Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 31.03.2008, 19:33:16
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Pai vsovi, stai asa un pic, in Biblie Sf. Apostol Ioan ne spune clar ca numarul fiarei va fi inscriptionat pe mana dreapta sau pe frunte. Asadar, nu trebuie sa luam Biblia ca atare? De ce trebuie sa interpretam noi ca intrun fel nu trebuie sa fie neaparat pe mana dreapta, ca e de ajuns sa fie un buletin de tip card pe baza de cip si alte minunatii?
Am citit de curand un articol in care Sf. Vasile cel Mare ne spune sa nu inchipuim nimic si sa nu dam alte intelesuri celor scrise in Biblie, ca cel care face asta cade in ratacire sau erezie. Adica asta a dat de inteles ca nu acel buletin ne va sterge din cartea vietii, ci chiar acel "666" care il vom primi pe mana dreapta sau pe frunte. Daca era faza cu buletinul, atunci eu cred ca Sf. Ap. Ioan scria acolo ca numarul fiarei va fi scris in actele noastre, si era de ajuns, ca doar Dumnezeu nu vrea ca noi sa fim confuzi, ci vrea sa stim exact ceea ce trebuie, fara sa dam noi intelesuri, fara sa interpretam si sa facem noi legaturi si asemanari din textul Bibliei, adica eu chiar cred ca vom fi nevoiti sa primim acel semn pe mana,la propriu, nu la figurat. Si stii de ce cred eu asta? Pentru ca buletinul este ceva in afara trupului, este un card care se poate pierde, dar un cip implantat pe unul dintr organele noastre nu se mai poate pierde si totodata se uneste cu trupul nostru, dandu-ne cu adevarat o noua identitate, aceea de insemnati fizic!
Reply With Quote
  #42  
Vechi 01.04.2008, 14:03:55
irina77 irina77 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.04.2006
Mesaje: 288
Implicit

Am citit de curand ca exista o portita de scapare. Adica o exceptie pentru cei care doresc sa refuze buletinul din motive religioase- nu stiu ce numar are hotararea respectiva... Poate stie cineva.
Reply With Quote
  #43  
Vechi 01.04.2008, 15:21:21
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Domnule veilur, ce interpretare visezi? poi nu am interpretat nimic...

Spun sfintzii parintzi Aghioritzi ca buletinul cu cod de bare ce se scaneaza sau ala cu cip sa nu-l primim? Shi m-am intrebat de ce sa nu-l primim shi o explicatzie plauzibila ar fi ca acele buletine ne vor aloca un alt nume unic sau numar unic de identificare aleator sau dupa o regula shi doar cu acesta vei fi identificat peste tot, de la "ce vei cumpara shi ce vei vinde", unde stai, asigurari, vot, toate vor fi in functie de acesta, shi daca nu-l vei primi nu vei putae cumpara shi vinde nimic, ca altfel daca nu se adauga la botez sau inseamna lepadare de Hristos, de ce sa fie nociv? ca doar numere de ordine sau porecle sau alte prostii cate nu primim in lume de la tot felul de institutzii, dar nu ca shi NUME, nu ca shi ceva ce ne schimba identitatea, nu ca ceva ce ne schimba botezul cum este acest cod de bare sau numar sau cod sau amprenta de identificare sau ce o fi shi care este alocata de sistemul satanic, de lumea lui antihrist in mod unic, deci ca un botez fiindca prin el te vei identifrica in lume shi va echivala cu o pecete.... nu interpretez ci ma gandesc shi socotesc care o fi partea negativa a acelui act...

Dar daca il primeshti undeva in corp sau sub piele sau altele va fi cu atat mai rau, ca doar nu e vorba doar ca itzi pune un shurub la oase sau o plomba la o masea ci itzi shi introduce un cod de identificare, un nume nou ce schimba botezul shi astfel vei fi shters din cartea vietzii, unde sunt cei ce intru Hristos s-au Botezat....

Ce am interpretat eu fantezist? N-am interpretat nimic,

Iar daca este sa vorbim de sf efrem Sirul acela ne atentziona ca dupa post indelung vine shi se arata din vazduh shi ne pecetluieshte... deci rezulta ca in lume vor veni echipa de pecetluitori shi scamatori, aia din vazduh in cardashie cu unii oameni indracitzi shi aceshtia vor lucra lucrarea satanei... aia de pecetluire shi lepadare de Hristos, de inshelare shi distrugere...

Deci ce am interpretat?

Ca la Scripturi e vorba de fiara shi de omul insemnat, shi de numele fiarei shi de numarul numelui ei 666, shi spune ca ferice de cine socoteshte ca acolo este mintea cea plina de intzelepciune,

iar unii sfintzi parintzi spun ca 666 reprezinta pofta fara minte, pripitele naluciri shi mania fara judecata,

deshi eu mai vad cateva sensuri nocive.... dar nu e cazul sa interpretez...



deci in concluzie, nu e atat vorba de un dispozitiv implantat, de un act, o hartie, un numar scris ci de ceva care atesta o stare contractuala antihristica... o pecete, o pecete a lepadarii, shi se pare ca printr-o viclenie este introdus un astfel de act tocmai la CI cu cod de bare sau cip, astfel incat ori il primeshti ca la un recensamant ceva, itzi dai acceptul shi semnezi pentru intronarea lui antihrist, ori daca nu, te vezi nevoit sa ajungi pe drumuri, in afara societatzii, la periferie...

ce am interpretat? n-am interpretat nimic... ci incerc shi eu sa pricep ce se intampla cu atat mai mult cu cat de la anul incep sa se dea noile buletine shi la UE s-a deschis subiectul... deci cat mai poate fi? o luna cat a zis credinciosul rus? sau cat?

ca doar shi cand a semnat pe vremea sf Antonie cel Mare contractul cu diavolul, cu satana acel om ce a apelat la vrajitor pentru a se casatori cu o fecioara cat de greu i-a fost apoi ca sa redevina creshtin? deci nu e doar cand itzi implanteaza ceva ci shi cand ai un act, un contract, pecetluit cu dracul... lumii asteia... 6x???
Reply With Quote
  #44  
Vechi 01.04.2008, 15:41:56
irina77 irina77 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.04.2006
Mesaje: 288
Implicit

ordinul 1190 pe 31 iulie 2001.
Poti face cerere la Politie ca refuzi preschimbarea buletinului pe motive de constiinta religioasa.
Reply With Quote
  #45  
Vechi 01.04.2008, 16:55:10
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Am inteles ce ai vrut sa spui pana la urma ovidiule, bine, asa sa fie.
Irina, pai daca noi putem sa ne impotrivim, inseamna ca nu au venit vremurile cele din urma si ca totul este doar o aparenta agitare. Eu stiam ca in acele vremuri nu te poti impotrivi noului sistem de inregistrare si mai degraba as crede eu ca acest numar al fiarei ar fi de fapt "pofta fara minte, pipitele naluciri si mania fara judecata".
Reply With Quote
  #46  
Vechi 01.04.2008, 17:33:55
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de irina77
ordinul 1190 pe 31 iulie 2001.
Poti face cerere la Politie ca refuzi preschimbarea buletinului pe motive de constiinta religioasa.
bine ar fi sa potzi sa te opui shi sa ceri pe diferite motive sa nu tzi se schimbe buletinul sau CI, dar e prevazut pe perioade shi pe ani, shi de la 01.01.2009 se intinde pe 4 ani preschimbarea...???

- In municipii resedinta de judet - pana la data de 31 iulie 2010;
- In celelalte municipii si orase - pana la data de 31 decembrie 2011;
- In comune - pana la data de 31 decembrie 2012.

ce zice ordinul respectiv shi care e valabilitate... shtii cum se aplica? este cineva avocat sa ne invetze daca legea ulterioara cu preschimbarea nu abroga ordinele anterioare, shi care e diferentza dintre o lege shi un ordin... poate ordinul respectiv este o pacaleala ca nu se aplica....:(:(
Reply With Quote
  #47  
Vechi 01.04.2008, 18:25:34
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

poi ala este un ordin al Ministerului de Interne... de ce lege apartzine? Mai e valabil? Shi cum arata buletinele vechi?

eventual potzi doar sa apelezi la dreptul constitutzional, la libertatea religioasa, la libertatea de apartenentza, sau la ceva drepturi prin care statul sau UE sa nu aiba dreptul sa te oblige la masurile lor, la CI antihristica, dar cica nu te obliga ci vor umbla din casa in casa sa te convinga ca la un recensamant shi cu viclenie sa te faca sa-tzi dai acordul pentru bunastare la intronarea lui antihrist... cam asha ca shi politicile shi propagandele din ushe in ushe sau cineshtie cum vor fi, prin uneltele ademenitoare, telefoane, tv, mesagerii, ziare... deci ceva ecumenism sau globalism sau ce shtiu eu ce semnaturi sa vrea shi ce tipuri de CI shi pecetluiri shi contracte... dar zice ca nu vei putea "cumpara sau vinde" deci e vorba ca vrea sa tzina banul sub control strict shi daca n-ai pecetea te considera hotz, ca un fel de sa scapam de hotzi shi atunci sa ne pecetluim cu cazier de sfintzi... :(??????
Reply With Quote
  #48  
Vechi 01.04.2008, 18:32:41
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

dar e vorba ca se pierde Botezul, deci itzi adauga sau itzi shterge din nume, te reidentifica, te face sa renuntzi la Botezul creshtin-ortodox, vrea sa te shtearga din Cartea Vietzii... adica ceva de genul ca sa te lepezi ca sa fii echidistant, arbitru corect, drept, dar drept nu potzi fi decat intru Hristos... deci ceva trucuri shi pacaleli pt naivi :(:(??? dar totzi cadem in naivitate ca are putere sa-i pacaleasca pe totzi... shi dintre cei aleshi... deci nu e de joaca cu minciuna shi indoiala ca te pierde de nu te vezi...:(:(
Reply With Quote
  #49  
Vechi 01.04.2008, 18:46:48
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

vsovi, pai daca spui ca un singur numar de inregistrare ne inlocuieste numele si ne anuleaza botezul, atunci CNP-ul de pe buletinele actuale nu e acelasi lucru? Acest cod numeric personal care il avem cu totii, nu ne este pentru toti o noua identitate, astfel incat noi sa fi fost insemnati cu "666" inca de cand ne-am facut aceste buletine? Ca tot un numar este si asta, un numar cu care suntem toti inregistrati in baza de date a politiei. Vreau sa stiu ce parere ai despre CNP-ul depe buletinele noastre actuale.
Reply With Quote
  #50  
Vechi 01.04.2008, 20:17:23
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de veilur
vsovi, pai daca spui ca un singur numar de inregistrare ne inlocuieste numele si ne anuleaza botezul, atunci CNP-ul de pe buletinele actuale nu e acelasi lucru? Acest cod numeric personal care il avem cu totii, nu ne este pentru toti o noua identitate, astfel incat noi sa fi fost insemnati cu "666" inca de cand ne-am facut aceste buletine? Ca tot un numar este si asta, un numar cu care suntem toti inregistrati in baza de date a politiei. Vreau sa stiu ce parere ai despre CNP-ul depe buletinele noastre actuale.
Intrebare foarte buna shi nu shtiu sa-tzi raspund...

CNP-ul este un cod ce te identifica unic in sistemele informatice romaneshti, in evidentzele populatziei, dar este un cod de control, pe cand noile CI vor contzine semnatura electronica, cod de bare, deci va fi ca shi cum tu insutzi te-ai identifica pestetot nu prin numele tau, cu care te semnezi shi te identifici, ci prin ceva alocat de sistemul antihristic...

nimeni nu se semneaza cu CNP pe cand in viitoarele CI vor avea efect juridic shi monetar semnaturile digitale, codul de bare, amprenta digitala sau a retinei, deci lucruri care te exclud pe tine atat ca shi om cat shi ca shi creshtin cu botez deci fiind o identificare dobitoceasca sau intzelepta de om insemnat dintr-un sistem dumneata fiind scos din ecuatzie....

Nu shtiu cum va fi... dar daca se pierde botezul inseamna ca este ceva ce te face sa nu mai fii ortodox, creshtin, sa nu mai apartzii de Biserica, de Dumnezeu... ci vei primii apartenentza shi identificarile altuia... a lumii antihristice...

shi aprintzii spun ca e vorba de codul de bare, de semnatura electronica, de amprenta de retina shi iris sau alte semnalmente, de cipul transponder... shi de semnatura sau CI sau buletin sau vot... dar spune ca nu vei putea cumpara sau vinde fara el, deci va fi legat de un cazier bancar, o semnatura digitala sau altfel cu care ai acces in sistemul antihristic...

deci nu shtiu care este diferentza clara, dar cu CNP nu te identifici in lume shi nu semnezi cu el shi prin el nu te-ai lepadat de botez, dar cu CI viitoare se pare ca va fi ceva ce nu shtim exact shi nu ne dam seama, sau cu cipurile respective shi codurile de bare...

poate ca shi CNP-ul este dar la asta nu m-am gandit pana acuma... trebuie sa vedem de ce CNP nu este shi el un numar ce schimba botezul, il pierde shi te pecetluieshte cu antihristmul....
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Dispute teologice publice ioanna Iudaismul 3 14.03.2012 19:07:07
Noi marturii supuse dreptei judecati Lucian_craciunescu Teologie si Stiinta 2 21.01.2012 16:08:20
Inca un thread despre cipurile RFID implantate Delirul Generalitati 19 13.10.2010 17:37:53
cipurile si lumea crestina v.LIVIU.v Generalitati 1 22.03.2010 22:19:38
Scolile publice italiene raman fara cruci coralina Stiri, actualitati, anunturi 42 09.11.2009 11:11:05