Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #27  
Vechi 17.04.2012, 14:00:18
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Si eu am luat pietricele de la mormantul parintelui Arsenie, cand am fost prima data la manastire. Nu m-a certat nimeni, desi era o maicuta acolo langa mormant, doar ca privirea nu era foarte aprobatoare, dar de certat nu m-a certat.
Dandu-mi seama ca nu se cuvenesa sa fac acest gest si pricepand, in sfarsit, ca ajutorul nu consta in detinerea sau atingerea acelor pietricele, dupa o vreme, cand a plecat o colega la Prislop i le-am dat si am rugat-o sa le puna inapoi pe mormant.


Nu mai stiu daca tot atunci sau ulterior, cand am fost la manastire, la bucatarie se gatea.
Eu care sunt foarte pofticioasa si-mi place mancarea de la manastire (desi era de post), imi ploua in gura de pofta, nu am rezistat si m-am dus la maicutele de la bucatarie si le-am rugat sa-mi dea si mie mancare, ca nu plec pana nu imi dau si mie atat de bine miroase, intreband unde si cat trebuie sa platesc (ca la restaurant gandeam eu ). Binenteles ca au zis ca nu trebuie sa platim, daca chiar vrem, sa punem bani in cutie la biserica. Asa am facut dupa ce am mancat...
Au fost foarte binevoitoare, m-au poftit zambind in trapeza, au venit si prietenele mele (ele nu au indraznit sa spuna...) ne-au asezat la masa si ne-au adus mancare. A fost atat de buna !!!!!
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
rugaciunea Parintelui Arsenie Boca clujeanul33 Rugaciuni 3 30.11.2010 16:57:10
100 de ani de la nasterea parintelui Arsenie Boca laurschepsis Generalitati 14 29.09.2010 14:51:03
100 de ani de la nasterea Parintelui Arsenie Boca cristiboss56 Resurse ortodoxe on-line 0 20.09.2010 22:22:55
cuvinte alese ale Parintelui Arsenie Boca clujeanul33 Generalitati 4 03.05.2010 12:08:12
Profetia pictata a parintelui Arsenie Boca eodor nastasa Generalitati 1 06.04.2010 14:35:50