Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 24.07.2013, 02:44:32
biancaalexa biancaalexa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.06.2010
Mesaje: 23
Implicit Va rog ajutati-ma

Buna ma numesc bianca si as avea o mare rugaminte. va rog din tot sufletul puteti sa imi spuneti un duhovnic bun din oradea ,care citeste rugaciuni pentru dezlegare de vraj ,pe care din pacate o persoana din familie se ocupa cu asa ceva,daca nu i citeam mesajul trimis catre nepoata sa nu credeam si nici acum nu imi vine sa cred.Mie si familia mea nu ne merge bine deloc,am primit de la ea ,eu si sora mea breloc pt ca o venit de la mare,si am fost intr-o biserica si am tinut brelogul in mana si am inceput sa ma usture mana,sa simt furnicaturi,ca si cum m-ar arde .cand am venit acasa am rugat-o si pe sora mea si o prietena care cunoaste situatia fara a le spune ce simteam cu brelogul,au simtit acelas lucru,si cu brelogul sorei mele la fel .De aceea va implor sa ma ajutati daca stiti un duvhovnic care ne-ar putea ajuta cu rugaciuni pt dezlegare.
Va rog sa ma ajutati si sa imi iertati greselile de ortografie dar m-am grabit. va multumesc.

Last edited by biancaalexa; 24.07.2013 at 02:47:42.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 24.07.2013, 03:33:58
andreix andreix is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.07.2013
Mesaje: 1
Implicit

Spovediti-va toti din casa si faceti milostenie,si vrajile nu au efect asupra oamenilor credinciosi
Reply With Quote
  #3  
Vechi 24.07.2013, 07:25:26
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.978
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreix Vezi mesajul
Spovediti-va toti din casa si faceti milostenie,si vrajile nu au efect asupra oamenilor credinciosi
Poate asupra sfinților, că "credincioși" suntem toți, dar nu e drept niciunul.

10. După cum este scris: "Nu este drept nici unul;
11. Nu este cel ce înțelege, nu este cel ce caută pe Dumnezeu.
12. Toți s-au abătut, împreună, netrebnici s-au făcut. Nu este cine să facă binele, nici măcar unul nu este.(Rom3,10-12)


În principiu ai dreptate, așa este, dar tocmai pentru că vrăjile acelea au avut efect, e foarte clar că spovada are restanțe; apoi milostenia, apoi rugăciunea...

1. Pe cel care se teme de Domnul, nu-l va întâmpina răul, fără numai ispita și iarăși îl va izbăvi.(Ecclesiasticul33,1)

7. Străjui-va îngerul Domnului împrejurul celor ce se tem de El și-i va izbăvi pe ei.(Psalmi33,7)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 24.07.2013, 11:12:50
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de biancaalexa Vezi mesajul
Buna ma numesc bianca si as avea o mare rugaminte. va rog din tot sufletul puteti sa imi spuneti un duhovnic bun din oradea ,care citeste rugaciuni pentru dezlegare de vraj ,pe care din pacate o persoana din familie se ocupa cu asa ceva,daca nu i citeam mesajul trimis catre nepoata sa nu credeam si nici acum nu imi vine sa cred.Mie si familia mea nu ne merge bine deloc,am primit de la ea ,eu si sora mea breloc pt ca o venit de la mare,si am fost intr-o biserica si am tinut brelogul in mana si am inceput sa ma usture mana,sa simt furnicaturi,ca si cum m-ar arde .cand am venit acasa am rugat-o si pe sora mea si o prietena care cunoaste situatia fara a le spune ce simteam cu brelogul,au simtit acelas lucru,si cu brelogul sorei mele la fel .De aceea va implor sa ma ajutati daca stiti un duvhovnic care ne-ar putea ajuta cu rugaciuni pt dezlegare.
Va rog sa ma ajutati si sa imi iertati greselile de ortografie dar m-am grabit. va multumesc.
Arunca brelocul. Punct. Nu cred ca e vorba de farmece, ci de o calitate a brelocului. Poate contine un dispozitiv cu te miri ce intrebuintare, cu o baterie minuscula.

Dar nu e rau sa cauti si preoti pentru Sfantul Maslu. Incepe cu preotul din parohie si cere-i sa faca o sfestanie acasa si sa te ajute pe drumul matuirii. Apoi mergi la biserica, intra in vorba cu crestinii din zona si afli si alte nume de preoti. Pentru gasirea unui duhovnic bun, e nevoie de rugaciune. Citeste de exemplu Paraclisul Maiciii Domnului sau chiar Psaltirea Maicii Domnului.

Last edited by antoniap; 24.07.2013 at 11:16:22.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 24.07.2013, 12:08:03
biancaalexa biancaalexa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.06.2010
Mesaje: 23
Implicit

va multumesc din tot sufletul meu pentru sfaturi.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 24.08.2013, 21:42:25
cezar_ioan cezar_ioan is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.11.2012
Locație: Benidorm, Hotel Bali
Mesaje: 1.946
Implicit

Citat:
În prealabil postat de biancaalexa Vezi mesajul
Buna ma numesc bianca si as avea o mare rugaminte. va rog din tot sufletul puteti sa imi spuneti un duhovnic bun din oradea ,care citeste rugaciuni pentru dezlegare de vraj ,pe care din pacate o persoana din familie se ocupa cu asa ceva,daca nu i citeam mesajul trimis catre nepoata sa nu credeam si nici acum nu imi vine sa cred.Mie si familia mea nu ne merge bine deloc,am primit de la ea ,eu si sora mea breloc pt ca o venit de la mare,si am fost intr-o biserica si am tinut brelogul in mana si am inceput sa ma usture mana,sa simt furnicaturi,ca si cum m-ar arde .cand am venit acasa am rugat-o si pe sora mea si o prietena care cunoaste situatia fara a le spune ce simteam cu brelogul,au simtit acelas lucru,si cu brelogul sorei mele la fel .De aceea va implor sa ma ajutati daca stiti un duvhovnic care ne-ar putea ajuta cu rugaciuni pt dezlegare.
Va rog sa ma ajutati si sa imi iertati greselile de ortografie dar m-am grabit. va multumesc.
Mergeți de urgență la camera de gardă, psihiatrie.
Nu glumesc!
(O să vă zică niște vorbe bune și, eventual, vă dă câteva pastile mici, colorate, o frumusețe!
Vă previn, însă: nu vă speriați dacă, în urma modului în care veți dialoga, vă dă și-un șut în cur, careva... Noi, ăștia din domeniul psi, nu agreem sub nici o formă pe impostori și pe trolli și trollițe... Sunt mulți oameni suferinzi cu adevărat care au nevoie de umilele noastre servicii. Energia și nervii noștri au limite, pentru Numele Domnului!..........)

Last edited by cezar_ioan; 24.08.2013 at 21:52:23.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 24.08.2013, 22:39:22
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit povestile legate de vraji !

eu nu cred ca un om poate sa faca rau altuia prin intermediul vrajilor,deoarece s-ar rasturna legile lasate de Dumnezeu ! Numai daca acel om se ocupa el insusi cu lucruri necurate ,deschizand el insusi poarta diavolului,numai atunci diavolul are putere asupra lui !
Reply With Quote
  #8  
Vechi 29.08.2013, 23:10:15
Jamaica Jamaica is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 358
Implicit

nu doresc sa "hranesc" paranoia, dar farmecele exista, de aceea avem slujba de molitfe, avem si un mare sfant si anume Sfantul Ciprian care s-a intors la credinta el fiind initial vrajitor.... dar vrajile nu au putere asupra celor care se spovedesc si se Impartasesc, cei care duc viata curata in rugaciune.
legat de breloc...mai bine il aruncati si gata, nu trebuie sa va fie frica
__________________
„Dumnezeu poartă pașii omului”

Last edited by Jamaica; 29.08.2013 at 23:12:33.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 28.11.2013, 11:10:18
Ovidiu2013 Ovidiu2013 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.11.2013
Mesaje: 16
Implicit

Du-te la popa, ca-s face el o vraja de dezlegare :)))))
Daca si popii citesc in carte sau cine stie ce mai fac... La cine ne spovedim noi defapt ?
Reply With Quote
  #10  
Vechi 28.11.2013, 11:43:28
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ovidiu2013 Vezi mesajul
Du-te la popa, ca-s face el o vraja de dezlegare :)))))
Daca si popii citesc in carte sau cine stie ce mai fac... La cine ne spovedim noi defapt ?
Pai tu ai zis ca n-ai treaba cu Biserica, preotii, asadar lasa pe altii care au tangenta cu ele, sa se pronunte.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare