Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #61  
Vechi 30.07.2021, 00:04:58
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.882
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Eu zic sa o lasam balta cu embrionii-fetusii, semnul fiarei la vaccinuri si alte conspiratii de genu, am spus la niste cunostinte de ale mele faza cu embrionii de fetusi umani si au inceput sa rada cand au auzit astea, cica de unde mai scot prostiile astea?, eu: eh na nimica, mai vad o stire pe net mai apare", normal ca e de ras, cine stie cati altii rad la asemenea conspiratii jalnice,
Păi românii râd din orice, chiar și de lucruri sfinte, glume de cuminecătură etc, interesant ar fi de ce lucruri nu râd românii, de dăștepți ce suntem am ajuns pe ultimele locuri pe la toate capitolele, de la sport, la industrie, la infrastructură, la orice.


Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
un tip misterios pe nume Frankenstein se joaca cu embrioni umani :))) . Apar tot felul de documente fabricate pe internet ca fake news conspiracy sa ne faca sa ne convinga lucrurile astea. Si eu pot utiliza Microsoft Word, si sa fac programare pe un site, pot sa scriu lucruri convingatoare sa manipulez, pot sa scriu ca vaccinurile contin celule din excremente de oaie sau eu stiu ce mai ce, fiind platit de o organizatie non-guvernamentala sau chiar de un political party care se razboiesc cu adversarii (OMS), cu scopul de a crea HAOS!
Potrivit ultimului raport al Agenției franceze a Siguranței Medicamentului, din 22 iulie 2021, cazurile de miocardită și pericardită sunt oficial recunoscute ca efecte secundare ale serului Covid anglo-suedez, recunoaște presa franceză. Dar aceste efecte au fost recunoscute la aceeași dată și pentru serurile Covid bazate pe ARN mesager, produse de Pfizer și ModeRNA.

Potrivit unui raport recent al Agenției Naționale pentru Siguranța Medicamentelor din Franța, publicat la 23 iulie, „22.557 de cazuri de reacții adverse au fost analizate de către centrele regionale de farmacovigilență raportoare (Amiens și Rouen). Marea majoritate a acestor cazuri se referă la sindroame asemănătoare gripei, adesea de intensitate mare (febră ridicată, dureri musculare, cefalee). În cadrul supravegherii specifice a cazurilor de miocardită și pericardită asociate vaccinării, comitetul consideră, în urma analizării datelor, că este vorba de un semnal potențial pentru vaccinul AstraZeneca”. De la începerea campaniei de vaccinare, au fost raportate 10 cazuri de miocardită și 38 de cazuri de pericardită. Totuși, autoritățile insistă că acestea nu pun sub semnul întrebării raportul beneficiu/risc al serului Covid.

https://www.activenews.ro/stiri/Agen...aZeneca-168325

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
E un joc simulator Plague Inc., unde iti puteai crea un virus sa infectezi cat mai multa lume din populatie, inveti multe despre diverse tipuri de virusi/patogeni, cum infecteaza populatia, ce mutatie sufera la un numar de cazuri etc....si in jocul ala era un expansion, se numea Fake News. Plague: Fake News.
Am văzut ceva și pe miniclip, dacă ar fi să credem jocul și fake news-ul e real și plantarea de tulpini prin state sărace din Africa, era chiar un joc cinic să faci distrugeri prin state sărace, se cultiva în mintea jucătorului că poate face orice la alții în țară un fel de asasin economic dar în sens sanitar, un cinism de tip machiavelic.


Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Si la Fake News scrie ..., Onboard politician (care sa sustina conspiratia), Exploatarea Institutiilor, Onboard Political Party, transmise prin tv, social media tot felul de optiuni. E interesant simulatorul.
Vaccinarea obligatorie e opinie politică slobozită de guvernanți prin mass media miluită, e normal să se ridice și opinii politice contrare, onboard politician pot fi și cei care vorbesc zilnic despre vaccin, de ce nu și-ar putea cumpăra unii și niște lobbyiști legislativi care să le faciliteze contracte de livrări farmaceutice, exploatare resurse pe redevențe de nimic, închiderea unor exploatări care le fac concurență internațional, etc.



Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Alex Jones (USA), Diana Sosoaca (RO) au un rol important de facut si trebuie sa il indeplineasca Daca eu eram adversarul lor politic, ii lasam in pace ba chiar le multumeam pentru asistenta. E totul un joc, dar e unul murdar! Nu ma bag in politica, dar cam asta e treaba.
Din câte văd mare parte din români nu se simțeau reprezentați, ori nu s-au dus la vot, ori au votat altceva, deci dacă vor apărea partide noi cu alți oameni decât cei care au stat în siajul lui Băse în timp au șanse pe fondul nemulțumirii.




Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Mi-a spus un preot cu darul inainte-vederii, ca ce se intampla in lume acuma este ca cei de sus care conduc lumea , mai marii bogati fac anumite siretlicuri (dar nu se stie ce, doar se da cu presupusu,conspiratia si paranoia)
Interesant, din ce zonă e preotul ?
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 30.07.2021 at 07:38:58.
Reply With Quote
  #62  
Vechi 30.07.2021, 07:54:56
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Am văzut ceva și pe miniclip, dacă ar fi să credem jocul și fake news-ul e real și plantarea de tulpini prin state sărace din Africa, era chiar un joc cinic să faci distrugeri prin state sărace, se cultiva în mintea jucătorului că poate face orice la alții în țară un fel de asasin economic dar în sens sanitar, un cinism de tip machiavelic.

Șoșoacă tocmai le-a pus la punct pe Tatoiu și pe băsista Ioana Constantin la realitatea tv care fierbea de nervi că n-au mai pâmpit românii să le trimită PÂMPUL în parlament, chiar mă bucur că le dă puțin peste bot.

Doamne ce mă bucur că a intrat AUR când îi văd pe toți cum fierb băsiști, pesediști-olguțiști care au furat din voturile AUR în Oltenia și Muntenia, partea urâtă a PNL-ului (Pavel Popescu, Gorghiu), oamenii care s-au folosit de mișcarea rezist, cred că e primul vot dat ca lumea

Interesant, din ce zonă e preotul ?
1. Simulatorul e doar facut pentru a invata cunostinte generale despre virusi si altele. E cu scop academic. De exemplu Covidutu nostru cu tulpinile noi nu a evoluat asa grav incat sa apara Necroza, Total Organic Failure, Dementa, Coma, Paralizie, sau sa intre in Zombie Mode (asta e chiar SF cu zombii &#128514 ... Dar trebuie sa nu se ajunga aici!

2. Nu sunt fan Sosoaca, nu imi place, dar ti-am zis are un rol important politic, pe care eu daca eram politician adversarul ei o lasam in pace sa vorbeasca in continuare!

3. Preotul (nu o sa ii dau numele) e din Topraisar, nu este cel in varsta care a fost acuzat de luare De bani si inselatorii, ci este fiul sau (are vreo 36-38 ani cred) care este opusul lui tasu care chiar ajuta lumea si nu face scamatorii. Tot timpu cand ajung acolo in Biserica ma simt altfel decat in alta biserica, ceva e curat acolo si simt mai multa Pace in suflet.

Asa a spus fisu (pot sa zic public asta) dar in 2020 cand am fost la el, ca pandemia nu va dura mult, cei bogati ai lumi fac niste siretlicuri (nu a mentionat ce), cei care asteapta sa mearga la munca sunt intr-un blocaj, dar trebuie sa aibe rabdare ca vor reveni curand, ca virusu nu e asa puternic (atunci in 2020 ca a sunat si prin spitale). Despre vaccin nu a spus nimic, daca e bine sa il faci sau nu. Era in 2020 nu exista vaccin inca.
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote
  #63  
Vechi 30.07.2021, 08:19:31
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.882
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
1. Simulatorul e doar facut pentru a invata cunostinte generale despre virusi si altele. E cu scop academic. De exemplu Covidutu nostru cu tulpinile noi nu a evoluat asa grav incat sa apara Necroza, Total Organic Failure, Dementa, Coma, Paralizie, sau sa intre in Zombie Mode (asta e chiar SF cu zombii &#128514 ... Dar trebuie sa nu se ajunga aici!
Mi se pare periculos chiar și un joc de-a boala, în care orice e permis pe țări mai sărace, acele țări ar putea chiar să dea în judecată creatorii pt discriminare, era un joc pe miniclip, trimiteai o boală într-o țară și după le vindeai serul, o prostie chiar și ideea de a da cuiva intenționat o boală, nu are nicio legătură cu realitatea unde transmiterea unor boli infecto contagioase ar genera probleme juridice.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
2. Nu sunt fan Sosoaca, nu imi place, dar ti-am zis are un rol important politic, pe care eu daca eram politician adversarul ei o lasam in pace sa vorbeasca in continuare!
Am modificat postarea puțin după ce ai intrat, aseară mă enervasem pentru ideile Monicăi cică nu ai bani nu faci copii și alte tâmpenii, se adunaseră mai multe și Șoșoacă doar le punea capac ca la baschet sau volley, nici nu trebuia să facă eforturi prea mari.

Nu cred că ea va mai intra în parlament, s-ar putea și AUR să pice pragul, nici Băse nu cred că-l va mai trece.

Am scris acolo că oricine ar avea șanse să intre o dată în Parlamentul României cam la 10 ani, pe fondul dezamăgirii și subperformanței celorlalți, au fost până acum 3 partide care au intrat, sfidând șansele acordate lor, pe care românii le consideră de mâna a doua.

Asta e, să facă ei un partid să văd dacă trec de 5% prag prohibitiv pus intenționat pentru ca PSD și PNL să culeagă tot și să nu se trezească cu partide desprinse din ele care le trag procente, acum se redistribuie locurile celor care pică sub prag tot la ele și le culeg tot ăia de n-au fost votați.

Nu sunt de acord cu ideea Bipartinică adică să fie doar două partide ca în Anglia și SUA, partidele mari promit mult pt a culege voturi din toate segmentele dar își hrănesc doar coteria și clica bogată de partid, mint ca să vină pe interesul legitim al oamenilor.

România e țara în care trebuie să aduni 100.000 de mii de semnături pentru a candida independent europarlamentar din mai multe județe ale țării, în Italia ai nevoie de 10.000 parcă și în alte țări de 1.000 și ceva.

Să mai scadă ei nr de semnături și pragul să fie 3% să vedem în timp ce reînnoire politică apare și cum vor avea soarta PNȚCD unele.

Deocamdată cei fără reprezentare în parlament nici măcar nu-și pot apăra voturile cu oameni care să participe la numărătoare, partidele mari își împart voturile lor cum vor în procesul verbal.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
3. Preotul (nu o sa ii dau numele) e din Topraisar, nu este cel in varsta care a fost acuzat de luare De bani si inselatorii, ci este fiul sau (are vreo 36-38 ani cred) care este opusul lui tasu care chiar ajuta lumea si nu face scamatorii. Tot timpu cand ajung acolo in Biserica ma simt altfel decat in alta biserica, ceva e curat acolo si simt mai multa Pace in suflet.

Asa a spus fisu (pot sa zic public asta) dar in 2020 cand am fost la el, ca pandemia nu va dura mult, cei bogati ai lumi fac niste siretlicuri (nu a mentionat ce), cei care asteapta sa mearga la munca sunt intr-un blocaj, dar trebuie sa aibe rabdare ca vor reveni curand, ca virusu nu e asa puternic (atunci in 2020 ca a sunat si prin spitale). Despre vaccin nu a spus nimic, daca e bine sa il faci sau nu. Era in 2020 nu exista vaccin inca.
Ok, bine ar fi dacă s-ar termina.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 30.07.2021 at 08:25:15.
Reply With Quote
  #64  
Vechi 30.07.2021, 09:47:59
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.978
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Eu zic sa o lasam balta cu embrionii-fetusii, semnul fiarei la vaccinuri si alte conspiratii de genu, am spus la niste cunostinte de ale mele faza cu embrionii de fetusi umani si au inceput sa rada cand au auzit astea, cica de unde mai scot prostiile astea?, eu: eh na nimica, mai vad o stire pe net mai apare", normal ca e de ras, cine stie cati altii rad la asemenea conspiratii jalnice, un tip misterios pe nume Frankenstein se joaca cu embrioni umani :))) . Apar tot felul de documente fabricate pe internet ca fake news conspiracy sa ne faca sa ne convinga lucrurile astea. Si eu pot utiliza Microsoft Word, si sa fac programare pe un site, pot sa scriu lucruri convingatoare sa manipulez, pot sa scriu ca vaccinurile contin celule din excremente de oaie sau eu stiu ce mai ce, fiind platit de o organizatie non-guvernamentala sau chiar de un political party care se razboiesc cu adversarii (OMS), cu scopul de a crea HAOS!

E un joc simulator Plague Inc., unde iti puteai crea un virus sa infectezi cat mai multa lume din populatie, inveti multe despre diverse tipuri de virusi/patogeni, cum infecteaza populatia, ce mutatie sufera la un numar de cazuri etc....si in jocul ala era un expansion, se numea Fake News. Plague: Fake News.

Si la Fake News scrie detaliat cum functioneaza conspiratia si cum poti manipula omenirea in diverse scenarii, apar optiuni precum Campanie de Dezinformare, "Media Outreach", "Data Fabrication" , Onboard politician (care sa sustina conspiratia), Exploatarea Institutiilor, Onboard Political Party, transmise prin tv, social media tot felul de optiuni. E interesant simulatorul.

Din perspectiva celor nevaccinati, ar zice ca noi vaccinatii suntem cei manipulati cu fake news de catre OMS cu vaccinurile si toate clasele politice din lume, dar din perspectiva noastra celor vaccinati, voi sunteti cei manipulati anti-vaxxeri de un alt sistem politic sau non-guvernamental conspirationist.

Se intalneste realul cu fictiunea (fact and fiction). Realul doar un vaccin ARN, fictiunea = embrionii umani, semnul fiarei, cimpanzei, dar pentru anti-vaxxeri e invers realul = embrioni umani, cimpanzei; iar fictiunea = vaccinul.

Sa stiti ceva important existenta conspirationistilor, si anti-vaxxerilor este esentiala, pentru ca aici e tot un scop politic. Capii lumii permit si asta!

Alex Jones (USA), Diana Sosoaca (RO) au un rol important de facut si trebuie sa il indeplineasca Daca eu eram adversarul lor politic, ii lasam in pace ba chiar le multumeam pentru asistenta. E totul un joc, dar e unul murdar! Nu ma bag in politica, dar cam asta e treaba.

Edit: am uitat sa zic, in toata treaba asta din cele doua tabere vaxxeri, si anti-vaxxeri exista un singur sambure de adevar: toata lumea e confuza de adevar. Confuzia vine de la Necuratul. Mi-a spus un preot cu darul inainte-vederii, ca ce se intampla in lume acuma este ca cei de sus care conduc lumea , mai marii bogati fac anumite siretlicuri (dar nu se stie ce, doar se da cu presupusu,conspiratia si paranoia)
Frate, tu ai pomenit de fetusi, eu doar ti-am raspuns cu cuvintele tale, dar daca prieteni tai au ras, pe mine ma doare-n cot, insa pun pariu ca nu la biserica i-ai intalnit. Aici insa, esti pe un forum ortodox si celulele de fetusi(cu putere minunata de vindecare) sunt un subiect tabu.

Eu n-am citit documente fake, insa acum vreo 3 ani, ing. Ioan Istrate a spus ca Pastile nu se vor tine; n-am inteles ce vrea sa spuna, dar in martie 2020 (cand s-a declarat oficial pandemia) am inteles conspiratia. Te-ai simtit manipulat? Eu m-am simtit inlantzuit; nu e de ras, e de plans.

Mai marii lumii vor controlul total asupra banilor(toti banii sunt ai lot, noi doar ii folosim sa le producem profit) si fac totul sa elimine circulatia numerarului, astfel ca tranzactiile la negru (cam 20-30%) sa dispara. De asemenea, vor introduce in corpul uman (cu ocazia vaccinului) si pecetea pentru a putea avea control "live" asupra tuturor prin satelit. De aceea ei sunt interesati sa se vaccineze toata lumea.

Iisus a spus:
33. Acestea vi le-am grăit, ca întru Mine pace să aveți. În lume necazuri veți avea; dar îndrăzniți. Eu am biruit lumea.(In16,33)

Parerea mea e ca cel putin 80% din cei care s-au vaccinat, au facut-o pentru a nu avea probleme in lume, pentru a duce o viata mai comoda si a nu suferi interdictii, deci pentru a trai mai bine.
Toti acestia fiind botezati, prin acceptarea vaccinului fac (fara sa discearna) o alegere a lumii si implicit o respingere a lui Hristos. Nu se poate si una si alta.

24. Nimeni nu poate să slujească la doi domni, căci sau pe unul îl va urî și pe celălalt îl va iubi, sau de unul se va lipi și pe celălalt îl va disprețui; nu puteți să slujiți lui Dumnezeu și lui mamona.(Mt6,24)
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)

Last edited by Demetrius; 30.07.2021 at 09:50:42.
Reply With Quote
  #65  
Vechi 30.07.2021, 10:21:02
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Unhappy

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Frate, tu ai pomenit de fetusi, eu doar ti-am raspuns cu cuvintele tale, dar daca prieteni tai au ras, pe mine ma doare-n cot, insa pun pariu ca nu la biserica i-ai intalnit. Aici insa, esti pe un forum ortodox si celulele de fetusi(cu putere minunata de vindecare) sunt un subiect tabu.

Eu n-am citit documente fake, insa acum vreo 3 ani, ing. Ioan Istrate a spus ca Pastile nu se vor tine; n-am inteles ce vrea sa spuna, dar in martie 2020 (cand s-a declarat oficial pandemia) am inteles conspiratia. Te-ai simtit manipulat? Eu m-am simtit inlantzuit; nu e de ras, e de plans.

De asemenea, vor introduce in corpul uman (cu ocazia vaccinului) si pecetea pentru a putea avea control "live" asupra tuturor prin satelit.

Iisus a spus:
33. Acestea vi le-am grăit, ca întru Mine pace să aveți. În lume necazuri veți avea; dar îndrăzniți. Eu am biruit lumea.(In16,33)

Parerea mea e ca cel putin 80% din cei care s-au vaccinat, au facut-o pentru a nu avea probleme in lume, pentru a duce o viata mai comoda si a nu suferi interdictii, deci pentru a trai mai bine.
Cunostintele sunt niste rude, si sunt credinciosi care merg la biserica, se roaga, una dintre ele face acatiste zilnic, dar nu cred in capcanele conspiratiilor, vrajelilor, minciunilor cu "semnul fiarei in vaccin", "fetusi" (la fetusi s-a ras atat) sau alte balarii,pentru ca nu este vremea. Stiu ca e forum ortodox , dar sa nu devina site de conspiratie si dezinformare cu privire la tehnologie si medicina! Plus ca se poate discuta orice aici din cate vad!

Toti suntem manipulati si eu si tu.

In corpul uman nu poti sa bagi pecete printr-un vaccin. Vaccinu ala e un lichid. Eu nu stau sa ma uit pe siteuri de conspiratii si televiziuni gen Romania TV sau Antena 3, se stie ce reputatie proasta au cu fake news!!

Vorbele lui Iisus pe care le-ai parafrazat sunt adevarate, dar te grabesti sa le mentionezi acum cu....vaccinu!
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote
  #66  
Vechi 30.07.2021, 10:46:29
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Ok, bine ar fi dacă s-ar termina.
Suntem printr-o incercare (biserica e incercata, omenirea la fel), dar vom trece si peste asta. (a zis la final)

Si eu la fel, vreau sa se termine odata cu nebunia asta.
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote
  #67  
Vechi 30.07.2021, 12:40:08
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.882
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Cunostintele sunt niste rude, si sunt credinciosi care merg la biserica, se roaga, una dintre ele face acatiste zilnic, dar nu cred in capcanele conspiratiilor, vrajelilor, minciunilor cu "semnul fiarei in vaccin", "fetusi" (la fetusi s-a ras atat) sau alte balarii,pentru ca nu este vremea.
Eu nu știu exact încă dacă este biotehnologie în vaccin, nanoparticule, o să mai citesc.

Au fost oameni din Biserică care și la referendumul pentru familie făceau mișto, bălăcăreau, una dintre organizatoare o avocată Corina Săcrieru chiar spunea că o femeie cu poză la profil cu Sfântul Nectarie o lua peste picior pe net, ce ne mințiți doamnă șamd, o parte din oamenii care merg la Biserică sunt prezenți doar fizic.

Starețul mănăstirii Vatoped(cea mai mare de pe Athos) a zis clar că e o datorie votul la referendum, iată și interviul:
https://www.youtube.com/watch?v=oK54remOenk

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Toti suntem manipulati si eu si tu.
Posibil, dar dacă știi ce zic mai multe părți compari și ești puțin mai ferit, total ferit de manipulare nu e nimeni, decât jurnaliștii cu 20-30 de ani experiență de presă care știu intențiile din spatele fiecărui clip, articol, postări, măsuri administrative (cu ce tâlc se ia) etc.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
In corpul uman nu poti sa bagi pecete printr-un vaccin. Vaccinu ala e un lichid. Eu nu stau sa ma uit pe siteuri de conspiratii si televiziuni gen Romania TV sau Antena 3, se stie ce reputatie proasta au cu fake news!!
La antena 3 și rtv văd că tot vin doctori pandemiști Rafila, Cercel care tot valu 4 valu 4, restricții, închidere, nevaccinați, până și Mugur Mihăescu s-a vaccinat..

Doar Nașul tv, Radu Moraru ce a mai zis, dar a plecat omul în concediu dezamăgit de hotărârea CCR care a zis că nu era declarată neconstituțional starea de urgență.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #68  
Vechi 30.07.2021, 21:48:28
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.978
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul

Toti suntem manipulati si eu si tu.
Citeste aici si desmanipuleaza-te!

https://www.sfaturiortodoxe.ro/apocalipsa13_6.htm


P.S. Da-le si rudelor tale; ai grija sa nu moara de ras!

P.P.S. Mai este o carte foarte buna: https://www.bing.com/search?q=La+apu...ANCMS9&PC=U531
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)

Last edited by Demetrius; 30.07.2021 at 21:51:01.
Reply With Quote
  #69  
Vechi 31.07.2021, 00:25:15
dobrin7m's Avatar
dobrin7m dobrin7m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.08.2010
Locație: Londra
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.926
Implicit

Adunati-va si nu va vaccinati!

Au inceput ,intre cei mai in varsta , sa moara de la vaccin.
Nu va vaccinati! Intelegeti!

Pecetea nu este o stampila ce se pune pe frunte si o vedeti, intelegeti.

ADN-ul modificat din voi este exact ca o stampila ce nu se va mai sterge niciodata.

Nu va lasati modificati genetic. Odata modificat este pe veci modificat.

Cercetatorii de aici au analizat sangele unul vaccinat si l-au comparat cu al unuia nevaccinat. Cei vaccinati au globulele rosii alterate. Sangele celor vaccinati nu mai este acceptat la transfuzie.

Pricepeti odata! Grafenul din asa zisul vaccin anihileaza pentru totdeauna sistemul natural imunitar. In fata unei boli mai grave corpul vostru nu va mai sti sa lupte .

Nu este conspiratie este adevar. Va spun adevarul si va rog din tot sufletul meu , nu va vaccinati!!!
__________________
"De carma mintii atarna incotro pornim si unde mergem.
Adevarul este fiinta vie.
Gandurile omului nu sunt ca si gandurile Domnului.
Credinciosul in Dumnezeu depaseste limitele omului.
Nu sunteti voi cautand pe Iisus? Voi stiti despre Iisus o multime de lucruri dar nu il stiti pe El. Si pana nu Il gasesti pe Dumnezeu, nu te afli nici pe tine, nu-ti gasesti nici sensul tau nici sensul lumii." Cuv. Arsenie Boca
Reply With Quote
  #70  
Vechi 31.07.2021, 00:28:12
dobrin7m's Avatar
dobrin7m dobrin7m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.08.2010
Locație: Londra
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.926
Implicit

Aveti in voi un pic de sange in vene sau nu aveti???? protejati-va, intariti-va imunitatea, si nu va fie frica. Unde e nadejdea in Dumnezeu??? Ai Lui suntem toti! ati pus vaccinul mai sus ca Dumnezeu???? va protejeaza vaccinul de o viroza???? Doamne fereste! Adunati-va! Intariti-va! Protejati-va! Fiti tari si nu va vaccinati!
__________________
"De carma mintii atarna incotro pornim si unde mergem.
Adevarul este fiinta vie.
Gandurile omului nu sunt ca si gandurile Domnului.
Credinciosul in Dumnezeu depaseste limitele omului.
Nu sunteti voi cautand pe Iisus? Voi stiti despre Iisus o multime de lucruri dar nu il stiti pe El. Si pana nu Il gasesti pe Dumnezeu, nu te afli nici pe tine, nu-ti gasesti nici sensul tau nici sensul lumii." Cuv. Arsenie Boca
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare