Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 17.06.2010, 18:03:57
CristinaAdriana CristinaAdriana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 6
Implicit

Bucuresti.
Scuze ca am omis.
Sunt semi-impacientata.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 17.06.2010, 18:05:58
Georgi_85
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Un medic bun in care eu am incredere este Dan Tutunaru de la Elias. Incearca la el si vezi ce zice. E un pic mai scumpicel ce-i drept dar merita.

Si apropo, el nu face din cate stiu eu chiuretaje la cerere.Adica nu face avorturi.

Sanatate maxima!

G.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 17.06.2010, 18:07:17
CristinaAdriana CristinaAdriana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 6
Implicit

Multumesc!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 17.06.2010, 18:10:14
Georgi_85
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Uite asta e nr. asistentei lui, pentru programari: 0720099299
Reply With Quote
  #15  
Vechi 17.06.2010, 20:10:04
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CristinaAdriana Vezi mesajul
Buna!
Am nevoie de un medic ginecolog bun (de preferat ortodox, sper ca este mai responsabil), nu pot sa ma las pe mana unor doctori care stiu ca fac avorturi.
Poate este cineva pe aici sau care stie pe cineva.
Am o hemoragie de 5 saptamani, am 23 ani, diagnosticul pus a fost ovare micropolichistice, am fost la un doctor si propune chiuretaj pentru oprirea sangerarii (fara incercari si alte solutii), nu sunt de acord cu aceasta procedura (nici nu stiam ca se face asa ceva, chiuretaj era sinonim cu avort in mintea mea).
Celor care s-au confruntat cu problema asta ii rog sa scrie aici, sper fara jena ca sa ma folosesc si eu si alte femei care intra aici.
Sa ma mentionati si pe mine la rugaciune.
Multumesc!
Adriana.
Chiuretajul în acest caz nu este păcat, fiindcă în mod evident nu înseamnă întreruperea unei vieți.
Pe de altă parte, chiuretajul în scop hemostatic este o opțiune de primă alegere numai în urgențe. Ca orice manevră chirurgicală, există riscuri imediate și la distanță.
Dacă situația nu impune o atitudine de urgență (care ar însemna o sângerare de asemenea intensitate încât hemoglobina ar coborî la niveluri amenințătoare), atunci există alte opțiuni de primă alegere. Cel mai înțelept este să vă adresați doctorului de familie. Nu uitați că ginecologii sunt chirurgi de formație și au înclinație spre a face ceea ce e mai propriu specialității lor.
De obicei, eu ofer pacientelor mele care sunt în situația dv alegerea între un tratament injectabil cu acțiune direct hemostatică, un tratament oral cu hormoni (cu posibile implicații morale din cauza efectului contraceptiv) sau un tratament homeopatic.
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote
  #16  
Vechi 18.06.2010, 00:46:12
CristinaAdriana CristinaAdriana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 6
Implicit

Va multumesc foarte mult pentru raspuns!
M-ati mai linistit stiind ca mai sunt si alte metode cu care se poate opri sangerarea.
Deocamdata pana la aflarea rezultatelor la analizele de sange iau Maltofer fol si Utrogestan.
Azi a fost prima zi de pastile si spre seara s-a mai oprit hemoragia.
Daca anticonceptionalele sunt folosite doar pentru tratarea bolii banuiesc ca nu sunt pacat.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 03.07.2012, 21:34:32
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Tinctura de cretisoara.

Citat:
În prealabil postat de CristinaAdriana Vezi mesajul
Buna!
Am nevoie de un medic ginecolog bun (de preferat ortodox, sper ca este mai responsabil), nu pot sa ma las pe mana unor doctori care stiu ca fac avorturi.
Poate este cineva pe aici sau care stie pe cineva.
Am o hemoragie de 5 saptamani, am 23 ani, diagnosticul pus a fost ovare micropolichistice, am fost la un doctor si propune chiuretaj pentru oprirea sangerarii (fara incercari si alte solutii), nu sunt de acord cu aceasta procedura (nici nu stiam ca se face asa ceva, chiuretaj era sinonim cu avort in mintea mea).
Celor care s-au confruntat cu problema asta ii rog sa scrie aici, sper fara jena ca sa ma folosesc si eu si alte femei care intra aici.
Sa ma mentionati si pe mine la rugaciune.
Multumesc!
Adriana.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 04.07.2012, 01:39:23
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CristinaAdriana Vezi mesajul
Va multumesc foarte mult pentru raspuns!
M-ati mai linistit stiind ca mai sunt si alte metode cu care se poate opri sangerarea.
Deocamdata pana la aflarea rezultatelor la analizele de sange iau Maltofer fol si Utrogestan.
Azi a fost prima zi de pastile si spre seara s-a mai oprit hemoragia.
Daca anticonceptionalele sunt folosite doar pentru tratarea bolii banuiesc ca nu sunt pacat.
Alea nu sunt antinconceptionale.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 09.05.2015, 11:18:46
Steve Works Steve Works is offline
Member
 
Data înregistrării: 06.03.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 69
Implicit

Pana la urma la cine ai fost? Astept raspuns. Multumesc!
__________________
acoperis tabla
Reply With Quote
  #20  
Vechi 09.05.2015, 15:09:04
florentina2014 florentina2014 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.04.2014
Locație: constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CristinaAdriana Vezi mesajul
Buna!
Am nevoie de un medic ginecolog bun (de preferat ortodox, sper ca este mai responsabil), nu pot sa ma las pe mana unor doctori care stiu ca fac avorturi.
Poate este cineva pe aici sau care stie pe cineva.
Am o hemoragie de 5 saptamani, am 23 ani, diagnosticul pus a fost ovare micropolichistice, am fost la un doctor si propune chiuretaj pentru oprirea sangerarii (fara incercari si alte solutii), nu sunt de acord cu aceasta procedura (nici nu stiam ca se face asa ceva, chiuretaj era sinonim cu avort in mintea mea).
Celor care s-au confruntat cu problema asta ii rog sa scrie aici, sper fara jena ca sa ma folosesc si eu si alte femei care intra aici.
Sa ma mentionati si pe mine la rugaciune.
Multumesc!
Adriana.
Iti recomand Dr Nicolaescu de la Oncogin Bucuresti s.au o gasesti la Oncologie in Bucuresti1Nu am cuvinte pentru a o descrie ca si medic si om.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ginecolog mtudor Stiri, actualitati, anunturi 19 04.11.2018 19:06:41
medic ginecolog ally123 Generalitati 11 13.09.2015 12:20:58
SA ajutam un medic! kiralina Umanitare 30 02.07.2010 22:04:15