... sau daca ash fi roman (sunt) si s-ar lua careva de ... odata i-ash curma vorba cu un ciomag peste scafarlie... sau l-ash intreba exact aidoma lui Ilarion Ciobanu cand cu o fatza de topor i-a zis unui actor american ce juca si el in filmul Dacii, si care-l jignise ca nu permise sa o ia la dans pe secretara lui, tanara si frumoasa, uitandu-ma urat l-ash intreba, dupa o pauza scurta si muta, "Ce caaaauuutzi tuuuu in muuuuuntziii noooostriiii!? vorba si povestea lui Piersic...
Reply With Quote
  #22  
Vechi 18.09.2006, 14:13:57
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Clausemi
Marius
"Ca lumea este condusa de satanisti,pentru ca asta sunt de fapt masonii."

Gresit...satanistii la randul lor sunt tot o loja masonica...si ei sunt condusi la randul lor de aceeasi organizatie...cu diferenta ca fiecare loja are rolul ei si actiunea ei indreptata spre distrugerea omenirii.
Cum adica satanistii sunt tot o loja,nu exista o astfel de loja,cu aceasta denumire.Satanismul reprezinta adorarea diavolului si asta fac masonii.Dar bineinteles ca ei sunt satanisti nedeclarati,secreti sau mai nou discreti.Tocmai in asta consta inselarea celor cu credinta slaba,ca ei se ascund nu sunt pe fata,stii vorba aceea:"pe afara-i vopsit gardul si inauntru-i leopardul".Aceeasi tactica este folosita de diavol,stapanul lor sa zic asa,care vrea sa faca omul sa creada ca el nici nu exista,si deci neexistand nu are ipotriva cui sa lupte si de ce sa se teama.Scopurile declarate ale masonilor sunt cele filantropice,insa scopurile reale,de care nici unii dintre ei nu sunt constienti,sunt subjugarea si distrugerea lumii.Ei sunt inaintemergatorii antichristului.Si acum revenim iar la evrei,pentru ca in Biblie scrie ca antichristul va fi un evreu,nascut dintr-o femeie desfranata,iar in acesta va intra diavolul.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 18.09.2006, 14:17:09
Clausemi
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Rusu_Tiberiu
iar incerci sa ma atragi intr-un labirint de logica circulara claudia.
daca eu nu cred atunci El nu poate interveni sau ce ?
nu depinde ma de mine. depinde de EL. sa ma faca pe mine sa dispar si sa ramana cei buni. e bun asa ? nu e bun nici cum. oricum o intorci e vina noastra si EL ne vrea binele iar noi suntem de vine ca spuntem pacatosi. si probabil ca asa e..
..cine le mai stie si pe astea..
Dar tu de asta crezi ca te-a creat?ca sa te faca sa dispari cand tu mare fiind ii anulezi existenta?..El te iubeste prea mult si iti da sanse la nesfarsit sa-ti revii din amorteala...el nu a creat lumea sa o distruga...ci sa o faca partasa IUBIRII LUI...iar asta se poate numai daca iti doresti acest lucru,pt ca ti-a lasat libertate sa alegi si sa faci ce-ti place...deci,sincer nu inteleg de ce te superi cand El te lasa ?...Incearca sa folosesti libertatea ta alegand sa comunici cu El si sa fii atent la ce-ti raspunde...atunci va fi mai simplu sa ne intelegem si noi...
Nu ca nu ne-am intelege si asa...;)
Reply With Quote
  #24  
Vechi 18.09.2006, 14:21:22
Clausemi
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Marius
Da exista aceasta loja masonica...desigur ca nu se si numeste asa...dar este dedicata satanistilor...si cand spun satanisti nu ma refer la tinerii rebeli care umbla ca mustele ametite ascultand nu stiu ce gen muzical si drogandu-se ca sa para mai interesanti...ci ma refer la organizatia satanica care isi are inceputul in suedia iar la ora acuala marele sediu este in america
Reply With Quote
  #25  
Vechi 18.09.2006, 14:48:59
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Clausemi
Marius
Da exista aceasta loja masonica...desigur ca nu se si numeste asa...dar este dedicata satanistilor...si cand spun satanisti nu ma refer la tinerii rebeli care umbla ca mustele ametite ascultand nu stiu ce gen muzical si drogandu-se ca sa para mai interesanti...ci ma refer la organizatia satanica care isi are inceputul in suedia iar la ora acuala marele sediu este in america
Multumesc pentru lamuriri.Recunosc ca asta nu stiam.Oare de ce nu ma mir ca are marele sediu in America?
Reply With Quote
  #26  
Vechi 18.09.2006, 22:05:56
claudia claudia is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2005
Mesaje: 6
Implicit

Dumnezeu nu este ceea ce isi inchipuie fiecare ca este.Viata adevarata nu este ceea ce credem noi ca trebuie ori ar trebui sa fie.Fiecare detinem felii de adevar,adica adevaruri relative care iau forme diferite privindu-le din unghiuri diferite.Important este sa intelegem Adevarul nerelativ,"Eu sunt Calea,Adevarul si Viata"a spus Iisus.Nu-l putem intelege presupunind noi ce este.Trebuie sa scapam de relativitatea noastra ca sa pricepem Absolutul lui Dumnezeu."Eu sunt Cel ce Sunt",asa trebuie sa-L cunoastem.Dar asta implica neaparat o curatire a noastra interioara sufleteasca,mentala,o transformare a noastra prin ascultarea de Dumnezeu.Poruncile Domnului nu sunt date degeaba,ele au tocmai scopul transfigurarii noastre interioare ca sa putem primii Adevarul lui Dumnezeu.Daca mie imi trimite Domnul din intelepciunea Lui ,iar sufletul si mintea mea nu sunt curatate,linistite ca apa de munte,incep sa rastalmacesc ceea ce mi se ofera pt ca nu inteleg sensul Adevarat a ceea ce mi se spune.Sf Parinti spun ca ne este de folos sa renuntam la noi insine ca sa-L pricepem pe Domnul.Renuntarea asta nu inseamna ca te anulezi ca persoana,ci renuntarea la relativitatea noastra,o curatire launtrica.Toate astea nu se pot intimpla decit daca omul isi da acordul,daca alege calea asta constient.Nu avem cum sa intelegem Absolutul numai cu mintea.Mintea noastra este limitata,neincapatoare.Cum sa incapa Cel Necreat in ea? Dumnezeu este in principal Iubire,iar iubirea isi are lacasul in inima.Dumnezeu poate incapea in inima noastra curatita de impuritatile vremurilor,calea catre El este sa ne deschidem sufletele catre El,sa incercam sa-L iubim,nu sa ne sufocam sufletele cu indoieli si necredinta.Trebuie sa avem curaj.Dumnezeu se descopera fiecaruia dupa credinta lui.Atunci n-am mai fi nevoiti sa facem atitea presupuneri in ceea ce priveste viata asta,raspunsurile ni s-ar revela de la sine.Problema suntem doar noi.Noi gresim.Nu El.Suntem niste amnezici,nascuti aici,am uitat complet cine suntem,rostul nostru in lumea asta,adevarata noastra casa,"Acasa noastra",nu ne mai dorim cu adevarat impartasirea cu Dumnezeu care reabiliteaza complet fiinta umana,ci ne multumim cu lucruri banale, marunte,impartasirea cu noi insine.....asta aduce moarte sufletesca.Ne suntem suficienti noua insine...."demult stiam si eu sa zbor,dovada n-am insa mi-aduc aminte"..
Reply With Quote
  #27  
Vechi 19.09.2006, 16:34:11
Alexandr_Bazil Alexandr_Bazil is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.05.2006
Mesaje: 352
Implicit

Mi se pare cam subreda toata povestea cu holocaustul... sa fim seriosi...daca cifra de 6 milioane ar fi reala ar fi insemnat ca populatia evreilor in lume s-ar fi marit cu aproape 10 milioane in sub 10 ani....ceea ce e cam greu de crezut(la vremea respectiva existau undeva sub 20 de milioane de evrei din cate am inteles). In schimb au fost multe victime, chiar daca lagarele erau si simple tabere de munca cum sustin unii...nu erau tocmai conditii de lux...cei slabi(copii, bolnavi, batrani) probabil ca mureau...sa nu punem si toti cei executati din diverse motive. Nu a fost prima si nici ultima greseala a umanitatii. Milioane au murit ucisi de soldatii aliati in al doilea razboi mondial, sau in lagarele stabilite de acestia, in atacul nuclear, etc. Si in ziua de azi exista multi care sufera si vor exista in continuare. Cel putin pana omenirea e indeajuns de matura cat sa nu fie ghidata de interesele egoiste a unor oameni orbi... Va ganditi toti la schimbat lumea, dar de fapt trebuie oameni insisi sa se schimbe.

In legatura cu masonii mi se pare stupid cat de mult ii ataca si hartuiesc unii...in special cand nu au nici un sfert din puterea care multi si-o imagineaza ca o au. Conduc lumea? Amuzant...dar au apus de mult vremurile in care erau aproape...ma indoiesc sincer ca ei mai au acum puterea care o aveau acum cativa ani, par de ceva timp o organizatie din ce in ce mai slaba. Au inca putere chiar si la nivel mondial, dar au si competitie, unii chiar cred ca sunt condusi si masonii din umbra si doar cei cu cele mai inalte grade au ceva putere reala. Nu pot spune sigur cat de puternici sau slabi sunt, dar va garantez ca nu vor sa il distruga pe Dumnezeu, sau ce mai cred unii. Daca sunt sau nu impotriva bisericii nu stiu, desi multe organizatii, chiar si unele pacifiste si umanitare sunt impotriva bisericilor din motive evidente:ura religioasa, mentalitatea anti-progresista, accentul pus pe puterea clericilor, etc. In schimb daca va place sa o recunoasteti sau nu, cele mai mari progrese politice din istoria moderna, au fost facute de ei. Chiar si romania, ce unii cred ca va fi distrusa de masoni, a fost ajutata de multe ori de masoni.
In legatura cu legaturile dintre masonerie si satanism, nu sunt altceva decat niste acuzatii aduse de biserica, care incearca cumva sa isi lege toate miscarile si grupurile pe care le atace si sa le bage intr-o singura oala... yoga-satanica, masonii-satanisti, x e satanic, y la fel...deci toti fac parte din aceeasi grupare satanica la radacini...
Claudia mi se pare ciudat ca zici inca de la inceput ca Dumnezeu nu e ceea ce isi inchipuie fiecare, vorbesti despre relativitatea parerilor noastre, cu totul de acord pana aici, iar apoi ne dai "adevarul nerelativ"...ma bucur ca exista oameni atat de profunzi si de inteligenti incat sa lumineze prostii innecati in propria lor relativitate, cu adevarul absolut pe care il detin. Iti multumesc sincer.
Sunt de acord totusi la anumite puncte: mai devreme sau mai tarziu cu totii gasim adevarul, sau macar speram.

Scuze pentru replica intinsa
Reply With Quote
  #28  
Vechi 20.09.2006, 11:41:31
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locaţie: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Pt Alexandr_Bazil

Eu cred ca acum mai mult ca oricand masonii sunt stapanii lumii,ei conduc lumea ,sunt infiltrati peste tot,ACUM CRED CA DETIN CEA MAI MARE PUTERE.De fapt ei sunt organizati in diferse loji,sub-loji si organizatii paravan (sub care se ascund.)Lojile inferioare,masonii de grad mic se poate sa nu fie constienti toti de scopurile satanice ale masoneriei.Cred ca multi masoni cred ca fac parte dintro societate filantropica,care lupta pt drepturile omului,sau fac parte dintro societate culturala etc.Dar cand vor inainta in gradele masonice isi vor da seama ca de fapt MASONERIA ESTE O SOCIETATE SATANICA,CARE ESTE CONDUSA DE EVREI (CEI CU GRADELE 30-33),SI ARE CA SCOP INSTAURAREA NOII ORDINI MONDIALE,IN CARE VA FI O RELIGIE UNICA SINCRETISTA,DE TIP NEW AGE,RELIGIA LUI SATAN.
Au fost masoni de grad 33 care s-au lasat de masonerie: EX-MASONUL DE GRADUL 33 JAMES SHAW SE CONFESA :« AM FOST SCLAVUL CELUI MAI MARE,CELUI MAI AGRESIV SI MAI DIAVOLESC CULT DIN LUME : MASONERIA » !!!!!!!!!!!


Ca si masonii de grade inferioare sunt condusi din umbra de cei de grade superioare (30-33) si de lojile evreiesti masonice ,aici ai dreptate.Dar nu ai dreptate cand zici ca legaturile dintre masonerie si satanism sunt doar simple acuzatii ale Bisericii.Aici te contrazic.
« Se stie ca MASONERIA este biserica lui satan,iar minciuna este religia ei »
« Marele Arhitect al Universului in onoarea caruia arde tamaia lojilor si atelierelor (masonice) nu este Dumnezeu ci ingerul luminii luciferice,spiritul focului gheenei, ESTE SATAN »DIN CUVANTAREA VENERABILULUI LA PROMOVAREA IN GRADUL 25).

Deci vezi ca la “nivel inalt”,cei care au grade mari stiu ca MASONERIA ESTE BISERICA LUI SATAN.

ALBERT PIKE,FONDATORUL MASONERIEI DE RIT SCOTIAN IN SUA IN 1801,INTR-O CONFERINTA TINUTA IN FATA UNOR MASONI DE GRAD 22 ZICE :
“LUCIFER ESTE DUMNEZEU !!! ,DAR,DIN PACATE,SI ADONAI (IISUS) ESTE DUMNEZEU.O LEGE STRABUNA SPUNE CA NU EXISTA LUMINA FARA UMBRA ,FRUMUSETE FARA URATENIE,ALB FARA NEGRU,ASTFEL CA ABSOLUTUL EXISTA IN 2 DUMNEZEI.ADEVATA RELIGIE FILOSOFICA ESTE CREDINTA IN LUCIFER ;LUCIFER ESTE DUMNEZEUL LUMINII SI CEL AL FAPTELOR BUNE,IN FOLOSUL OAMENILOR IN TIMP CE ADONAI (IISUS HRISTOS) ESTE DUMNEZEUL INTUNERICULUI SI AL RAULUI “!!!

Deci uite ca masonii de grad inalt care practica magia neagra in lojile lor satanice,si care se inchina diavolului sunt impotriva lui DUMNEZEU SI A LUI IISUS HRISTOS,DECI AUTOMAT SI IMPOTRIVA BISERICII CRESTINE.
Doar naivii,nestiutorii mai pot sa creada ca masoneria este o ascociatie caritabila,filantropica ,doar cei care sunt pacaliti de masoni.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 20.09.2006, 11:42:58
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locaţie: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Pt Alexandr_Bazil

CARACTERUL ANTICRESTIN ALMASONERIEI :

INCOMPATIBILITATEA DINTRE RELIGIA CRESTINA SI MASONERIE
Nationalistul francez Roger Lambelin scria :
« Lojile masonice au fost infiintate de evrei,pt a le servi in lupta anticrestina.Intr-o zi popoarele crestine dezbinate de evrei si invrajbite prin presa si literatura bolnava ,la adapostul liberalismului,prin alcoolizare,provocarea unei crize universale si degenerare a crestinilor prin lovituri de stat in diverse tari,vor ajunge la un guvern universal condus de evrei »
RELIGIA ESTE FOLOSITA DE MASONI DOAR CA UN INSTRUMENT PT A CONTROLA MASELE.Este vorba de manipularea naivilor ce se lasa atrasi de oculta si fac enorma eroare de a se lasa cooptati.Se spulbera astfel confuzia creata de formulari de tipul : »Marea loja nationala Romana are principii crestine si nu admite desfasurarea sedintelor in loje,decat daca pe masa din fata venerabilului se afla o Biblie,deschisa la Evanghelia Sfantului Ioan. »

CITATE DIN CUVANTARILE UNOR MASONI :
« EVANGHEKLIILE TREBUIE ARSE PT CA PAGANISMUL ESTE MAI PUTIN PERICULOS PT CREDINTA MASONICA DECAT CRESTINISMUL »(RABINUL TARPHON)
« RAZBOI LUI DUMNEZEU,URA LUI DUMNEZEU » (LAFARGUE,LA CONGRESUL INTERNATIONAL MASONIC DE LA BRUXELLES)
« INFAMUL ESTE DUMNEZEU,TREBUIE SA ZDROBIM INFAMUL ! »(DE LANESSAN,fost ministru in Indochina)
« RAZBOI DE MOARTE CRESTINISMULUI.TREBUIE SA EXTIRPAM LEPRA DEVORANTA A CERSTINISMULUI « (MASONUL EVREU GAMBETTA)

DESCRESTINAREA LUMII ,LA ACEASTA SE REDUCE ACTIUNEA FRANCMASONILOR CONTEMPORANI (SI PAGANIZAREA EI PRIN RELIA SATANICA DE TIP NEW AGE).

« FRANCMASONERIA ESTE O ORGANIZATIE PE FATA CONTRA BISERICII CRESTINE,IN SPECIALIN AMERICA.MULTI (NAIVI) PRIVESC MASONERIA CA CEVA SINONIM CU CRESTINISMUL ;IN REALITATE EA NU ESTE SINONIMA CU CRESTINISMUL,NICI CA MORALA ,NICI CA ETICA.MASONERIA NU ARE NIMIC COMUN CU BIBLIA .FRANCMASONERIANU ESTE CRESTINISM ,NICI O SUBSTITUTIE A LUI « ( JAMES SHAW,EX-MASON DE GRAD 33). (D e fapt masoneria are de-a face cu dracul : »FRANCMASONERIA ESTE BISERICA LUI SATAN » (TILLOY »Le peril judeo-maconique »)
« MINCIUNA ESTE RELIGIA MASONERIEI,SATAN DUMNEZEUL EI.MARELE ARHITECT AL UNIVERSULUI IN ONOAREA CARUIA ARDE TAMAIA LOJILOR SI ATELIERELOR NU ESTE DUMNEZEU,ESTE INGERUL LUMINII LUCIFERICE » (DIN CUVANTAREA VENERABILULUI LA PROMOVAREA IN GRADUL 25)

VOLTAIRE SI D-ALEMBERT MASONI DE GRAD MARE SE SALUTAU « INTRU BELZEBUT « (REGELE DEMONILOR) SI « INTRU LUCIFER ».

VOLTAIRE SCRIA : »RELIGIA CRESTINA ESTE O RELIGIE INFAMA,O HIDRA MARSAVA,UN MONSTRU PE CARE TREBUIE CU O SUTA DE MAINI INVIZIBILE (MASONERIA DIN LUME) SA-L STRIVEASCA… SA ZDROBIM ,ZDROBITI INFAMUL » (ACESTA FIIND DUMNEZEU).


« NIMICIREA PENTRU TOTDEAUNA A IDEEI CRESTINE » (Circulara Marelui Orient-loja masonica- din Franta catre lojile fiice din lume ,inclusiv Marele orient al romaniei si Marea Loja Nationala).

« DESCRESTINAREA LUMII PRIN TOATE MIJLOACELE,MAI ALES STRANGULAND CRESTINISMUL,CATE PUTIN,PRIN LEGI CONTRA CLERULUI ;ACESTA ESTE SCOPUL NOSTRU IN FELUL ACESTA SE VA AJUNGE LA LICHIDAREA BISERICILOR.GRATIE INSTRUCTIEI LAUICE VOM AVEA O GENERATIE ATEE (Conventia secreta din 1879)

« RAZBOI DE MOARTE CRESTINISMULUI « (Fr. Viviani)

Adam Weishaupt ,seful masonilor din Bayern lua hotararea la Frankfurt de condamnare a lui Ludovic al XVI-lea prin vestita sentinta : »CU INTESTINELE ULTIMULUI PREOT SA STRANGULAM PE ULTIMUL REGE »


IUDAISMULUI,CA SA POATA DARAMA CRESTINISMUL,I-A TREBUIT ACEASTA ASOCIATIE,ACEASTA PARGHIE-FRANCMASONERIA.IN GANDIREA SATANEI SINAGOGA ARE O PARTE IMENSA.SATAN CONTEAZA PE EVREI PENTRU A GUVERNA MASONERIA,ASA CUM CONTEAZA PE MASONERIE PT A DISTRUGE BISERICA LUI HRISTOS.CABALA A FOST REGINA IN LOJILE SECRETE,IAR SPIRITUL EVREIESC A FOST REGE IN TEMPLELE MASONICE.CELOR CE SUNT DOTATI CU INTELIGENTA LE ESTE PRESCRIS STUDIUL CABALEI,IGNORANTILOR SPIRITUL EVREIESC.CABALA DOGMATIZEAZA SI FACE DIN ACEASTA FILOZOFIE O METAFIZICA,METAFIZICA LUI LUCIFER.

Si daca vrei sa citesti mai multe despre caracterul anticrestin al masoneriei si despre legatura dintre masonerie si ucultism,magie neagra,satanism si inchinare la Lucifer intra pe : HTTP://DESPREMASONERIE.GO.RO/PRECIZARI.HTML
Reply With Quote
  #30  
Vechi 20.09.2006, 13:03:16
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locaţie: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Pt Alexandr_Bazil

PRINCIPALELE ORGANIZATII PARAVAN ALE MASONERIEI:
1. GRUPUL BILDERBERGER;
2. CFR (Council of Foreign Relations=Consiliul Relatiilor externe);
3. „COMITETUL CELOR 300”;
4. COMISIA TRILATERALEI;
5. „CLUBUL DE LA ROMA”;
6. O.N.U. (ORGANIZATIA NATIUNILOR UNITE);
7. NATO;
8. „MASA ROTUNDA”;
9. „UNITA FAMILIE”.

1. GRUPUL BILDERBERGER:
Acest grup reprezinta una din cele mai puternice organizatii internationale ale „mondialistilor”, ce militeaza pentru crearea unui GUVERN MONDIAL si o ARMATA GLOBALA, sub comanda ONU.
Organizatia strange intre randurile ei pe multi dintre cei mai bogati oameni din lume,politicieni si militari,personalitati ale culturii,economiei,stiintei si mass media, LEGATI PRIN JURAMANT MASONIC. Si ca sa se inteaga ce inseamna un JURAMANT MASONIC (SATANIC),si cine sunt cu adevarat masonii, voi da 2 citate din cuvantarea unui MASON la promovarea in gradul 25 !: « Se stie ca MASONERIA este biserica lui satan,iar minciuna este religia ei »
« Marele Arhitect al Universului in onoarea caruia arde tamaia lojilor si atelierelor (masonice) nu este Dumnezeu ci ingerul luminii luciferice,spiritul focului gheenei, ESTE SATAN »DIN CUVANTAREA VENERABILULUI LA PROMOVAREA IN GRADUL 25).

GRUPUL BILDERBERGER s-a constituit im 1954 ,in hotelul „De Bilderberger” situat pe coasta Olandei.Intalnirile grupului au loc in fiecare an in cel mai strict secret.In 1990 intalnirea s-a petrecut la Baden-Baden (RFG) unde s-a discutat planul Marshall pt refacerea fostelor republici sovietice .In 1992 a avut loc o intalnire in Franta ,unde tema principala a fost AGENDA 2000 sau constituirea REGIMULUI MONDIAL ,la care s-au adaugat :marirea impozitelor,finantarea ONU prin marirea taxelor la carburanti,introducerea impozitului ecologic,proiectul PATRIOTISMULUI LIMITAT; s-au trecut in revista programele PORNOGRAFICESI FILMELE DE TEROARE SI CRIMA,CONSUMUL DE DROGURI,EXPLOZIA HOMOXEXUALITATII.
Deci iata de ce la televizor apar atatea filme de teroare si crima,de ce s-au inmultit consumatorii de droguri ,de ce HOMOXEXUALITATEA s-a raspandit atat de mult (in mass media vezi din ce in ce mai multe emisiuni in care li se ia apararea homoxexualilor,lesbienelor,transsexualilor).De ce daca te iei de homosexuali esti condamnat,esti terorist esti …
Totul este controlat,este pus la cale in LOJILE MASONICE.

Cativa dintre membrii GRUPULUI BILDERBERGER:Giovani Agnelli (seful firmei Fiat), Zbigniew Brzezinski (unul din creatorii TRILATERALEI,unul dintre cei mai importanti agenti ROCKEFELLER); George Bush (ex-sef CIA,ex CFR-sef,membru al comitetului celor 300 );Bill Clinton (membru al Trilateralei si CFR); Nelson ROCKEFELLER, Baron Edmund de ROTSCHILD)….



2. CFR (Council of Foreign Relations=Consiliul Relatiilor externe)

Mai e cunoscuta si sub denumirea de “the Establishment “ sau “Regimul invizibil “ sau “Ministerul Rockfeller pentru afaceri externe” . Toti presedintii SUA ,pana la Ronald Reagan,au fost membrii ai CFR deci au fost masoni.
CFR a contribuit la predarea Chinei in mainile comunistilor ; a ajutat Uniunea Sovietica pt castigarea celui de-al doilea razboi mondial ,avand grija in acelasi timp sa se evite o confruntare directa intre USA si URSS.
Din CFR au derivat ONU,IPR (Institute of the Pacific RIM) si FPA (Foreign Policy Association); tot CFR a organizat “National Security” cu cele 3 servicii :CIA (Central Inteligence Agency), NSA (National Security Agency ) si NSC.


3. CLUBUL DE LA ROMA (CLUB OF ROME) :
Denumirea sa nu are nimic de-a face cu orasul Roma ,Vaticanul sau Biserica catolica.
In spatele CLUBULUI DE LA ROMA stau”COMITETUL CELOR 300 si BLACK NOBILITY.
Obiectivele CLUBULUI sunt de-a dreptul terifiante:
-Unificarea lumii si constituirea unui GUVERN MONDIAL format dintr-o elita masona;
-introducerea in capul oamenilor a ideei ca nationalismul si patriotismul sunt cauza tuturor relelor inclusiv a razboaielor,facandu-I sa renunte la suveranitatea nationala si sa accepte Noua Ordine Mondiala, aducatoare de “pace” ;
-modificarea hartii lumii prin constituirea a 10 regiuni in cadrul carora Rusia poarta nr 5 avand inglobate Romania si celelalte tari ex-socialiste satelite ;
-« CLUBUL DE LA ROMA » isi propune sa realizeze o contiinta globala,cu o « biserica « unica,in care fiecare individ sa-si de-a seama ca unitatea de baza a cooperarii umane s-a mutat de la nivel national la nivel global .NOUA ORDINE MONDIALA prevede ca omul sa fie sclavul total al Guvernului Mondial care-i cere maximum de efort ,si in schimb il hraneste,il imbraca,il cazeaza,cata vreme este producator dupa care urmeaza euthanasia ;
-dand « nationalismul » in mana asa-ziselor partidelor extremiste – in realitate creatii ale regimurilor comuniste, socializate,fiind sub comanda « mondialistilor » (masonii)- in sanul populatiei apare repulsie si reticenta pt aceste valori, aruncand-o astfel in bratele « mondialistilor » (masonii)
-Noua religie in GUVERNUL MONDIAL,cu elemente satanice si oculte (PARAPSIHOLOGIE, YOGA, CREDINTA IN REINCARNARE, ASTROLOGIE ETC) va fi cea a NOII ERE (NEW AGE) ;
-Un aspect terifiant in activitatea « Clubului » este programul de asanare rasiala cuplat cu reducerea la 2,5 miliarde de oameni a populatiei globului, ceea ce va permite dominarea unei ELITE MASONICE asupra unei mase de executanti educati in spiritul NOII ORDINI MONDIALE si a RELIGIEI LUI SATAN (NEW AGE) .

Se considera ca masoneria actuala are la indemana pt exercitarea puterii un nr de 2500 de organisme si organizatii guvernamentale.Dintre organizatiile criptice si de cea mai mare eficienta in efectul de dinformare al marelui public privind masoneria (datorita implicarii lor in activitati umanitare,culturale,sportive) sunt CLUBURILE LIONS si ROTARY.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
sa continui sau nu relatia... ada03 Nunta 50 14.01.2011 23:08:44
Relatia mea cu Dumnezeu The_Fallen Despre Sfanta Scriptura 21 27.06.2010 18:40:35
Relatia dintre fotografie si iconografie cod_gabriel Generalitati 15 12.02.2009 12:17:19
Despre holocaust Thesalia Generalitati 4 19.10.2008 18:32:29
ACUM IN DIRECT LA TV - RELATIA OM DUMNEZEU cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 2 20.01.2007 23:51:39