Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #251  
Vechi 03.11.2012, 21:59:43
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Paradoxal...
Reply With Quote
  #252  
Vechi 03.11.2012, 22:14:55
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Paradoxal...
Iata un adevarat inger pazitor... Nimic nu-ti scapa! Multumesc pentru bunavointa, dar eu nu-mi permit sa glumesc aici. Probabil nici tu. Dar... cui ii pasa!?!
Daca vrei sa nu devenim la randul nostru "o tinta", renunta la tentatiile de a "rani" pe altii, doar pentru ca-ti sunt antipatici. Asta e o problema pur personala, si nu se merita! Eu nu vreau s-o ranesc pe colega noastra, ci s-o determin sa depaseasca un anumit stadiu, cei drept folosind propriile metode.
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)
Reply With Quote
  #253  
Vechi 04.11.2012, 00:44:58
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Nu-mi esti antipatic, doar ca eu cred ca datorezi niste scuze doamnei si desi constientizezi asta partial, eviti sa o faci, punand in loc cuvinte care in acest context sunt doar vorbe goale.
Reply With Quote
  #254  
Vechi 04.11.2012, 01:26:41
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Nu-mi esti antipatic, doar ca eu cred ca datorezi niste scuze doamnei si desi constientizezi asta partial, eviti sa o faci, punand in loc cuvinte care in acest context sunt doar vorbe goale.
Scuze? Probabil asa se vede din exterior. Eu am stat departe de acest topic pana cineva mi-a pus la dispozitie niste informatii. Chiar si cu doua zile inainte de moartea fetei. De ce mie, cand putea fi oricine altcineva? Sau... poate ca au mai fost si altii, dar prefera sa taca! Nu e o scuza pentru ce-am spus. O sa o spun si cu alta ocazie, daca va fi cazul. Eu nu vreau sa facem din acest forum ceea ce nu trebuie. Cine vrea, poate sa se roage (ma tem ca nu te numeri printre voluntari), dar la "alte ajutoare" e nevoie de multa, multa bagare de seama, ca niciodata nu stim cu cine avem de-a face. Prin informatiile primite, (pe care NU le voi divulga oricum), se strecurase de-a lungul timpului minciuna. Ce s-a intamplat a fost ca ciobanul care striga "Lupul" cand nu era cazul, iar cand a fost in pericol, nu l-a mai crezut nimeni. Justificarea mea, poate avea un aer penibil, dar imi asum riscul fiindca chiar nu-mi pasa ce gandeste "filosoful". Reactia mea ARE o justificare. Inclusiv aceasta. Trist este ca tie sincer nu-ti pasa de durerea ei, care nu neg ca exista, ci de faptul ca eu nu ma scuz... In alte conjuncturi, lasi impresia ca gandesti foarte profund, pe cand aici, de dragul impresiei artistice, pari total superficial.

Iar mesajul meu de mai sus se vrea a fi un sfat util. Daca-ti pare o vorba goala, probabil ca esti de cealalta parte a baricadei... Ideea este ca nici tu si nici eu nu stim care dintre cele doua parti este cea buna, sau daca este totusi vreuna dintre ele... buna!...
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)
Reply With Quote
  #255  
Vechi 04.11.2012, 10:17:15
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit O mama doar, indurerata

Nu am sa fac din acest caz dureros ,un caz complicat,sunt o biata mama cu o pregatire medie ,si cu rani adinci si durereroase .In oarecare masura inteleg aluzia la care va referiti si nu voi comenta nimic Tristetea si durerea pe care o port in suflet nu se compara cu jigniriile care mi se aduce ,un singur lucru pot sa va spun D-zeu are dreptul sa ne judece si sa faca dreptate printre noi ,oamenii si sper ca sa o faca in asa fel incit sa nu lase pe nimeni nepedepsit ,....Mereu am fost pusa la zid si mereu am fost jignita si verificata cind ceream ajutorul crestinilor,..am plins atit cit lacrimiile mi-au secat ,am suferit ptr. toate jigniriile care mi sa trimis pe forum ,dar am rabdat ca sa pot sa-i prelungesc viata Rebeccai ,Daca as fi putut as fi dat o bucatica din viata mea sa traiasca inca un pic ,....mi-a fost mai draga ca orice pe lumea asta Multumesc tuturor celor care m-au ajutat si mi-au intins o mina de ajutor ,...Celor care au incercat din rasputeri sa ma umilesca le doresc tot binele din lume , mi-au deschis ochii ca sa vad ce crestini buni sunt,.....Doamne ajuta
Reply With Quote
  #256  
Vechi 04.11.2012, 10:27:03
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit ...

Doamne, iti multumesc pentru ca existi, pentru ca nu m-ai parasit in nicio clipa a vietii mele, iti multumesc pentru preaplinul iubirii tale. Esti totul pentru mine.Esti oaspetele nostru, nu ne parasi!Binecuvantat fii Doamne, binecuvantat fie numele Tau in veci, Amin!,Iarta-i Doamne ca nu stiu ce fac,...
Reply With Quote
  #257  
Vechi 04.11.2012, 16:10:47
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit Inteleg

Nu esti dusmanul meu ,dar nici prieten nu-mi esti ,daca esti singurul care te straduiesti public sa ma judeci ,lasa ca este cine sa judece lumea ,d-ta ,comploteaza cu cei care stiu sa faca destul rau omului in suferinta,...D-zeu sa va ierte,...urmati si voi ,...nu-i departe acea vreme,...
Reply With Quote
  #258  
Vechi 06.11.2012, 09:32:51
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit multumesc

Doamne, iti multumesc pentru rabdarea pe care o ai pentru mine, iti multumesc pentru ca, datorita Tie, vad calea cea adevarata, simt linistea curata si inteleg adevaruri care-mi erau ascunse. Doamne, pogoara in inimile noastre, pacea Ta. Ca Tie ti se cuvine slava si marirea, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin!
Reply With Quote
  #259  
Vechi 06.11.2012, 13:29:58
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Implicit Doamne Ajuta....

O sa incerc sa va mai alin un pic suferinta,prin cateva viersuri scrise de parintele nostru drag Ilie Cleopa,in cartea "CUM PUTEM INTRA IN RAI".......
"Insa moartea nemiloasa
A venit cu a sa coasa

Si a lovit pe copil,
Care bland si prea umil
Se duce din viata-ndata,
Lasand mama-ndurerata.

El se duce bland si lin,
Mama lui ramane-n chin
El se duce la lumina,
Mama lui mereu suspina.

El se duce printre flori,
Mama plange cu sudori.
El in rai se veseleste,
Mama lui mereu boleste.

Ca moartea cea nemiloasa
I-a luat mila din casa
Si-a ramas nemangaiata,
Cu inima sfasiata.

Mama , mama necajita
Si cu inima zdrobita,
Nu plange nemangaiata,
Caci va veni vremea odata

Cand copilul tau cel sfant,
Ce l-ai avut pe pamant,
Cu sfintii pe nori va sta
Cand trambita va rasuna.

Cand mortii vor invia
Foarte te vei bucura
Vazand pe copilul tau
Cu sfintii lui Dumnezeu."

este numai o parte din poezie.....pe care am ales-o special ptr.d-stra doamna Margareta.... Doamne Ajuta!!!!!!!!
Reply With Quote
  #260  
Vechi 06.11.2012, 13:52:57
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit Multumesc

Esti o scumpa si draguta ,asa cum ai fost mereu .Multumesc sunt minunate cuvinte D-zeu ne va linisti , ptr ca asa e firesc sa fie ma va invata sa traiesc mai linistita fara grija zilei de miine ptr ca sa poata supravietui vremuriilor grele prin care a fost nevoita sa treaca.Noi ne multumim sa traim de pe o zi pe alta ,ea era prima la toate sa nu duca lipsa de nimic,ne-am straduit mult ptr acest lucru D-zeu ne e martor cit am incercat sa fac totul, pina in ultima clipa a vietii ei,...Doamne ajuta
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce reprezinta pentru noi acest forum? Annyta Generalitati 47 11.02.2014 11:40:53
Pomelnic pentru cei adormiti de care am aflat pe acest forum...+ LapetiteMoc Slujba inmormantarii 22 03.08.2011 03:41:54
rugaminte pentru crestinii de pe acest forum petrurar Umanitare 17 21.09.2007 10:13:17