Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 18.12.2012, 03:21:59
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
asa si? Care ar fi problema? Daca acest act de identitate biometric ar fi 666 UNDE si CINE este fiara apocaliptica? Vreau si eu sa o vad
Stefan Florin, in loc sa te arunci asa, si sa te arati pregatit a vedea fiara apocaliptica (vorbesti de satana, nu?!?), mai bine intreaba, care e problema cu aceste cipuri. S-a discutat f mult pe marginea acestor cipuri. Exista si alte topicuri, in care s-a dezbatut aceasta problema. Poti cauta aici pe forum.
Din cate imi aduc aminte, aceste cipuri contin datele biometrice ale persoanei. Pana aici nimic neobisnuit; atata doar, ca s-a pus problema clonarii acestor cipuri, ceea ce din punct de vedere tehnic nu ar trebui sa fie o problema. Ia, gandeste-te, ca tu te afli acasa si dormi sau mananci cu familia, si cineva, care a clonat cipul tau comite o infractiune. Avand datele tale biometrice in actul de identitate, acesta poate fi reperat si identificat. Cred ca nu trebuie sa mai continui, caci stii si tu ca unu si cu unu fac doi. Deci tu, ca om nevinovat poti ispasi o pedeapsa pentru o fapta pe care nu ai comis-o, dar pe care nici nu poti sa demonstrezi ca nu ai facut-o, atata timp cat cipul tau a fost identificat.
Si atunci care mai e siguranta, de care se vorbeste in legatura cu aceste cipuri?!?
Ei, ce spui? Iar asta nu e tot.
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cardul De Sanatate Cu CIP RFID 666 Devine Obligatoriu De La 1 Ianuarie 2013 myself00 Generalitati 1 03.01.2013 21:37:21
Vizita papala in 2013 ? Mihnea Dragomir Biserica Romano-Catolica 92 13.09.2012 21:04:03
Dictatura Biometrica atinge Onestiul aristide Stiri, actualitati, anunturi 7 19.08.2009 21:18:43
Se schimba cartile de identitate Capy Generalitati 21 06.05.2008 18:59:20
Scurt pasaj dntr o carte noua scristim Intamplari adevarate 8 24.03.2007 00:06:13