Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 17.08.2012, 13:42:07
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de N.Priceputu Vezi mesajul
Găsiți că Antena3 este o sursă de informare credibilă?
Poate cea mai necredibila si partizana televiziune din Romania.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 17.08.2012, 13:50:01
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laura19 Vezi mesajul
NOI GRAVE ABUZURI STALINIST-ANTIHRISTICE ALE REGIMULUI BASESCU: Slujba de Adormirea Maicii Domnului intrerupta in comuna Suraia! Tarani scosi din biserici pentru a fi interogati de procurorii DNA, obligatoriu cu mana pe Biblie!

Localnicii comunei Suraia, județul Vrancea, și-au strigat nemulțumirea în stradă, miercuri seară, după ce în cursul zilei o echipă de nouă polițiști și trei procurori au întrerupt slujba din Biserică pentru a-i ancheta pe oamenii care au votat la referendum.
Un localnic în vârstă de 89 de ani a povestit în cadrul ediției de miercuri seară a emisiunii “Sinteza zilei” de la Antena 3 cum au încercat cei trei procurori să îl determine să jure cu mâna pe Biblia de pe capota mașinii.
“Mai bine ați lua Biblia și ați citi ce scrie înauntru”, le-a replicat cu înțelepciunea vârstei, bătrânul Lisandru din Suraia. “Am avut și eu ocazia, la vârsta mea, să vad ce îndrăzneală au făcut acești domni”, a mai spus acesta.
Lisandru Verbița povestește cum i-a luat la rost pe acei “tineri” întrebându-i de ce nu se preocupă de adevăratele probleme ale țării și arătându-le că este un bun cunoscător al legii și al drepturilor sale.
Întrebat de procurori de ce se uită la Antena 3, bătrânul a avut un răspuns mai mult decât politicos: “Dumneavoastră mă întrebați de Antena3? Asta înseamnă că dumneavoastră faceți politică. Rușinos pentru dumneavoastră, calitatea pe care o aveți, băieți tineri, învățați, să îmi spuneți ce să văd și ce să ascult”.
Procurorii anticoruptie au întrerupt slujba de Sfânta Maria din localitatea Suraia, din județul Vrancea, cu scopul de a lua oameni pentru ancheta dictată după referendum.
Ora 13.20 Potrivit Mediafax, trei procurori DNA verifică derularea referendumului în comuna Suraia.În acest sens, procurorii au chestionat mai mulți localnici. Comuna Suraia a fost împărțită în trei zone, fiecare zonă fiind arondată unui procuror care este însoțit de câte trei polițiști.
“Consider că acțiunea procurorilor DNA, a procurorilor lui Băsescu, este un abuz care are loc la ordinele președintelui suspendat Traian Băsescu. Cred că această acțiune are loc în mod special la Suraia pentru că eu am fost la PDL și acum avem de-a face cu o răzbunare. Ieri (n.r. – marți) am fost anchetați pentru altă plângere făcută de președintele PDL Vrancea, Alin Trășculescu, și care s-a dovedit a fi falsă. Am primit telefon de la cetățeni care spun că sunt terorizați și că sunt obligați de procurori să dea declarații. Spun că nu vor mai merge la vot, a spus primarul Vasile Grosu, citat de Mediafax.
Primarul din Suraia susține, de asemenea, că are informații potrivit cărora procurorii DNA au mers la cele trei biserici din comună pentru a-i găsi pe oameni și a-i duce să dea declarații privind referendumul.
Procurorii DNA au refuzat să fac declarații, motivând că “orice informație poate fi dată doar de DNA București“.
Ora 11.20 “Procurorii de la DNA au venit insotiti de noua politisti. Au venit in localitate. Eu eram la hramul bisericii Sfanta Maria. Am fost chemati sa le aratam unde stau cetatenii, sa le ia declaratii. Consideram ca este un abuz pentru ca am primit telefoane de la oameni speriati ca nu mai merg la vot ca au fost intimidati”, sustine Vasile Grosu, primarul localitatii Suraia, pentru Romania TV.
Procurorii Directiei Nationale Anticoruptie ar fi intrerupt, astazi, slujba de Sfanta Maria din localitatea Suraia, din judetul Vrancea, cu scopul de a lua oameni pentru ancheta.
Procurorii de la DNA au venit insotiti de noua politisti. Au venit in localitate. Eu eram la hramul bisericii Sfanta Maria. Am fost chemati sa le aratam unde stau cetatenii, sa le ia declaratii. Consideram ca este un abuz pentru ca am primit telefoane de la oameni speriati ca nu mai merg la vot ca au fost intimidati”, sustine Vasile Grosu, primarul localitatii Suraia, pentru Romania TV.
Edilul a precizat ca prezenta la vot la el in localitate a fost 64% si ca nu au existat “excursionisti care sa voteze”.
Oprisan: Astazi nu lucreaza decat DNA ca e sarbatoare
Presedintele Consiliului Judetean Vrancea, Marian Oprisan, se astepta la un asemenea control pentru ca totul este o diversiune si tintele sunt liderii USL, sustine el.
“Asa cum stiti astazi nu lucreaza decat DNA ca e sarbatoare in Romania. Nu cred in acest demers politic al DNA. As fi apreciat foarte mult daca ar fi avut aceleasi reactii in 2009, cand au fost suspiciuni majore de fraude. Merg la oamenii batrani, unii mai au putin de trait. Oamenii sunt speriati si dau telefon la primarie, la cunoscuti si intreaba cum e mai bine sa declare ca au votat sau nu, ca ei au inteles ca cei care au votat sunt anchetati. Sunt niste abuzuri inimaginabile”, a acuzat pesedistul.
Acesta a adaugat ca deocamdata actiunea DNA are loc doar in comuna Suraia, dar ca nu stie de ce se intampla aceasta ancheta pentru ca “referendumul in Vrancea s-a defasurat cat se poate de normal si corect. Nu au fost inregistrate decat 22 de plangeri facute de PDL, dar sunt pentru incidente minore. Cred ca cetatenii care vor primi NUP vor trebui sa faca plangere impotriva PDL-ului”.
“Este o diversiune finala. Tintele sunt liderii USL, PSD si PNL, dincolo de faptul ca oamenii trebuie speriati”, a conchis presedintele CJ Vrancea.
Procurorii DNA i-ar fi pus sa jure cu mana pe Biblie pe localnicii din zonele unde au deschis anchete pentru vot multiplu, sustine primarul comunei Barasti din Olt, audiat si el in calitate de martor in dosarul fraudelor electorale la referendum.
“Aveau si Biblia la dumnealor. (…) M-a anchetat si pe mine. Mi-a luat declaratie si imi plimbau Biblia din stanga in dreapta, din dreapta-n stanga”, a declarat Virgil Gealapu, marti seara, la Realitatea TV. Procurorii DNA au facut cercetari in peste 20 de localitati din judetul Olt, unde prezenta la referendum a depasit suta la suta, magistratii audiind presedintii mai multor sectii de votare, dar si pe membrii acestora.

articol complet:NOI GRAVE ABUZURI STALINIST-ANTIHRISTICE ALE REGIMULUI BASESCU: Slujba de Adormirea Maicii Domnului intrerupta in comuna Suraia! Tarani scosi din biserici pentru a fi interogati de procurorii DNA, obligatoriu cu mana pe Biblie!

similar: TARANII OLTENI ANCHETATI LA INTIMIDARE SI PUSI SA JURE CU MANA PE BIBLIE DE PROCURORII LUI BASESCU!
IAR AU MINȚIT POPORUL. Asaltul anchetatorilor la Suraia a fost doar la televizor
http://www.evz.ro/detalii/stiri/Asal...#ixzz23nXiRUwM
PDL acuză USL de manipulare cu privire la neregulile de la Suraia
http://www.ziaruldevrancea.ro/politi...la-suraia.html

Sper sa nu ratati pasajul cu "Bătranul “erou” de la Antena 1 apare ca “VOTAT” pe mai multe liste."
Reply With Quote
  #13  
Vechi 17.08.2012, 14:33:06
MihaiG MihaiG is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.04.2012
Locație: Timișoara
Religia: Catolic
Mesaje: 1.242
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kikyo_ea Vezi mesajul
In primul rand un bun crestin ar trebui sa stie ca a jura este un pacat foarte mare. Nu avem voie sa juram in nici un fel de context. Parintele nostru le certa pe unele femei care ziceau uneori "zau" sau "pe cuvant". Cuvantul nostru ar trebui sa fie de ajuns. Este un abuz grav. Intimidarea oamenilor pentru a nu mai merge la vot... Dar in Romania ti se poate interzice si sa respiri...
Nu este nici un abuz. Vă mai citez o dată textul de lege, fiți atentă unde subliniez:

Codul de procedura penala al Romaniei - Art. 85 - Juramantul martorului
Inainte de a fi ascultat, martorul depune urmatorul juramant: "Jur ca voi spune adevarul si ca nu voi ascunde nimic din ceea ce stiu. Asa sa-mi ajute Dumnezeu!"
In timpul depunerii juramantului, martorul tine mana pe cruce sau pe biblie.
Referirea la divinitate din formula juramantului se schimba potrivit credintei religioase a martorului.
Martorului de alta religie decat cea crestina nu ii sunt aplicabile prevederile alin. 2. Martorul fara confesiune va depune urmatorul juramant: "Jur pe onoare si constiinta ca voi spune adevarul si ca nu voi ascunde nimic din ceea ce stiu".
Martorii care din motive de constiinta sau confesiune nu depun juramantul vor rosti in fata instantei urmatoarea formula: "Ma oblig ca voi spune adevarul si ca nu voi ascunde nimic din ceea ce stiu".
Situatiile la care se refera alin. 3, 4 si 5 se retin de organul judiciar pe baza afirmatiilor facute de martor.
Dupa depunerea juramantului sau dupa rostirea formulei prevazute in alin. 5, se va pune in vedere martorului ca, daca nu va spune adevarul, savarseste infractiunea de marturie mincinoasa.
Despre toate acestea se face mentiune in declaratia scrisa.
Minorul care nu a implinit 14 ani nu depune juramant; i se atrage insa atentia sa spuna adevarul.


Deci, legea recunoaște fiecărei persoane dreptul de a nu jura, dacă din motive religioase nu dorește acest lucru.

Prin faptul că au făcut un tam - tam extraordinar dintr-o practică veche de când pământul și universală la nivelul sistemului judiciar din România, cum este jurământul martorului, antenele securistului Felix au demonstrat încă o dată, dacă mai era nevoie, că noțiunea de deontologie jurnalistică este un concept paralel cu universul în care există ele.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 17.08.2012, 14:41:52
corindb corindb is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.06.2006
Mesaje: 22
Implicit Chiar asa!

Citat:
În prealabil postat de N.Priceputu Vezi mesajul
De multă vreme m-am convins de lipsa de obiectivitate a relatărilor presei aservite diverselor interese, în cazul de față voiculesciene. Nu spun că n-ar putea să se strecoare și adevăruri în relatările lor, însă toate informațiile sunt prelucrate și distorsionate cu scopul de a manipula opinia publică. A privi știrile lor sau a le citi presa înseamnă a ne hrăni cu minciuni; cu bună știință, de multe ori.
Scuza-ma! Dar chiar ești simpatic! Încearcă să-ți consumi energia pe alt gen de sfaturi. Cum adică sa strecoare adevăruri? Vorbeam de mărturia unui om în vârsta, care simt ca a fost sincer! Vrei sa spui ca a fost o făcătura? Daca crezi acest lucru să-ți fie de bine... Eu nu cred acest lucru. "Hrăni cu minciuni... interese...voiculesciene " este vorba de alegere eu nu ma simt comod nici cu cele aservite intereselor basesciene. Asta pentru echilibru! Oricum intre cele doua interese uitam de interesul național. De aceia este bine sa lăsăm tribunele, asta pana nu se prăbușesc singure, si sa devenim cu toții jucători ai interesului național.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 17.08.2012, 14:59:30
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de corindb Vezi mesajul
Vorbeam de mărturia unui om în vârsta, care simt ca a fost sincer! Vrei sa spui ca a fost o făcătura? Daca crezi acest lucru să-ți fie de bine... Eu nu cred acest lucru. "Hrăni cu minciuni... interese...voiculesciene " este vorba de alegere eu nu ma simt comod nici cu cele aservite intereselor basesciene.
În cazul de față despre Voiculescu era vorba. Nu sunt adeptul niciunei aserviri, pentru nicio tabără, nu-mi place să fiu manipulat și mințit de nimeni, indiferent ce culoare ar avea.
Cât despre bătrânul de care spui că simți că a fost sincer... Poate a fost, poate nu, n-am de unde să știu. Ce știu, însă, e că nu pot avea încredere în cei care au făcut reportajul sau emisiunea. Nu sunt singurii care mint și care-și fac din manipularea conștiințelor o profesie. Poate că cea mai mare parte a jurnaliștilor se ocupă cu asta. E grav, însă, că noi acceptăm să ne hrănească pe banii noștri cu tot felul de gogoși, făcându-ne aliați și aplaudaci ai propriilor noștri călăi.
Mă opresc aici, pentru că riscăm să transformăm și topicul ăsta într-unul de polemici fără sfârșit. Și asta din cauză că ne situăm emoțional într-o tabără sau alta, desfigurând argumentele raționale.

Last edited by N.Priceputu; 17.08.2012 at 15:08:09.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 17.08.2012, 15:09:00
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Iar politica? Eu cred ca unii de pe-aici privesc mult prea mult la televizor... Poate n-ar trebui sa credeti chiar tot ce vi se spune, daca totusi nu puteti sta decat cu telecomanda in mana. In tara asta TOATA politica e stramba. Noi suntem manipulatii, sau... "carnea de tun"... Atat timp cat n-ati fost in acea biserica sa vedeti daca cineva a intrerupt slujba, poate ca e bine sa va ganditi de mai multe ori inainte de a atasa astfel de "zvonuri" pe forum. Pana la urma, noi cui slujim de fapt?
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)
Reply With Quote
  #17  
Vechi 17.08.2012, 17:01:49
NILUGH NILUGH is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.08.2012
Mesaje: 1
Implicit "Lectii de iubire"

Multumesc din suflet pt link. Mi-a fost de mare folos...
Dumnezeu sa va binecuvanteze !
Reply With Quote
  #18  
Vechi 17.08.2012, 17:56:20
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laura19 Vezi mesajul
NOI GRAVE ABUZURI STALINIST-ANTIHRISTICE ALE REGIMULUI BASESCU: Slujba de Adormirea Maicii Domnului intrerupta in comuna Suraia! Tarani scosi din biserici pentru a fi interogati de procurorii DNA, obligatoriu cu mana pe Biblie!

Localnicii comunei Suraia, județul Vrancea, și-au strigat nemulțumirea în stradă, miercuri seară, după ce în cursul zilei o echipă de nouă polițiști și trei procurori au întrerupt slujba din Biserică pentru a-i ancheta pe oamenii care au votat la referendum.
Un localnic în vârstă de 89 de ani a povestit în cadrul ediției de miercuri seară a emisiunii “Sinteza zilei” de la Antena 3 cum au încercat cei trei procurori să îl determine să jure cu mâna pe Biblia de pe capota mașinii.
“Mai bine ați lua Biblia și ați citi ce scrie înauntru”, le-a replicat cu înțelepciunea vârstei, bătrânul Lisandru din Suraia. “Am avut și eu ocazia, la vârsta mea, să vad ce îndrăzneală au făcut acești domni”, a mai spus acesta.
Lisandru Verbița povestește cum i-a luat la rost pe acei “tineri” întrebându-i de ce nu se preocupă de adevăratele probleme ale țării și arătându-le că este un bun cunoscător al legii și al drepturilor sale.
Întrebat de procurori de ce se uită la Antena 3, bătrânul a avut un răspuns mai mult decât politicos: “Dumneavoastră mă întrebați de Antena3? Asta înseamnă că dumneavoastră faceți politică. Rușinos pentru dumneavoastră, calitatea pe care o aveți, băieți tineri, învățați, să îmi spuneți ce să văd și ce să ascult”.
Procurorii anticoruptie au întrerupt slujba de Sfânta Maria din localitatea Suraia, din județul Vrancea, cu scopul de a lua oameni pentru ancheta dictată după referendum.
Ora 13.20 Potrivit Mediafax, trei procurori DNA verifică derularea referendumului în comuna Suraia.În acest sens, procurorii au chestionat mai mulți localnici. Comuna Suraia a fost împărțită în trei zone, fiecare zonă fiind arondată unui procuror care este însoțit de câte trei polițiști.
“Consider că acțiunea procurorilor DNA, a procurorilor lui Băsescu, este un abuz care are loc la ordinele președintelui suspendat Traian Băsescu. Cred că această acțiune are loc în mod special la Suraia pentru că eu am fost la PDL și acum avem de-a face cu o răzbunare. Ieri (n.r. – marți) am fost anchetați pentru altă plângere făcută de președintele PDL Vrancea, Alin Trășculescu, și care s-a dovedit a fi falsă. Am primit telefon de la cetățeni care spun că sunt terorizați și că sunt obligați de procurori să dea declarații. Spun că nu vor mai merge la vot, a spus primarul Vasile Grosu, citat de Mediafax.
Primarul din Suraia susține, de asemenea, că are informații potrivit cărora procurorii DNA au mers la cele trei biserici din comună pentru a-i găsi pe oameni și a-i duce să dea declarații privind referendumul.
Procurorii DNA au refuzat să fac declarații, motivând că “orice informație poate fi dată doar de DNA București“.
Ora 11.20 “Procurorii de la DNA au venit insotiti de noua politisti. Au venit in localitate. Eu eram la hramul bisericii Sfanta Maria. Am fost chemati sa le aratam unde stau cetatenii, sa le ia declaratii. Consideram ca este un abuz pentru ca am primit telefoane de la oameni speriati ca nu mai merg la vot ca au fost intimidati”, sustine Vasile Grosu, primarul localitatii Suraia, pentru Romania TV.
Procurorii Directiei Nationale Anticoruptie ar fi intrerupt, astazi, slujba de Sfanta Maria din localitatea Suraia, din judetul Vrancea, cu scopul de a lua oameni pentru ancheta.
Procurorii de la DNA au venit insotiti de noua politisti. Au venit in localitate. Eu eram la hramul bisericii Sfanta Maria. Am fost chemati sa le aratam unde stau cetatenii, sa le ia declaratii. Consideram ca este un abuz pentru ca am primit telefoane de la oameni speriati ca nu mai merg la vot ca au fost intimidati”, sustine Vasile Grosu, primarul localitatii Suraia, pentru Romania TV.
Edilul a precizat ca prezenta la vot la el in localitate a fost 64% si ca nu au existat “excursionisti care sa voteze”.
Oprisan: Astazi nu lucreaza decat DNA ca e sarbatoare
Presedintele Consiliului Judetean Vrancea, Marian Oprisan, se astepta la un asemenea control pentru ca totul este o diversiune si tintele sunt liderii USL, sustine el.
“Asa cum stiti astazi nu lucreaza decat DNA ca e sarbatoare in Romania. Nu cred in acest demers politic al DNA. As fi apreciat foarte mult daca ar fi avut aceleasi reactii in 2009, cand au fost suspiciuni majore de fraude. Merg la oamenii batrani, unii mai au putin de trait. Oamenii sunt speriati si dau telefon la primarie, la cunoscuti si intreaba cum e mai bine sa declare ca au votat sau nu, ca ei au inteles ca cei care au votat sunt anchetati. Sunt niste abuzuri inimaginabile”, a acuzat pesedistul.
Acesta a adaugat ca deocamdata actiunea DNA are loc doar in comuna Suraia, dar ca nu stie de ce se intampla aceasta ancheta pentru ca “referendumul in Vrancea s-a defasurat cat se poate de normal si corect. Nu au fost inregistrate decat 22 de plangeri facute de PDL, dar sunt pentru incidente minore. Cred ca cetatenii care vor primi NUP vor trebui sa faca plangere impotriva PDL-ului”.
“Este o diversiune finala. Tintele sunt liderii USL, PSD si PNL, dincolo de faptul ca oamenii trebuie speriati”, a conchis presedintele CJ Vrancea.
Procurorii DNA i-ar fi pus sa jure cu mana pe Biblie pe localnicii din zonele unde au deschis anchete pentru vot multiplu, sustine primarul comunei Barasti din Olt, audiat si el in calitate de martor in dosarul fraudelor electorale la referendum.
“Aveau si Biblia la dumnealor. (…) M-a anchetat si pe mine. Mi-a luat declaratie si imi plimbau Biblia din stanga in dreapta, din dreapta-n stanga”, a declarat Virgil Gealapu, marti seara, la Realitatea TV. Procurorii DNA au facut cercetari in peste 20 de localitati din judetul Olt, unde prezenta la referendum a depasit suta la suta, magistratii audiind presedintii mai multor sectii de votare, dar si pe membrii acestora.

articol complet:NOI GRAVE ABUZURI STALINIST-ANTIHRISTICE ALE REGIMULUI BASESCU: Slujba de Adormirea Maicii Domnului intrerupta in comuna Suraia! Tarani scosi din biserici pentru a fi interogati de procurorii DNA, obligatoriu cu mana pe Biblie!

similar: TARANII OLTENI ANCHETATI LA INTIMIDARE SI PUSI SA JURE CU MANA PE BIBLIE DE PROCURORII LUI BASESCU!
să înteleg că www.razbointrucuvant.ro/ face politică?
Reply With Quote
  #19  
Vechi 17.08.2012, 20:54:44
ebadea ebadea is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 31.08.2009
Mesaje: 21
Implicit Juramant

Problema juramantului pentru crestin http://www.crestinortodox.ro/morala/...nt-126250.html
Reply With Quote
  #20  
Vechi 17.08.2012, 20:55:56
ebadea ebadea is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 31.08.2009
Mesaje: 21
Implicit mai exact

Spre deosebire de legea Vechiului Testament, Mantuitorul Iisus Hristos interzice cu desavarsire juramantul, indiferent de motivul invocat. Astfel, in predica de pe munte, El ne spune: "Ati auzit ce s-a zis celor de demult: "Sa nu juri stramb, ci sa tii inaintea Domnului juramintele tale." Eu insa va spun voua: Sa nu va jurati nicidecum nici pe cer, fiindca este tronul lui Dumnezeu, nici pe pamant, fiindca este asternut al picioarelor Lui, (...) nici pe capul tau sa nu te juri, fiindca nu poti sa faci un fir de par alb sau negru. Ci cuvantul vostru sa fie: Ceea ce este da, da; si ceea ce este nu, nu; iar ce e mai mult decat acestea, de la cel rau este." (Matei 5, 33-37).
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Imaculata conceptie si Adormirea Maicii Domnului petrut-angel Biserica Romano-Catolica 378 22.07.2013 13:47:04
Adormirea Maicii Domnului dan73 Generalitati 3 05.07.2012 16:22:32
Adormirea Maicii Domnului partenie Diverse Sarbatori 20 15.08.2009 21:19:08
Adormirea Maicii Domnului Laurentiu Diverse Sarbatori 1 15.08.2008 20:25:15
adormirea maicii domnului Pupi Generalitati 1 12.08.2008 13:13:16