Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 25.04.2014, 18:13:26
osanbogdan osanbogdan is offline
Member
 
Data înregistrării: 08.09.2013
Mesaje: 31
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Psaltirea Maicii Domnului este foarte frumoasa si e foarte bine sa fie citita. Atatea rugaciuni frumoase! Iar Maica Domnului nu ramane datoare celor care o cinstesc. Exista si acatiste si paraclise care pot fi citite, dar Psaltirea are ceva aparte. Ai grija de relatia ta sincera cu Maica Domnului si incepe cu raugaciuni scurte.
Îmi plac foarte mult psalmii M.D și nu mă satur de ei... nu știu cum sp îți explic.. pentru că nu vreau să asemăn dorința asta cu chestii lumești... îmi oferă o stare de bine care nu o pot explica...
Reply With Quote
  #12  
Vechi 25.04.2014, 19:38:43
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de osanbogdan Vezi mesajul
Conștientizez... Doar că unele persoane ca tine vorbesc în necunoștință de cauză.
Hai sa incep cu sfarsitul. Zici necunostinta de cauza. Da. Nu am pretentia ca le stiu pe toate. Dar pot observa unele lucruri. Si ti-am zis ce am observat. Cand deschizi atatea topicuri, cand ai tot felul de intrebari bizare, cand nu inaintezi spre credinta... e clar ca ai o problema.

Zici ca tu constientizezi? In momentul incare constientizezi ca ai o problema incerci sa faci ceva in sensul asta. Nu constientizezi nicim, daca nu faci nimic. Si asta nu e pentru ca le-as sti eu pe toate, ci pentru ca asta se observa la tine.

Si pentru ca o tot dai cu necunostinta de cauza, care de fapt este o forma de a evita orice, ce nu stiu si ar fi relevant in raspunsurile la intrebarile tale. Uneori "misterul" sau simularea lui nu este semn de intelepciune, ci lipsa de cunostinte. E firesc sa nu stii tot, este firesc sa si gresesti, dar corect este sa incerci sa te corectezi.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote
Răspunde