Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #61  
Vechi 14.01.2010, 22:52:47
sergiu's Avatar
sergiu sergiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 451
Implicit

Eduard, ti-a trecut prin cap ca asa cum tu ai verificat History in browserul neveste-tii la fel s-ar putea sa fi verificat ea ce ai vizitat tu? Ar fi tragicomic ca ea sa fi vazut unde ai intrat tu si sa citeasca si ea acest topic.
...nu cred ca avem toate informatiile pentru a sti ce se intampla in acea familie. Eu nu prea mi-am facut o parere clara din ce ai povestit tu. Sunt foarte multe intrebari care nici nu le pot pune pe forum ca sa-mi dau seama despre anumite aspecte. Si nu neaparat despre sex, pur si simplu nu ma simt confortabil sa intreb un om strain diverse lucruri. Am impresia ca ascunzi multe lucruri despre ce s-a intamplat in casnicia voastra. Daca vei fi sincer cu tine insuti, vei gasi si raspunsurile singur. Doamne ajuta!
__________________
Doamne, Dumnezeul meu, desi nu am facut nici un bine inaintea Ta, da-mi dupa harul Tau, sa pun inceput bun.
Reply With Quote
  #62  
Vechi 16.01.2010, 15:34:50
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Daca ascunde anumite lucruri nu face decat sa se minta pe sine, si in consecinta orice sfat ar primi, nu va avea nici o utilitate practica, realitatea fiind de fapt diferita.

Eu prefer totusi sa cred ca ceea ce a omis nu e atat de important incat sa dea situatiei un alt sens..
Reply With Quote
  #63  
Vechi 06.09.2010, 07:52:09
un mirean un mirean is offline
Member
 
Data înregistrării: 24.08.2010
Mesaje: 37
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eduard40 Vezi mesajul
Buna,
Incep cu o scurta descriere :
Am 40 ani si sint casatorit de 14 ani , am o fetita de 9 ani , sotia mea e mai tanara ca si mine are 33 ani , casatoria noastra a fost ok , pina anul trecut cind au inceput problemele.
Nu mai este femeia care a fost nu o mai interesa casa si familia a inceput sa imi ocoleasca si familia mea ( aveam obiceiul sa iesim toti la plimbari si cumparaturi luam masa cu familia etc) mia spus ca sa saturat de batrani.Este mai tot timpul ocupata servici si scoala nu prea are timp de noi.Eu am intrebato ce sa intimplat de ce este asa.Am inceput sa ne certam ....respectul dinainte nu mai exista .Foarte mult negativism in ea doar de lucrurile mai putin frumoase imi aminteste de ele , tot ce era frumos intre noi nici nus mai aminteste.Din aceste certuri nu a iesit nimic bun acum imi spune ca este goala si nu mai simte nimic pentru mine.Imi mai spunea ca ma iubit enorm dar nu am apreciat asta.Eu imi iubesc sotia si copilul foarte mult si casatorie pentru mine e ceva sfint ( ce a unit Dumnezeu omul sa nu desparta).Am avut discutii de despartire si divort, recunosc ca si eu am gresit mult in comportamentul cu ea (SINT RAU DE GURA) in rest nu beau nu fumez, citesc biblia merg mai rar la biserica etc, imi vad de servici familie, am putini prieteni ( am o familie si asta e cel mai bun lucru din viata mea).
Daca as putea as da timpul inapoi si sa repar tot ce sa stricat intre noi.
M-am rugat mult pentru aceasta problema am tinut si postu .....parca ar fi o vraja mare ea este foarte rece parca are inima inghetata.Era o scumpa inainte femeie de casa, vesela,draguta.
Acum imi spune ca nu merit o femeie ca si ea ,ce imi place la ea , ca eu sint prea bun pentru ea.
M-am rugat mult dar nu sa intamplat nimic bun ....au fost 2 tentative de impacare dar dupa 2 zile isi amintea de certuri si era gata.
Sint un pacatos si recunosc din plin asta , imi doresc sa devin un baiat mai bun decit eram inainte.
Va rog sa ma ajutati cu sfaturi rugaciuni etc.
Daca aveti un duhovnic,fuguta la el la spovedanie pentru ca sunteti in pericol.Daca nu aveti,faceti-va un duhovnic,dar cat mai repede.Ai lovit-o cumva?
Reply With Quote
  #64  
Vechi 06.09.2010, 09:06:24
cristian67
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit cine are minte sa ia aminte

@eduard40----as indrazni cerandu-mi iertare daca supar pe cineva sa te sfatuiesc sa mergi(mergeti daca e posibil)la mormantul Sfantului Parinte Arsenie Boca care se afla la Sfanta manastire Prislop,in jud. Hunedoara,la 13 km. de orasul Hateg,unde cred ca dragul parinte te poate ajuta daca-i ceri ajutorul cu credinta(roaga-te in genunchi la crucea Sfintiei sale si sarut-o,ar putea sa-ti fie de mare ajutor acest lucru,fa un pomelnic de 40 liturghii,fa milostenie cu inima deschisa).Iti doresc toate cele bune si sa va indrepte Bunul Dumnezeu in dreapta credinta si in slujirea adevarata Lui.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
O lume pe cale de disparitie costel Generalitati 45 26.02.2013 03:30:13
Papa este pe cale de a pescui un pește mare Mihnea Dragomir Biserica Romano-Catolica 17 13.02.2012 21:26:45
cale de mijloc Jamaica Generalitati 28 29.08.2010 00:47:51
Familia si migratia - un pas spre destramare? Tamara Generalitati 4 27.07.2009 13:08:42
Dificultati pe cale iosif Generalitati 39 01.04.2007 19:44:39