Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 01.01.2010, 02:25:57
speranta1970's Avatar
speranta1970 speranta1970 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.04.2009
Locație: brisbane, australia
Religia: Ortodox
Mesaje: 160
Implicit La multi ani 2010!!!!!

Sa avem toti parte de multe bucurii si sanatate alaturi de cei dragi. Sa fim mai buni si mai ingaduitori unii cu altii ( mai ales eu, gasesc o piedica la servici intr-o persoana care mereu reuseste sa ma enerveze sper ca anul asta voi avea inima sa ma pot ruga si pentru ea ca sa am si eu liniste.
La multi ani!!!!
__________________
"Vă rătăciți neștiind Scripturile, nici puterea lui Dumnezeu." (Matei, 22,29)
Reply With Quote
  #42  
Vechi 01.01.2010, 02:31:39
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de speranta1970 Vezi mesajul
Sa avem toti parte de multe bucurii si sanatate alaturi de cei dragi. Sa fim mai buni si mai ingaduitori unii cu altii ( mai ales eu, gasesc o piedica la servici intr-o persoana care mereu reuseste sa ma enerveze sper ca anul asta voi avea inima sa ma pot ruga si pentru ea ca sa am si eu liniste.
La multi ani!!!!
Să-ți ajute Bunul Dumnezeu să-ți găsești liniștea și puterea de a trece peste toate ! Mulți ani binecuvântați să ai !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #43  
Vechi 01.01.2010, 05:59:14
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Tuturor un An Nou fericit, cu sanatate si impliniri!
Reply With Quote
  #44  
Vechi 01.01.2010, 08:40:35
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

La multi ani tuturor forumistilor. Pace, liniste, sanatate, spor la rugaciune si la fapte bune. Dumnezeu sa va ajute in cele de folos pe toate planurile.
Reply With Quote
  #45  
Vechi 01.01.2010, 15:26:51
laurschepsis laurschepsis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 602
Implicit Doamne-ajuta!

E atat de frumos, dar si atat de greu de urat.

Ca unul, care de ceva vreme, am incercat, si prea rar am reusit, sa caut voia Lui si sa o pun in fata voii mele, va doresc ca in 2010 sa aveti inima si mintea sincer deschise spre a-L simti, primi si pretui cum se cuvine.

Cu drag, Laurentiu

Doamne-ajuta!
__________________
Parintele Arsenie Boca: Am vrut sa pun mana pe radacina durerii, care nu este alta decat pacatul... Rugandu-ma - pentru Pacea a toata lumea si pentru bunastarea Sfintelor lui Dumnezeu Biserici - aud deodata in urechea dinauntru infruntarea amarnica: "Nu te ruga de Mine sa le dau Pace, roaga-te de oameni sa-si schimbe purtarile, daca vor sa mai vada Pace pe pamant"..."

Last edited by laurschepsis; 01.01.2010 at 15:29:56.
Reply With Quote
  #46  
Vechi 01.01.2010, 15:47:14
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de speranta1970 Vezi mesajul
Sa avem toti parte de multe bucurii si sanatate alaturi de cei dragi. Sa fim mai buni si mai ingaduitori unii cu altii ( mai ales eu, gasesc o piedica la servici intr-o persoana care mereu reuseste sa ma enerveze sper ca anul asta voi avea inima sa ma pot ruga si pentru ea ca sa am si eu liniste.
La multi ani!!!!
Toți avem așa ceva.Să te ajute Dumnezeu să te rogi cu inima curată și cu dragoste pentru acea persoană care îți este dată de Dumnezeu pentru a te întări în lucrarea virtuților.
La mulți ani și nu-ți perde nicodată ...speranța
Reply With Quote
  #47  
Vechi 01.01.2010, 15:56:30
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

[quote=dorinastoica14;195643]Felicitări pentru postare.Mulțumiri.Ai simțul umorului și o inimă cât un continent.Să fii iubită,să-ți dea Dumnezeu tot ce este mai bun pe lume .LA MULȚI ANI atât ție cât și celor pe care i-ai amintit.[
Reply With Quote
  #48  
Vechi 01.01.2010, 21:23:23
viviana's Avatar
viviana viviana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2007
Locație: undeva...
Religia: Ortodox
Mesaje: 124
Smile

LA MULTI ANI FERICITI TUTUROR, MULTA SANATATE, INTELEPCIUNE SI IUBIRE MULTA PENTRU APROAPELE NOSTRU!
Anul 2009 a fost un an bun pentru mine si copilul meu,un an in care nu am fost bolnavi deloc si in care am mai facut cativa pasi spre cunoasterea ADEVARULUI si a lui IISUS HRISTOS, cativa pasi mici dar importanti spre LUMINA, un an in care am mai invins cate o patima, si in care am iinceput sa inteleg sensul vietii mele pe acest pamant, si calea ce trebuie urmata pentru a fi impacat cu tine insati si a fi iubit de DUMNEZEU!
DOAMNE AJUTA-NE PE TOTI ,SI IARTA-NE GRESALELE NOASTRE!
UN 2010 MULT MAI LINISTIT!
__________________
[SIZE=3]"Dragostea adevarata se aseamana cu flacara unei lumanari. Oricate alte lumanari s-ar aprinde din ea, flacara primeia ramane intreaga si nu se micsoreaza deloc. Si, fiecare noua lumanare, are aceeasi flacara ca si precedentele...,,[/SIZE]
Reply With Quote
  #49  
Vechi 03.01.2010, 16:38:21
adam000 adam000 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.09.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 719
Implicit

Multumesc Elisabeta si tie si familiei tale va doresc la fel! Sa va lumineze pe voi Domnul intru pace si bucurie duhovniceasca!
__________________
Ca sub stapanirea Ta totdeauna fiind paziti, Tie slava sa inaltam, Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor
Amin.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Craciun Fericit! Adriana Cluj Craciunul - Nasterea Domnului 56 02.01.2020 12:29:06
Paste fericit! PuiMicGeorgiana Sfintele Pasti - Invierea Domnului 35 07.04.2010 14:59:31
Craciun fericit! maria-luisa Generalitati 4 26.12.2009 15:36:07
SUNT UN OM FERICIT! Ioan_Ciobota Generalitati 9 08.10.2007 23:18:35
Paste fericit! quasar Generalitati 1 07.04.2007 19:33:57