Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 14.01.2014, 22:34:58
mateo45 mateo45 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.09.2006
Mesaje: 5
Implicit Mesaje de la Tatal, Fiul si Maica Sa, Sfanta Marie. Sa luam aminte.

Doamne ajuta,

As dori sa va aduc la cunostinta mesaje de la Tatal, Fiul si Maica Sa, Sfanta Marie, daca nu cumva le stiati, insa poate nu toti. Ma adresez tuturor, in sensul de-a ne ruga fiecare pt. intreaga lume,dupa fire, la rugamintea Domnului nostru Iisus. Cititi va rog cat mai multe astfel de mesaje pt. a va lamuri.
Aceste mesaje( recente + arhiva = http://avertisment.ucoz.com/load) le gasiti aici:

http://avertisment.ucoz.com/news/

Indemn la rugaciune:

Mesaj, vineri 27 iulie 2012 18:30 ( extrase )
...Pentru cei care acum Îmi urmează îndrumările, chiar dacă credeți că lucrați în grupuri mici, trebuie să știți că Armata Mea numără în momentul de față peste 25.000 de soldați loiali, care primesc zilnic Cruciada Mea de Rugăciuni.
Devotamentul vostru față de Mine, iubitul vostru Isus, îmi aduce atât de multă mângâiere si bucurie, pentru că rugăciunile voastre salvează milioane de suflete în fiecare secundă a zilei.
Dacă ați putea vedea recunoștința lor (a sufletelor), ați înțelege puterea rugăciunilor și niciodată nu ați înceta să vă rugați continuu, atât este de mare puterea ei.
Armata voastră se mărește zilnic. Prindeți-vă de mâna Mea până vom ajunge la armata pe care Mi-o doresc, de 20 de milioane de persoane care să poarte bătălia împotriva antichristului.
Când numarul celor din armata mea va ajunge la 20 de milioane, îl voi înmulți în miliarde. Și când asta se va întâmpla, Bestia va fi în sfârșit distrusă.
Aceasta este promisiunea Mea. În număr mare, plini de Dragostea Sa Divină, copii Lui Dumnezeu vor ditruge răul…

Am extras cateva idei, din teme importante, pentru un prim contact.

Luni, 22 noiembrie 2010, 2:00
MARELE AVERTISMENT - UN DAR AL MILOSTIVIRII
...Acest Mare Avertisment, din Milostivirea și Dragostea Mea, dat ca ultimul dar pentru Copiii Mei, va avea loc în curând. Fiecărui copil al Meu îi va fi arătată viața, păcatele, faptele incorecte și fiecare insultă de care se face responsabil față de frații si surorile lui, și toate acestea se vor întâmpla în timpul unui eveniment mistic. Nu va fi exclus nici un bărbat, nici o femeie, sau nici un copil pe acest pământ...
Anticristului si razboiul mondial.
vineri 20 iulie 2012, 17:46
Draga mea fiică iubită, cei trei ani și jumătate rămași din Perioada Strâmtorării, vor începe în decembrie 2012.
Aceasta este perioada în care Anticristul va apărea ca un erou militar.
Sufletul lui aparține deja Satanei, care deține fiecare parte din el.
Puterile de care dispune, vor face ca în timp, el să fie văzut de oameni nu doar ca om al păcii, ci și chiar ca fiind Eu, Isus Cristos, Salvatorul Omenirii.
Cu timpul, ei vor crede de asemenea că el, Anticristul, a fost trimis să vestească A Doua Venire.
vineri 13 iulie 2012, 16:25
După Războiul Mondial va urma foametea și apoi urgiile, însă rugăciunile pot domoli pedeapsa.
Vineri, 1 iunie 2012, 20:15
Draga Mea fiică iubită, anticristul deja pregătește planul său de pace, pe care-l va prezenta în curând, după ce războaiele se vor extinde în Orientul Mijlociu și când durerea și suferința cumplită vor lăsa să se creadă că nu există niciun semn de speranță.Atunci el va apărea deodată și se va arăta lumii ca un om al păcii, o bijuterie sclipitoare, care va scânteia în mijlocul întunericului.
Când va apărea, el va fi văzut ca unul dintre cei mai carismatici politicieni din toate timpurile. Personalitatea sa atrăgătoare, plăcută și grijulie va păcăli pe majoritatea oamenilor.
luni, 5 noiembrie 2012, ora 18:50
Pământul va geme de durere, în timp ce anticrist își pregătește intrarea
Nu numărul celor care vor primi Cartea Adevărului sau mesajele Mele este important, ci numărul celor care recită Rugăciunile Mele Cruciadă.
Rugăciunile vor slăbi puterea anticristului.

Noul Paradis
Marți, 15 octombrie 2012, 23:30
În Noul meu Paradis ei vor deveni trupuri nemuritoare perfecte. Cei de pe pământ vor deveni nemuritori la A Doua Venire, într-o clipită.
Vineri, 12 Octombrie 2012, 21.15
Vor fi nivele diferite în Noul Paradis al celor 12 națiuni. În partea de jos vor fi orașe și sate, toate lucrând într-o armonie de pace, iubire, fericire și mulțumire. Niciunul nu va dori altceva. Eu voi fi Regele lor, Stăpânul lor și voi domni peste ei, într-o Uniune Mistică . ..

Falsul Profet
Luni 16 iulie 2012, 15:15
Este aproape timpul pentru ca persecutarea Vicarului Meu preaiubit Papa Benedict al XVI-lea să ajungă la apogeu
Vineri, 7 decembrie 2012, ora 18:45
Falsul Profet a plănuit deja modul în care va uzurpa conducerea Bisericii Catolice
Luni, 9 aprilie 2012, 10:00
Rugați-vă pentru Papa Benedict ca să poată opri pătrunderea celui rău în întreaga Biserică Catolică
Joi, 12 Aprilie 2012, 11:27
Ei, fiica Mea, sunt trimiși să îi pregătească pe copiii Domnului să îl accepte pe următorul Papă, cel ce vine după iubitul Meu Vicar Papa Benedict. Acest Papă, chiar dacă va fi ales de membrii Bisericii Catolice, va fi Falsul Profet. Alegătorii lui sunt lupi în blănuri de oaie și sunt membri secreți ale sectei Masonice, condusă de satana.


In arhiva, de la inceput (Noiembrie 2010 pâna în decembrie 2010), gasiti punctul de plecare a acestor mesaje, precum si multe teme importante care se reiau si in mesajele ulterioare (extras):
Introducere
Era 3 dimineața în data de 9 noiembrie 2010, când Maria s-a trezit subit....... A fost imediat atrasă către un portret al Lui Isus așezat pe noptiera de lângă patul ei.
...Luând un plic vechi și un pix de lângă pat cuvintele au început să prindă contur în mintea ei.
A scris ce a auzit, așa cum i-a fost dictat, într-o manieră blândă dar autoritară. Când pixul a atins foaia, fiecare cuvânt s-a format clar, precis și fără pauză.
Primele cuvinte pe care le-a scris au fost ”Voința ta este poruncă pentru mine”. Fără să înțeleagă de ce a scris asta, ea a știut, în inima ei, că era un răspuns firesc și spontan. Cumva a știut că acestea erau primele cuvinte care trebuiau scrise. Și atunci a venit primul mesaj dat ei de către Isus Cristos...
Maria, o femeie inteligentă, mamă a patru copii, a dus o viață activă și împlinită. Obișnuită să se ocupe de treburile zilnice, ea ar fi fost prima care să renege asemenea lucruri. ...
Neliniștită ea a ridicat din nou icoana Lui Isus și s-a uitat la ea, așteptând, provocând imaginea să se miște din nou. Și s-a mișcat. De data aceasta a plâns și i-a cerut Lui Isus un semn care să-i arate dacă toate acestea erau doar în imaginația ei.
Era ora 11 dimineața. Icoana s-a schimbat din nou, iar fața Lui Isus a prins din nou viață. Era îmbrăcat în alb cu o dantelă aurie la gât. Avea fața alungită și slabă. Avea păr brun roșcat, ondulat, până la umeri, ochi albaștri pătrunzători și era înconjurat de o lumină orbitoare și penetrantă. Această lumină, spune Maria, este foarte puternică. El s-a uitat la ea cu duioșie, îngrijorare, compasiune și cu o adâncă iubire. Apoi El a zâmbit.

….se continua cu primele mesaje, cu un continut deosebit...

Cititi-le!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 14.01.2014, 23:33:18
arwein's Avatar
arwein arwein is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 582
Implicit

Un fel de Noul Ierusalim?
Mariamargareta, unde esti?
Reply With Quote
  #3  
Vechi 16.01.2014, 09:36:28
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mateo45 Vezi mesajul
Cititi-le!
..... De ce?
Reply With Quote
  #4  
Vechi 16.01.2014, 20:12:52
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihai07 Vezi mesajul
..... De ce?
Cum de ce? Ca ca vedem cum se manifesta diverse boli psihice. Sunt mai greu de catalogat pentru ca nu este doar una.
In acelasi timp or fi si prosti care cred.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 17.01.2014, 10:48:02
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Cum de ce? Ca ca vedem cum se manifesta diverse boli psihice. Sunt mai greu de catalogat pentru ca nu este doar una.
In acelasi timp or fi si prosti care cred.
Din pacate sunt destui care alearga dupa cai verzi pe pereti.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 17.01.2014, 11:17:51
Amistad Amistad is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.03.2013
Mesaje: 141
Implicit

Astea-s mesaje de la diavol nu de la Dumnezeu. "Diavolul se poate transforma in inger de lumina" scrie in Biblie.
O carte buna despre referitoare la asemenea subiect este "Despre inselare". Mai este ceva pe net foarte bun referitor la cazul Medjugorje aici:
http://www.ortodoxie-catolicism.ro/3...ioan-butiurca/

Cei care faceti aceste rugaciuni sa stiti ca va rugati la indemnul diavolului si pentru scopurile lui. Nu faceti decat sa il suparati pe Dumnezeu si sa va afundati in inselare si pierzare.
__________________
"Orto" - dreapta; "Doxia" - slavire ; si singura adevarata

Last edited by Amistad; 17.01.2014 at 11:19:59.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 17.01.2014, 13:16:32
EzioAuditore
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Este tradus de pe acest site : http://www.internetgebetskreis.com/en/

Si este vorba despre "Maria Divine Mercy" aka Mary Carberry. Daca vreti sa aflati mai multe despre demascarea ei citit aici : http://midwaystreet.wordpress.com/2013/11/11/8/

http://www.youtube.com/watch?v=1AvLi...ESmsWli5_FN83g

http://www.youtube.com/watch?v=zWc5b...re=c4-overview


Dintre toate prostiile pe care le-a debitat totusi una cred eu ca a nimerit-o.

Razboiul Nuclear. Care cred eu ca va fi in acest an, spre sfarsitul verii toamna. Acum acest lucru nu il spun ca si cum as fi un profet, dar asta simt eu ca va fi.
Reply With Quote
Răspunde