Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 01.07.2016, 23:17:01
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Medjugorie,icoana....

Doamne ajuta!
Frati si surori ,am o mare rugaminte,cine stie unde pot gasi o icoana si o mica cruciulita,bratara de la Medjugorie?
Va rog doar un raspuns simplu daca il stiti ,daca nu va rog a va abtine la comentari fara rost/sens ,nu vreau sa provoc vreun mic razboi pe tema asta.
Va multumesc!
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 02.07.2016, 00:41:58
Romowe
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mara2008 Vezi mesajul
Doamne ajuta!
Frati si surori ,am o mare rugaminte,cine stie unde pot gasi o icoana si o mica cruciulita,bratara de la Medjugorie?
Va rog doar un raspuns simplu daca il stiti ,daca nu va rog a va abtine la comentari fara rost/sens ,nu vreau sa provoc vreun mic razboi pe tema asta.
Va multumesc!
Căutați ce doriți, dar Medjugorje (fenomenul, evident, nu localitatea în sine) = bullshit & deceit. Asta foarte pe scurt. Și ortodocșii și catolicii recunosc oficial că acolo sînt deviațiuni.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 02.07.2016, 01:37:44
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Implicit

Pe langa faptul ca e un fenomen catolic si nu ortodox, cum a spus prietenul nostru amator de Star Wars de mai sus, si si daca am fii catolici, treaba tot e destul de dubioasa.
https://en.wikipedia.org/wiki/Cathol...je_apparitions
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 02.07.2016, 08:44:19
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit .......

Vad ca v-am rugat ceva si totusi nu respectati rugamintea mea.Nu inteleg de ce este asa greu sa se accepte ceea ce am cerut fara comentari fara sens.
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 02.07.2016, 10:42:04
Ion Pop Ion Pop is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.02.2011
Locație: Tinuturile Rinului, Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 617
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Romowe Vezi mesajul
Căutați ce doriți, dar Medjugorje (fenomenul, evident, nu localitatea în sine) = bullshit & deceit. Asta foarte pe scurt. Și ortodocșii și catolicii recunosc oficial că acolo sînt deviațiuni.
Acum daca privim in spate, nu par deviatiuni.

A fost o coborara a maicii domnului pe pamant pentru a plange MASACRUL ce va urma. Croatia si 51% din Bosnia au fost curatate de Crestini-Ortodocsi.


Anii 1980, a inceput cu castigarea alegerilor din America de catre un cunoscut "Actor", si acum incepe un lung si dureros drum.

In America latina sunt aduse la putere Regimurile FASCISTE de militari si au inceput TORTURILR si CRIMELE fara NUMAR. Numai in ARGENTINA se stie de 30 000 de TRATATI si pe urma aruncati in mare din AVION.


Interesant ca "ACTORUL" care a castigat alegerile pe atunci avea Strabuni din Irlanda, ma intreb oare l-au cunoscut pe Strabunicul lui Clinton?
Reply With Quote
  #6  
Vechi 02.07.2016, 11:52:35
Romowe
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mara2008 Vezi mesajul
Vad ca v-am rugat ceva si totusi nu respectati rugamintea mea.Nu inteleg de ce este asa greu sa se accepte ceea ce am cerut fara comentari fara sens.
Nu poți cere idoli pe un forum creștin, fără să ți se spună că sînt idoli. Nu e logic? Dacă puțin îți pasă de mîntuire și alte "fleacuri", măcar nu cere creștinilor să se ptefacă că nu ar fi creștini.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 02.07.2016, 11:53:19
Romowe
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ion Pop Vezi mesajul
Acum daca privim in spate, nu par deviatiuni.

A fost o coborara a maicii domnului pe pamant pentru a plange MASACRUL ce va urma. Croatia si 51% din Bosnia au fost curatate de Crestini-Ortodocsi.


Anii 1980, a inceput cu castigarea alegerilor din America de catre un cunoscut "Actor", si acum incepe un lung si dureros drum.

In America latina sunt aduse la putere Regimurile FASCISTE de militari si au inceput TORTURILR si CRIMELE fara NUMAR. Numai in ARGENTINA se stie de 30 000 de TRATATI si pe urma aruncati in mare din AVION.


Interesant ca "ACTORUL" care a castigat alegerile pe atunci avea Strabuni din Irlanda, ma intreb oare l-au cunoscut pe Strabunicul lui Clinton?
Lasa domnule aberatiile, odata!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare