Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 05.10.2010, 20:38:21
Aurelia2010 Aurelia2010 is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.03.2010
Mesaje: 38
Implicit A aparut o Manastire care nu asculta de BOR pentru erezia ecumenismului

Citind pe forumuri, am aflat ca a aparut o noua Manastire, ridicata in cinstea Sf. Ioan Maximovici, care nu asculta de Patriarhia Romana tocmai pentru erezia ecumenismului. In site-urile preotilor acestei Biserici Ortodoxe Traditionale, am aflat multe articole impotriva ecumenismului si a ereziilor la care este partasa ierarhia oficiala. Manastirea este construita in 2009, inca nu a fost terminata, dar preotii de acolo slujesc in Biserica din luna august.
FOTO http://www.vremeanoua.ro/wp-content/...stire-copy.jpg
Aceasta manastire se afla in satul Copaceana, din judetul Vaslui. Staretul este parintele Arhimandrit Serafim.
Din anunturile publicate in pagina de stiri a manastirii, am putut retine ca luna aceasta va fi hirotonit un Episcop pentru aceasta manastire, probabil de catre o Biserica de Stil Vechi, din Rusia, dupa cum scria acolo, dar care este separata de Patriarhia Moscovei, tot pentru erezia ecumenismului. Sinodul este condus de un Mitropolit pe nume Damaschin FOTO http://veniaminilie.files.wordpress..../10/foto_2.jpg
Ziarele au scris mult impotriva celor ce au construit manastirea aceasta. Se intelege destul de clar ca presa a fost pusa de cineva ca sa-i critice si sa le strice imaginea, pe nedrept, si unde mai punem ca in orice articol aparut impotriva lor, se foloseste numele episcopiei Husilor, pe care eu una o cunos cat de "curata" este si cat de mult ar putea critica pe cineva, daca nu ar sti cata mizerie gazduieste.
Pagina oficiala a manastirii este www.manastireacopaceana.wordpress.com
Daca stiti mai multe detalii, va rog sa-mi lasati mesaje pe topic.
Doamne ajuta!
Reply With Quote
 

Tags
manastirea copaceana



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Donatii pentru manastire München Ion Pop Despre Biserica Ortodoxa in general 4 17.09.2011 23:42:28
Care este sfatul tau pentru mine,pentru ceilalti,pentru toti forumistii? tigerAvalo9 Generalitati 84 05.09.2011 08:32:49
O manastire care ingrijeste de 140 de copii spre_rasarit Despre Biserica Ortodoxa in general 3 18.11.2010 22:53:23
Sfanta Liturghie - cind a aparut pentru prima data? patinina34 Sfanta Liturghie 11 04.06.2009 02:11:51
Ajutor pentru o manastire! nastac_miruna Umanitare 5 16.12.2008 15:07:44