Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #211  
Vechi 01.09.2012, 20:30:20
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit Am postat

Am reusit sa postez pe pagina mea ultimele acte care le pot arata cu tratamentul si diagnosticul rebeccai ,...si o poza ,..cu ea facuta azi,...va rog sa o vedeti care doriti,....
Reply With Quote
  #212  
Vechi 02.09.2012, 03:16:29
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Intrebare..la ce biserica mergeti de obicei, acolo in oras?

Oamenilor de la biserica, le-ati cerut ajutor?

Ce au spus sau/si facut?
Reply With Quote
  #213  
Vechi 02.09.2012, 16:38:31
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit da

...Da am chemat de la biserica SF AGHARGHELUL MIHAIIL,.PREOTUL DE PUTIN TIMP SA O SPOVEDEASCA PE REBECCA SI LA ACEASTA BISERICA MERG CEI DREPT ACUM MAI RAR PTR CA ASA ESTE SITUATIA NOASTRA ,DAR PREOTUL NE CUNOASTE SITUATIA DACA DINSUL NU A FACUT NIMIC ,DUPA TOATE CELE VAZUTE SI RUGAMINTEA MEA ,EU NU AM NICI O PUTERE SA FAC NICI PEATIT,.. POATE CA GRESESC SI SE VA FACE CEVA IN FAVOAREA NOASTRA ,DAR DEOCAMDATA NU SA FACUT .UN LUCRU CERT ESTE CA STAU INTR-UN CARTIET MARGINAS CU MULTI OAMENI SARACI SI OAMENI NECAJITI SI POATE ,ZIC EU SOLICITARIILE SUNT MULT MAI MARI DECIT AR PUTEA PREOTUL SA FACA PTR TOTI SA FIE BINE,....DOAMNE AJUTA-MI ,SA TREC CU BINE PESTE TOATE,...AMIN
Reply With Quote
  #214  
Vechi 02.09.2012, 22:26:44
claudiadcd's Avatar
claudiadcd claudiadcd is offline
Member
 
Data înregistrării: 24.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit

Imi pare tare rau de fetita, d-na Bogman. Imi inchipui ce multa suferinta este in sufletul dvs. Poate reusiti pina la urma sa stringeti suma necesara. O sa va ajut si eu. Dumnezeu sa va fie alaturi !
Reply With Quote
  #215  
Vechi 03.09.2012, 11:44:33
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit Vesti,...

Azi dedimineata am fost la banca sa cer un nou cod ;care mi sa solicitat de cineva ,si am sa afisez,;cod;SWIFF ;CARP.... RO ..22....... COD IBAN ;EUR;..RO67CARP025000212654EU01
Reply With Quote
  #216  
Vechi 12.09.2012, 22:32:18
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit Multumim

Multumesc celor care au fost alaturi de mine ,imi pare rau ca nu pot da nume ptr. ca nu stiu cine au fost,Rebecca a primit o doza de FERINJECT in urma cu 4 zile ,urmeaza sa facem inca o doza peste 2 saptamini ,si depinde de analizele ei de singe se va repeta pina se stabilizeaza anemia Saptamina aceasta este sub pefuzie cu vit. b1,b6 ,vit c si calciu timp de 6 zile ,Intre timp am facut niste analize , rezultatul a fost foarte grav are o infectie urinara ,CU INFECTIA E-COLI ...functionarea foarte rea a rinichiului sting De 2 zile facem gentamicina de doua ori pe zi,...deci in continuoare este extrem de bolnava ,din cauza febrei care nu scade sub 38,5 a inceput sa faca convusii si spasmele au reinceput.Cei care inteleg acesti termeni medicali o sa inteleaga prin ce suferinta trecem ,si cita nevoie avem de ajutorul vostru,......va rog din suflet nu ne lasati in voia sortii, fara voi nu ma voi descurca ,In numele dragostei fata de D-zeu si a rebeccai fiti cu noi,,....sa nu credeti nici o clipa ca va mint ,D-zeu si Maicuta Domnului imi este martor prin ce chinuri trece Rebecca,...asa sa-mi ajute D-ZEU,......
Reply With Quote
  #217  
Vechi 14.09.2012, 22:35:18
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit Durere mare

Azi a fost o zi ,cum nu a mai pomenit de grea in ultimii ani a vietii noastre De dimineata am chemat Smurdul ,ptr ca Rebecca a facut febra 40 si am crezut ca azi este ultima zi din viata ei ,a fost intr-o stare foarte grava,Cu ajutorul lui D-zeu am fost ajutati la urgenta si sa stabilizat ,..nu este in stare f. buna dar stabila.Raminem sub tratament cu GENTAMICINA si alte medicamente ,CIPROZONE,..ca sa combatem infectia urinara ,Avem sonda ca sa poata urina mai bine,...acum am ramas ca incontinuoare sa ne ajute D-zeu ce o fi o fi,... .Ma las in voia bunului D-zeu si astept o minune,......Speranta in voi si D-zeu a ramas,...Doamne ajuta
Reply With Quote
  #218  
Vechi 16.09.2012, 15:12:40
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit vai de noi

Stiti ce sentiment este aceea ,cind zi de zi de luni de zile trebuie sa stai inpachetata cu lucruriile necesare internarii ??????Nu pot sa va dascriu ce sentiment este, stiu doar atit ,ca atunci cind sunt in ambulanta ma gindesc ca nu voi mai avea ocazia sa o aduc pe Rebecca acasa ,...si va trebui sa o las acolo,pe veci.Nu va doresc aceasta stare ,este sfisiitor de dureros.Ieri baiatul meu de 26 de ani a plins ca un copil si ne spus ,cu durere ;;LASATI-O MAMI SA MOARA ,NU VEDETI CUM SE CHINUIE ,CUM NE CHINUIM ,;;am ramas inmarmuriti cind a zis asa......,nu mai o putem ajuta cu nimic a exclamat el ,cu voce tremurind ,suntem terminati ,nu mai avem bani ,nu sperante ,nu intelegere din partea nimanui,..toti banii care ii primim nu ne ramine nici de piine in casa ,ii chetuim sa o ingrijim ,...........Daca voi ati fi in locul meu ca mama ce ati face???Suntem epuizati cu nervii si sanatatea la pamint ,fara bani ,fara sprijin ,si cu nu stiu ce speranta de viata ,a Rebeccai .Daca esti sarac fara sprijin ,fara servici ,ne chinuim toti,....ce sa mai vindem din casa ,? patul pe care Rebecca zace in agonie si stam neputinciosi in fata soartei care joaca ultima carte cu viata ei???/,...,Escalele care au aparut pe corpul ei in mai multe locuri o macina sunt f. dureroase .nu mai stiu in ce parte sa o culc peste tot apar ,costa f mult tratarea lor ,atenta ,..vb cu mine ,ca sa fac ce ar trebui sa fac ,voi sunteti a doua familie a mea care ati sarit sa ma sprijiniti ,cu tot ce ati putut ,...spuneti-mi ca as puteface,...????????Doamne ajuta.............IISUSE EU NU TE ROG SA MA ELIBEREZI DE SUFARINTELE VIETII ,CI TE ROG SA NU MA PARASESTI IN SUFARINTA"
Attached Images
File Type: jpg IMG_20120209_185708 (1).jpg (24,2 KB, 16 views)

Last edited by bogman margareta; 19.09.2012 at 16:49:35.
Reply With Quote
  #219  
Vechi 20.09.2012, 15:40:01
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit Doamne ai mila

Doamne te rog să mă ierți de toate cele-ți greșesc cu voie sau fără voie, te rog Doamne Isuse ca Tu să te îngrijești de REBECCA,de familia mea, în numele Tău cer pocăință peste inimile noastre, peste casa noastră și a celor dragi nouă, îți mulțimim Doamne pentru că te-ai jertfit pentru noi păcătoșii și că ai murit pe creucea de la Golgota purtând păcate noastre asupra Ta, ca noi să avem parte de Raiul Tău și viața veșnică.Arunca-ti privirea asupra suferintei noastre ,Rebecca zace bolnava ,ai ,mila de ea,... Luad și preamăresc numele Tău de Tată, Fiu și Duh Sfânt în veci......AMIN
Reply With Quote
  #220  
Vechi 26.09.2012, 10:21:14
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit iarta-ma Doamne

Te rog din inima Doamne ajuta ne sa fim mai buni,iarta- ne toate pacatele,stai langa noi mereu si ne indruma pe calea cea buna,da ne putere,curaj,intelepciune la toti! Multumim Doamne ptr toata grija ta zilnica! Stiu ca greseliliile mele in lumea asta cruda si grea sunt multe ,dar REBECCA este un inger ,te rog ai mila de ea usureaza-i suferinta ,...Ai grija de crestinii care au ginduri bune ptr noi da-le Doamne intelepciune si mila fata de noi sa fim ajutati ,.......Amin
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce reprezinta pentru noi acest forum? Annyta Generalitati 47 11.02.2014 12:40:53
Pomelnic pentru cei adormiti de care am aflat pe acest forum...+ LapetiteMoc Slujba inmormantarii 22 03.08.2011 04:41:54
rugaminte pentru crestinii de pe acest forum petrurar Umanitare 17 21.09.2007 11:13:17